Köpek Almayı Planlıyorum

Buraakk

Köpek almayı planlıyorum da sizce en uygun köpek hangisidir ;

-Apartman dairesinde yaşıyorum(Balkon var)
-Beraber oyun oynuyabileceğimiz
-Çok aşırı havlamayan
-Eğitim verebileceğim
-Yalnız kalmıcak nerdeyse evde
-İlk defa besliceğim köpek

Bu şartlarda sizce hangi köpek daha uygun benim aklımda Jack Russellar varda sizce uygun mu? Birde Yavru düşünüyorum da onuda bulamıyorum pet shoptan almak istemiyorum herkes kötülüyor pet shopu bende destek olmak istemiyorum oyüzden sizce ne yapmalıyım

36 CEVAP

hayvankurtarma

Toy poodle sen bu köpeği arıyorsun zeka seviyesi border collie den sonra velir yani dunyanin 2. En zeki köpeğidir hipoalerjik tüyleri vardır buyüzden alerjisi olanlara onerilen bir köpektir cok az hatta hic tuy dokmez bazilarinin tüyleri düz kabarik bazılarıninki ise koyun yünü gibi kıvırcıktır paris in :) milli köpeği olarak ilan edilmiştir

Yavrukedii2

Satın almayın da yeter ki...

Toy Poodle da gerçekten uygun, @hayvankurtarma ya katılıyorum

hayvankurtarma

Teşekkürler @goldenretriever

tika_waylan

Bazi cinsleri bulman zor olabilir melezlerine bakabilirsin melez kopekler daha saglikli olur daha dogrusu cinslerin genetik hastalik yatkinliklari olmaz ve melez kopekler farkli irk ve genetik yapilarindan dolayi arti bir dayanikliligi vardir tabi bu durumda hipoalerjik tuy az tuy dokme vs. Ozellikleri nasil olur bilemiyorum belki azalabilir.
Tuy konusu bazen zor oluyor evet zaten belli mevsimlerde hayvanlar tuy doker her gun ev supurulmesi gerekebilir vitaminler duzenli taramalar belki bir nebze azaltilabilir her ne olursa olsun tuy sorunu olma ihtimali her zaman var. Bir de geneli duzneli egzersiz gerektirir evde kalacagi.
İnsallah istedigin gibi bir koepk dostun olur instagramdaki kopek sahiplendirme sayfalarina da goz at mutlaka ve bekle bu isler biraz kismet hic aramadigin bir zamanda bile bir anda karsina cikabiliyor.

Benim şahsi tavsiyem yavrudan ziyade istediğin karaktere bürünmüş yetişkin bir dost alablirsin yavru bakımı yetişkin bakımından çok daha zordur.

tika_waylan

Sahiplendirme ilanlarina bak sonra barinaklara bak. Petshoptan alma sakin hem alacagin kopek sagliksiz olur veterinerlerle ugrasmis olursun hem de sen ugrasip kurtarsan da onu aldikyan sonra yerine yenisi gelir o ticareyi desteklemis olursun. Apartman dairesi iin kucuk irk daha uygun tabi ama o konuda cok bilgili dgeilim daha bilgili arkadaslar fikir versin.

yanik_kedi

Önce ilanlar ve barınaklar tercihini olsun lütfen:) onun dışında labrador ve goldenleri de tercih edebilirsiniz onlardan hem olanlarda hemde barınaklarda sık sık bulabilirsiniz

Buraakk

Bende barınaklardan bakıyorum 2 haftadır haftada 1 uğruyorum sayfalarını da takip ediyorum pek bulamadım kuzenimin golden köpeği var da sıcak kanlı evet ama sanki biraz büyükler oyüzden jack russel düşünmüştüm

Yavrukedii2

Cocker spanıel onerırım
Arkadaşımbesliyor
Havlamıyo
Ve cok oyunculr

Havanese_Siri

toy/minyatür poodle ,papillon veya bichon frise

Havanese_Siri

cavalier de bakabilirsiniz çok hareketli olmasalar da oyuncu ve akıllılardır neredeyse golden kadar da sadık ve sevecenlerdir sadece biraz fazla tüy dökerler

Havanese_Siri

en iyisi westie sizin için daha önce nasıl aklıma gelmedi bilmiyorum

Buraakk

Jack russell daha içime sindi benim ya

Havanese_Siri

jack russellar fazla küçük bence siz en iyisi ilk hangisini bulursanız onu alın