Annem Ve Babami Kedi Alamaya Nasil İkna Ederim? Lutfen Aciklamayi Okuyun

CanKurtaran

Arkadaslar ben 11 yasindayim kardesim ve ben kedi sahiplenmek istiyoruz o da 9 yasinda ama annnem izin vermiyor sebebleri ise:

  1. Bakamayacagimizi dusunuyorlar.

  2. Tuy dokumu

  3. Tirmalama koltuk vs.

  4. Masraf

  5. Ve en cok karsi ciktiklari sey sevmiyorlar tiksiniyorlar babam ve annem ozellikle babam cok temizdir kedinin evi kirletetecegini dusunuyorlar benim annem ve babam da iste anlattigim kadariyla anlamissinizdir ki klasik anne babalardan biri bir cok yontem denedim ama olmadi sizin oneriniz nedir?

41 CEVAP

Zeynepulku

Kedi bakabilmek için çok kucuksunuz. Biraz daha buyumeyi bekleyin. Anneniz ve babamız isteniyorsa sizi cok zorlar.

suledoruk

Her şey ikna etmekle bitmiyor ki şimdiden tüy döküceğini tırmalamasını bahane ediyorlarsa bu kedi tüy dökünce bir yeri tırmalayınca tepkileri daha büyük olucak. Ve yaşınız da daha çok küçük şimdilik sokaktaki canları besleyin biraz kendi ayaklarınız üzerinde durduğunuzda sahiplenmenizi öneririm çünkü masrafı çok fazla oluyor yine bunu aileniz üstlenicek bakamıcaklarını düşünüyorlarsa bir bildikleri vardır. yarın bir gün kedi eve gelir hasta olur bir şey olur yine aileniz veterinere götürücek sizin yaşınız henüz küçük bu sorumluluklar için. Böyle zoraki ikna edilerek sahiplenilen hayvanların sonu terkedilmek oluyor sadece sevgi yetmiyor o sorumluluğu alabilecek durumda olmanız gerekli biraz daha zamanınız var

Superisi814

Merhaba,
Öncelikle güzel yüregini selamliyorum.Kedi köpek sahiplenmek anne ve babanin izni olmadan olamaz senin yasinda.Keşke senin sevgi dolu yüreğini onlar da örnek alabilselerdi.Kediler pis degildir , 5 vakit abdest alan insanla yarisicak olsalardi, emin ol kediler kazanirdi 🐱😊Kediler oyle duyarlidir ki insanin ya da mekanin olumsuz enerjisini uzerlerine çekerler.Bu yuzdendir ki bedeninde agrili olan alana kedi hemen uzanicaktir. Seni en iyi annen anlayabilir, nasil ki bebek bezini değistirmeleri gerektiginde bunu yuregindeki sevgiyle yaptiysa, kakasi kumu da o cani seven insana görunmez.Bazen mecburi masraflari yükselebiliyor evet ama insan yaratilmiş canlilarla paylaşmayacaksa neden para kazanir ki? Yerdekilere merhamet etmeyene göktekiler merhamet etmez diye kutsal kitabimizda ayet var.Keşke kedi konusu kararini alirken bu gözle bakabilselerdi..Kediye bakmak zor degildir, bazen aglarsin yanina gelir, patisiyle goz yasini siler, gerginsindir kucagina atlar sana sarilir.O zaman sorarsin kim kime bakiyor diye kendine.Insanlarin da saclari dokuluyor , kedilerin tuy doktukleri gibi.Bu dogaldir.Bunun icin gereken malzemeler ile temizlik yapar kisi.Evet kedi sahipleri biraz daha temizlik yapmak durumunda olabilir , bunda ne var ki? Asili bir kedi ile birlikte uyuyabilirsin bile.Ah keske bir yolunu yöntemini bilseydim aileni ikna etmek icin, onlarin da hayvan sevgisini tatmalari icin elimden geleni yapardim.Cozumum yok ama sadece gerçekleri dillendirmek istedim.Guzel kalbindeki sevgiye sağlik kardesim.🙂🐱Mujdeni yasarsan , haber ver e mi ?

suledoruk

Maalesef düşündüğün gibi kumbarada para biriktirmeyle karşılanamıcak masrafları oluyor veteriner masrafları çok fazla daha geçen gün kustuğu için götürdüm ve 1500 ödedim üstelik maması var vitamini var kumu var.camlarınıza balkonunuza file yapmanız gerek her şeyden önce.tek bir şeyle bitmiyor maddi olarak ailenize bağımlısınız ve şimdiden istemiyorlarsa kediyi sahiplendiğinizde de yardımları olucaklarını sanmıyorum.

eceyilmaez

Burda problem sizin yaşınızdan çok maddi özgürlüğünüz olmamasi

CanKurtaran

Hayir ben sadece boss kalmasin diye koydum sokakta barinkta bir suru can varken satin almak kimin hakkina

Gizemindostu

Bence de biraz daha büyümeyi beklemelisiniz. Ben sokaktaki bütün hayvanların annesiymişim gibi hissediyorum. Böyle hissetmek, çok iyi geliyor insana :) tabi ki evdeki çocuk bir başka oluyor. Ailenizi ikna ettiğinizi düşünelim. Tüy dökecek, perdeleri yırtacak, dişleri kaşındığı için sizi ısıracak, tuvaletini temizlemeniz gerekecek, sürekli enerjisini attırmanız gerekecek, ilgi isteyecek, veteriner muayeneleri olacak(kuduz aşısı, karma aşı, iç dış parazit gibi) ihtiyaçları için çok para gidecek, kısırlaştırmanız gerekecek gibi daha bir sürü durum... Yani ikna etseniz bile, aileniz sorun çıkartabilir. aslında sizi kötülemek istemiyoruz, ben sizlere inanıyorum iyi bakarsınız belki ama aileniz hep sorun çıkartır. Hatta belki dışarı salarlar, terk ederler. Maalesef ki bunlar yaşanmamış şeyler değil. Özellikle kedi ve köpek çok büyük bir sorumluluktur. Aynı bir bebeğin, çocuğun bakımı gibi olduğunu düşünün. Yaşınız biraz daha ilerleyince, olgunlaşınca bakarsınız. Hem aileniz de karışamaz artık, bu büyük sorumluluğu üstlenebilirsiniz. Biraz sabır gerekli sadece :) en kısa zamanda yavrunuzu sahiplenirsiniz inşallah ♥️

selinlilaaa

bence 2 3 yıl daha sabredin kedi bakmak büyük bir sorumluluk ve bence düşünüldüğü kadar kolay değil bir kaç yıl içinde hem anneniniz ve babanızın fikri değişir hem de siz biraz daha büyüyüp olgunlaşmış olursunuz daha iyi olur diye düşünüyorum :)

selinlilaaa

maalesef internetten araştırıp öğrenmek değil mesele 11 ve 9 yaşında kedi bakmak olası değil bana kalsa eğer aileniz de istese onlar da baksa sıkıntı yok ama istemiyorlarmış yani tüm yük size binecek ki sizde maalesef bu yaşta o yükü kaldıramazsınız dediğim gibi lütfen bir kaç yıl daha sabredin ayrıca kötüleme falan da olmadı bence benim ve kardeşimin yaşı gayet uygun demişsiniz ozaman kolay gelsin eminseniz başka insanların fikirlerine ihtiyacınız yok kolay gelsin iyi şanlar :D

CanKurtaran

Biliyorum masraflarini benim kumbaram var para biriktiryorum az da olsa yardimim dokunsun diye diger sorunlarinda caresini anlattim ama asla dinlemek istemiyorlar

CanKurtaran

Superisi814 tabii ki seninle paylasirim mujdeli haberimi cok dogru soylemissin sana cok tesekkur ederim

Zeynepulku

İş sadece bakmak sevmek değil hesvesle alınan terk edilen bir suru kedi var. Ailemiz istemiyorsa almamaniz kedi için en iyisi. Su an küçük olduğun için söylediklerimizin seni uzuyordur ama doğru söylediğimiz ilerde anlayacaksın.
Annen baban isteniyorsa çok zor. 2 gün bakıp sonra annen koltukları tirmaliyor diye kapı dışarı edebilir. Küçücük kedinin hakkına girersiniz vebali büyük olur.

CanKurtaran

Peki size bir soru bize kucukm diyen kardeslerim sizin kediniz var mi ve kac yasindasiniz?

Nadenge

Çok heveslisin, çok isteklisin birçoğumuz o kadar iyi anlıyor ki seni. Emin ol birçoğumuz seninle aynı yollardan geçti. O yüzden hiçbir yorumu kendine karşıymış gibi algılama. Ev/aile ortamındaki huzursuzluk ve stres inan katlanılabilecek bir şey değil. Düşünsene her an haklı çıkmak için tetikte bekleyen birileri var. Yok kedi şimdi ses çıkartacak, kusacak, mamasını yere dökecek, tuvaletten çıktı totosunu yalamadı evdekiler görecek stresi... Ee bunun bir de "kaliteli!" maması varmış kilosu etten pahalı olan. Veteriner masraflari hak getire zaten, sadece bir aşı 150 tl olmuş. Senin ekonomik özgürlüğün bile yok henüz. Bunca stresi de hesaba katman gerek çünkü arkanda bu konuda seni destekleyen bir anne baban yok. Neyse tavsiyeme gelecek olursam şimdilik acele etme, düzenli olarak sokaktaki kedileri beslemeye çalış ve ailenin bundan haberi olsun. Düzenli dedim çünkü aileni ikna edecek tek şey senin istikrarlı olduğuna ikna olmak. Ama sakın komşularla falan takışma haa!😜

Ekineroglu

Merhaba, size tavsiyem bu durumda sahiplenmemeniz bunu kötü bir niyetle söylemiyorum. Bu sitenin en genç annelerinden biri de benim, 15 yaşındayım 13 yaşında iken kedilerimi sahiplendim. Aslında bir kedi sahiplendim ablamın kedi fobisi vs vardı ve annem çok tüye karşı sinirlenen bir insandır. Bir şekilde sahiplendim sonra 2. Bebeğim Mina sokakta ölmek üzereydi o zaman görme engelliydi mecbur onunda aldık ve 2 kedili bir şekilde yaşamaya başladım. Ilk zamanlar daha toz pembe geliyor. Ben çok bilgisizdim o zamanlar aşı vs yaptırmamıştım yani kötü anneydim. Sokak hayvanları ile ilgilenmeye başladım yaklaşık 400 hayvan ile ilgileniyoruz besleme gönüllüsüyüm. O zaman daha bilgili olmaya başladım şu an kedilerim çok sağlıklılar ve aşıları tam 2 yaşına girmek üzereler. Ben kedilerimin hiç bir şeyini " al kızım manuk ve mina ya mama al" diyerek yapamadım. Annem malesef destek olmadı, okulda aç kaldım kantin paralarımı harcadım ilk zamanlar en kötü mamaları aldım ( ay linç yemek istemiyorum şu an elimden daha fazlası geliyor ve olabildiğince kaliteli takılıyoruz) hasta oldular en büyük koleksiyonumu kitaplarımı sattım. Hala annemle kavga ederim, çok tüy döküyorlar bıktım tüylerden sahiplendir bunları gibi. Hoş annem asla onlara kıyamaz deri benimle :D yani gerçekten kolay değil, hele masrafları aşıları vs bizim yaşlarımızda bir birey için toparlamak çok zor. Ben şu an haziranda olacak karma ve lösemi yi düşünüyorum valla :) Sana tavsiyem biraz daha beklemen bir şekilde krdi sahiplensen bile ya benum gibi olan sana olur ( kedi kabul görür sana psikoloji baskı yaparlar) ya da kediyi bir şekilde gönderirler. Iyi geceler dilerim ♡