Annem Ve Babami Kedi Alamaya Nasil İkna Ederim? Lutfen Aciklamayi Okuyun

CanKurtaran

Arkadaslar ben 11 yasindayim kardesim ve ben kedi sahiplenmek istiyoruz o da 9 yasinda ama annnem izin vermiyor sebebleri ise:

  1. Bakamayacagimizi dusunuyorlar.

  2. Tuy dokumu

  3. Tirmalama koltuk vs.

  4. Masraf

  5. Ve en cok karsi ciktiklari sey sevmiyorlar tiksiniyorlar babam ve annem ozellikle babam cok temizdir kedinin evi kirletetecegini dusunuyorlar benim annem ve babam da iste anlattigim kadariyla anlamissinizdir ki klasik anne babalardan biri bir cok yontem denedim ama olmadi sizin oneriniz nedir?

41 CEVAP

CanKurtaran

Ama ben kedi ile ilgili butun arastirmalarimi yaptim gayet bilgili oldugumu dusunuyorum tabii tecrube ile ayni degildir ama en azimdan 1 hatam olur hadi diyelim 2 olur ama 3. Asla olmaz o yuzden bakabilecegimi dusunuyorum hem de sen bu cevabi yazarak digerlerinin 1 cevabini doldurdun bi benim sordugum soruya bak bir de senim verdigin cevaba bak ama yinede tesekkur ederim

CanKurtaran

Yahu ben sizden cozum istedim siz beni kotuluyorsunuz hic hos degil benim ve kardesimin yaslarindan kucuk olanlarda bakiyor hatta 18 yasindan buyukkerden daha iyi bakiyor bence benim ve kardesimin yasi gayet uygun

ilkim2410

Bence barınağa götürün ve çok tatlılar deyin barınak sahibine şu şöyle değilmi? falan diyerek bilgini göster sonra bir kediyle çok ilgilen ve o barınağa sık sık gidip o kediyi sev. Dayanamayıp alma ihtimalleri çok yüksek.

CanKurtaran

Benui destekledigin icin tesekkurler

Patialfa

Annene ilk öncelikle neden istemediklerini sor,
Maddi durum olabilir,tüy,dışkı vb.
Tüy ise aşılarının olduğunu söyle dışkı ise kumunun ve ordan başka bir yere yapmayacağını aşı fiyatları 100den aşağı değil mamalara fln ztn aldıktan sonra bakarsınız

Patialfa

Kediler evi kirletmezler ama tırmalarlar bunuda tırmık tahtasıyla önlersiniz eğer maddi durumunuz yoksa gerçekten sahiplenmeyin yoksa sokaklara düşebilir :)

CanKurtaran

Eminim ama fikir almak istedim fikrin hala degismediyse artik kendini savunma

CanKurtaran

Ya ama siz boyle soyluyorsunuzda tamam ben hepsini kabul ettim dedigim gibi belki tecrubenin tirnagi bile olmaz ama arastirdim gerrektiyse de uykusuz kaldim yine dedigim gibi mesela 18 yas ustundeki kisiler ise falan gidiyo bakamiyo ama cocuklarsu bir is yapmadiklari icin daha iyi bakiyo

eceyilmaez

Ablacım duygunu gayet iyi anlayabiliyorum yıllarca ben de çok istedim 19 yaşıma geldim ancak kedi sahiplenebildim maalesef onuda 40 gün sonra kaybettik :(. Ben de karşı koyulmaz bir sevgi besliyordum ve tahmin edemeyeceğin kadar çok istiyordum ki bu sevgime rağmen ben bile eve gelince düşündüğüm kadar basit olmadığını anladım. Tabii ki sevgileri her şeye bedel ama onların bi sıkıntısı olduğunda anlayabilmen ve daha aklıma gelmeyen bir çok şey için bir tık daha büyümeniz emin ol çok daha güzel olur 🖤 Sonuçta o da bir can. Ayrıca anne babanın istememesi ve buna hazır olmaması emin ol sizi çok çok zorlar düşündüğünden daha çok strese sokar. Ayrıca o evde onlar da yaşıyor tiksindikleri rahatsız oldukları bir şeyle yaşamaya zorlamak onları bence büyük bir haksızlık anlamaya çalış kızma onlara. Maddi yone gelince de madem eve alinacak şartlar dahilinde iyi bir mamayla beslemek gerekiyor. Veteriner masrafları da azımsanamaz. Belki ailen maddi yöne de uygun değildir şu an şöyle düşün senin kediyi seveceginden kat kat fazla sizi seviyor onlar. Sizlere daha iyi şartlar sağlamak isterken kediye masraf yapmak istememeleri doğal. Benim de annem yıllarca istemedi ama benim ne kadar sevip istedigimi de hep biliyordu kendi karar verdi. Hatta kedimizin ilanını bile o bulup bana göstermişti. Kaybettigimizde ne kadar üzüldüğünü tahmin edemezsin. Yani uzun lafın kısası ailene kızma lütfen. Bir cana bakmak göründüğü kadar basit olmuyor. Belki son o olgunluğa sahipsin ama sonuçta ailenle yaşıyorsun onların isteklerini de göz ardi edemeyiz. Umarım anlamışsındır beni 🐾😺

eceyilmaez

Ablacım duygunu gayet iyi anlayabiliyorum yıllarca ben de çok istedim 19 yaşıma geldim ancak kedi sahiplenebildim maalesef onuda 40 gün sonra kaybettik :(. Ben de karşı koyulmaz bir sevgi besliyordum ve tahmin edemeyeceğin kadar çok istiyordum ki bu sevgime rağmen ben bile eve gelince düşündüğüm kadar basit olmadığını anladım. Tabii ki sevgileri her şeye bedel ama onların bi sıkıntısı olduğunda anlayabilmen ve daha aklıma gelmeyen bir çok şey için bir tık daha büyümeniz emin ol çok daha güzel olur 🖤 Sonuçta o da bir can. Ayrıca anne babanın istememesi ve buna hazır olmaması emin ol sizi çok çok zorlar düşündüğünden daha çok strese sokar. Ayrıca o evde onlar da yaşıyor tiksindikleri rahatsız oldukları bir şeyle yaşamaya zorlamak onları bence büyük bir haksızlık anlamaya çalış kızma onlara. Maddi yone gelince de madem eve alinacak şartlar dahilinde iyi bir mamayla beslemek gerekiyor. Veteriner masrafları da azımsanamaz. Belki ailen maddi yöne de uygun değildir şu an şöyle düşün senin kediyi seveceginden kat kat fazla sizi seviyor onlar. Sizlere daha iyi şartlar sağlamak isterken kediye masraf yapmak istememeleri doğal. Benim de annem yıllarca istemedi ama benim ne kadar sevip istedigimi de hep biliyordu kendi karar verdi. Hatta kedimizin ilanını bile o bulup bana göstermişti. Kaybettigimizde ne kadar üzüldüğünü tahmin edemezsin. Yani uzun lafın kısası ailene kızma lütfen. Bir cana bakmak göründüğü kadar basit olmuyor. Belki son o olgunluğa sahipsin ama sonuçta ailenle yaşıyorsun onların isteklerini de göz ardi edemeyiz. Umarım anlamışsındır beni 🐾😺

selinlilaaa

zaten anladığım kadarıyla cins kedi satın alacaksın (profil fotoğrafından dolayı) ki çok karşı olduğum bir şey hayvan ticareti (cins kediye karşı değilim) sadece ticaret kısmına karşıyım o kıısma 2000 3000 tl verdini diyelim ilk aşıları maması kumu vb 1500 tl tutacaktır etti mi sana 4500 her ay kum mama vb bir çok masraf üstüne bide yavru olacağı için bağışıklığı düşük poposunu temizlemiyo bilmeyecek ishal olacak.... say say bitmez çok büyük bir sorumluluk tavsiyem beklemeniz ve sokak hayvanlarıyla ilgilenmeniz 2 3 yıl sonra sahiplenirsiniz

kaanpolat

Kedi bakmak masraflı yaşında çok küçük ve özellikle kızgınlık döneminde çok zor oluyor tüy döküyor aileni ikna etsen bile sürekli mama parasına aşılarına bahane bulacaklar

sugartgecat

14 yasındaki kuzenim de aynen böyle düsünüyodu sonra eve kedi getirdi ve en son bakamadıgı icin aglıyodu :) dayım ve yengem iyi insanlar allahtan da onlar bakıyo su an

ilkim2410

Tatlım inşallah alırsın kediler seni çok mutlu eder eminim :) bende hep istedim senelerce ve 11 yaşında almıştım şimdide kedilerim var tabii ki ve kedi olmadan önce nasıl yaşıyordum anlamıyorum çok sıkıcı ve ailemde öyle düşünüyor. Kedi her şeyi değiştiriyor ve astrolojiye inanıyorsan kediler jüpiteri temsil eder ve jüpiter en iyi gezegendir, evi bereketle doldurur. Kesinlikle yaşamın iyileşir, seni teselli eder. Dediğim gibi astrolojiye inanıyorlarsa Can Aydoğmuş'un kediler ile ilgili söylediklerini gösterebilirsin:) Umarım alırsın canım, alırsan haber ver olur mu?

sugartgecat

kendimden de örnek vereyim bu yasıma kadar hep yalvardım cok kolay bakmak dedim sahiplendik ve hic kolay degil bu yasta bile zorlanıyorum her gun taranması kumunun temizlenmesi oyun oynanması hareketliyse bi de surekli gozunun ustunde olması gerekiyo ve tum bu zorlukları ailemle beraber baktıgımız halde yasıyorum ablam anlık hevesle hem kendinize hem de kediye yazık edersiniz