Köpek Almayı Planlıyorum

Buraakk

Köpek almayı planlıyorum da sizce en uygun köpek hangisidir ;

-Apartman dairesinde yaşıyorum(Balkon var)
-Beraber oyun oynuyabileceğimiz
-Çok aşırı havlamayan
-Eğitim verebileceğim
-Yalnız kalmıcak nerdeyse evde
-İlk defa besliceğim köpek

Bu şartlarda sizce hangi köpek daha uygun benim aklımda Jack Russellar varda sizce uygun mu? Birde Yavru düşünüyorum da onuda bulamıyorum pet shoptan almak istemiyorum herkes kötülüyor pet shopu bende destek olmak istemiyorum oyüzden sizce ne yapmalıyım

36 CEVAP

Buraakk

satın almayı pek düşünmüyorum da jack russel sizin söylediğiniz köpeklerden daha büyük birde söylediğiniz köpekler iyi güzelde çok tüylü

Yavrukedii2

Tüylümü? Allah aşkına köpek almayın!

Buraakk

??? Bunun kararını siz mi verceksiniz tüylü olmasını istemiyorum çünkü apartman dairesinde yaşıyorum tüylü olmasını oyüzden istemiyorum dediğiniz inanılmaz saçma boş yorum yapcaksanız yapmayın konumdan ayrılın! Size köpek alıp almıcağımı sormadım sadece bana uygun hangi köpek cinsi olmalı dedim

Yavrukedii2

Tartışmayacağım burası tartışma platformu değil daha da cevabımyok

Havanese_Siri

şuna emin olabilirsiniz ki benim annem tüy ve koku konusunda çok takıntılı bir insan ve size önerdiğim köpekler (cavalier hariç) kesinlikle tüy dökmüyorlar özellikle poodle dünyanın en az tüy döken köpeğidir

Buraakk

zaten olmamalı 13 yaşındasınız sizce yaşça büyük biriyle konuşmayı öğrenin

Buraakk

havanesa_siri teşekkürler tüyden çok tüy dökme problemi yüzünden bakmıyordum onlara eğer tüy dökme olayları yoksa mantıklı geldi.

Havanese_Siri

bence siz poodla arıyorsunuz yaşım küçük ama köpek ırkları konusunda ciddi anlamda bilgiye sahibim poodle çok oyuncudur ve dünyanın en akıllı 2. köpeğidir her eğitimi kolayca alabilir ve mevsimsel olarak bile hiç bir şekilde tüy dökmez veya kokmaz aynı zaman da toy minyatür ve standart olarak 3 boyu bulunduğu için her tip evde bakılabilir

Havanese_Siri

Yavrukedii2 neden?

Buraakk

Yavrukedii2 Bende sizin ettim çoluk çocuk paylaşımlar yapıyorsunuz.Gidin kendinize toparlanın yarın ameliyatınız varmış yatın erkenden

Golden Retriever :)
Apartman dairesinde yaşayabilir (yeterli egzersizle)
Oyuncudurlar
Çok kolay eğitilir
İlk köpek için İdeal
Nefesi kötü kokmaz
Orta derece tüy döker (düzenli tarama ile en aza iner)
Sahiplenmesi kolaydır çünkü barınağa yolları en çok düşen köpek türüdür ne yazık ki
Jack Russel da çok oyuncu enerjik bir köpek, sahiplenme sitelerine bakın ve barınaklarda kırmalarını sahiplenebilirsiniz.

Havanese_Siri

Goldenların tüy dökme derecesi yüksektir ve büyük oldukları için apartmanda zor olabilir

hayvankurtarma

Bende parisin yanına toy poodle alıcam

hayvankurtarma

Bazı klublerde poodle yani genel ismi olan kaniş micro teacup diye cok küçükboyutlarıvardir ama bazi klubler bunu kabullenmiyor ve zaten micro yu zor buluruz en iyisi sen toy kanişsahiplen

Havanese_Siri

bence de toy en uygunu ama bulman zor olabilir ben çok barınak ve ilan baktım ama toy poodle bulamadım en sonunda pes edip satın aldım ama poodle benim için fazla pahalıydı alamadım