Muhabbet Kuşu 3 Haftaliktan Kucuk

Luckyssss

pet shop bana ucretsiz verdi yasamayabilir dedi ne yapmam lazim onu nasil sicak tutabilirim

15 CEVAP

Yumuşak bir havluyu biraz ütüyle ısıt içine sar sıkmadan koy kucağına veya koynuna ısınır. Konuş tedirginliğini kafasını okşayarak geçirmeye çalışabilirsin. Ben yıkadıktan sonra ısıtmak için öyle yapıyordum kuşuma. Umarım yaşar

Luckyssss

tesekkur ederim kesinlikle deneyecegim daha tugleri falan yeni cikiyo kndisi beslenebiliyo Allahtan

Su torbasına havlu sarın havlunun bir kısmını da içine girilebilecek bir oyuk şeklinde yaptınız mı tamamdır :) (ben de kuşum çok küçükken böyle yapıyordum) petshopta öyle söylenmesinin sebebi annesinin ona yeterince bakamamış olması yem, mama olarak Versele Laga öneririm. Kuş tüy çıkarma vitaminleri var, annesi besleyemeyen kuşlar için mamalar var... Ad olarak Bulut ya da Mavili koyardım ben olsam :) (Not: büyüyünce kuş kumu almayın, meyve yiyen kuşların kuş kumuna ihtiyacı yoktur. Yaklaşık %80 yem %20 meyve ile beslenir muhabbetler ama kuru meyve vermeyin, zararlı. Gerekmedikçe elinize almayın, yeni çıkan tüylere zarar vermemek için kafasını kaşımayın)Ben kuş yuvası da almıştım hala içinde uyur :)

Luckyssss

tesekkur ederim annem sahiplendi hemen benden onu ben bakacam dedi kizima adini da mavis koydu simdi gozu gibi bakiyor ona o :)

hayvankurtarma

Kendisinin beslenebilmesi güzel yani iyi haber yoksa size bissürü uğraş çıkartacaktı morlengs in dedigi gibi yapabilirsin;)

hayvankurtarma

Cok tatli buarada uzun omurler dilerimadini ne koydunuz cok guzel bir rengi var maşallah

Luckyssss

adini henuz koymadm fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim :)

Luckyssss

kuyruk tarafinda sari filanda var mavi yesil rengi benimde hosuma gitti :)

Yavrukedii4

Deli mıdır nedir? Ne demek yaşamaz? ! Neyse takmayın kafanıza şu kaynatıp pet şişeye koyun şişe küçülecek zaten sıcak sudan tam onun boyundan olacak:) bir havluya sarın sizin de uzaktan görebileceğiniz bir kutuya koyun içine gazete yırtın ve koyun ama ben koymaya kıyamazdım koynunuzda dursun yarın ilk iş veterinere gotürün hatta şimdi götürün bence:( ilaç verecek ya da vitamin büyük ihtimalle hadi bakalım konuştuğu anları da bekliyoruz :)

Luckyssss

koynumda zaten aldigimdan beri yem ve su takviye ediyorum saatte bir bana verildiginde acliktan ölmüş resmen orda kalsaydi eminimki ölürdü suan kendine geldi ordaki gibi degil orda biraz halsizdi sanki ve malesef bizim bu taraf biraz ters veteriner erken kapaniyor mecburen yarin goturucem onu nasil yasatabilecegimi dusunurken isim koymayi unuttum :)

kediyildiz

Bakkaldan geri banyo mama alın şırınga çekin ve yedirin

kediyildiz

Ama dikkatli olun

kediyildiz

İnternetten nasıl yapıldığına bakabilirsiniz

Luckyssss

Vefat etti

Luckyssss

Bacagida islemiyomus