Annem Ve Babami Kedi Alamaya Nasil İkna Ederim? Lutfen Aciklamayi Okuyun

CanKurtaran

Arkadaslar ben 11 yasindayim kardesim ve ben kedi sahiplenmek istiyoruz o da 9 yasinda ama annnem izin vermiyor sebebleri ise:

  1. Bakamayacagimizi dusunuyorlar.

  2. Tuy dokumu

  3. Tirmalama koltuk vs.

  4. Masraf

  5. Ve en cok karsi ciktiklari sey sevmiyorlar tiksiniyorlar babam ve annem ozellikle babam cok temizdir kedinin evi kirletetecegini dusunuyorlar benim annem ve babam da iste anlattigim kadariyla anlamissinizdir ki klasik anne babalardan biri bir cok yontem denedim ama olmadi sizin oneriniz nedir?

41 CEVAP

ilkim2410

Ablam kedi bakımı masraflı ama eğer ailen para verecekse çok iyi olur kesinlikle almaya çalış;)

ilkim2410

Arkadaşlar 11 yaş küçük değil yeni nesil çok zeki ve ben bakabileceğini düşünüyorum. Bence bakabilirsin ben 11 yaşında 3 kedi baktım:)

Zeynepulku

Ben 18 yasında kedi sahiplendim ama evdeki herkes istiyordu. Sadece ben daha hevesliydim ve çok uzun zamandir istiyordum. Benim ailemi kedi bakmaya ikna etmek 10 yıl surdu sanırım :d biz bile ilk baslarda çok fazla gel git yaşadık herkes istediği halde. Benim annem babam bile istedikleri halde ve çok sevdikleri halde arada masraflarına laf ediyorlar ki bütün masraflarını ben karsiliyorum. Seninkiler üstüne birde istemiyor düşün.
Dediğim gibi daha çok kucuksun. Ailenin istemiyorsa bakmamalisin. Sen daha kendin cocuksun başka bir çocuğun sorumluluğunu alman çok zor.

TinaTina

Ben 16 yaşındayım kardeşim 14 yaşında, eve kedi almak istiyoruz. Yaklaşık 4-5 aydır sokaktaki kedilere bakıyoruz, kenarda birikmiş paramizda var öyle kumbarada biriktirilen paralar değil, büyük paralar, neyse biz sorumluluk alabileceğimizi ailemize gösterdik hatta babam bazen insanlara diyor ki bizim kızlar bebek gibi bakıyorlar kedilere diyor, her şeyi yaptık, yasimiz da küçük değil ama yine de izin yok ): 2 sene sonra üniversite ye gidince alicam artık ):

Evimize neşe katar de itiraz et ben ilgilencem de günde en az 50 kere kedi alalım de alırlar

Blackcat34

Öncelikle sizin minnoş kalbinizi öperim çok tatlısınız umarım hayatınız boyunca bu sevgiyle yaşarsınız :) bende çocukluğumdan beri kedi isterdim benim annemde asla izin vermedi maalesef :( şimdi 26 yaşındayım ve kendi evim var ilk kedime bu yaşta sahip oldum :) anne baba istemiyorsa geleceğe ertelemek en doğrusu dedikleri gibi. Yarın öbür gün kediyi göndermek isteyebilirler bu hem sizin için hemde kedicik için üzücü olur :(

Blackcat34

Öncelikle sizin minnoş kalbinizi öperim çok tatlısınız umarım hayatınız boyunca bu sevgiyle yaşarsınız :) bende çocukluğumdan beri kedi isterdim benim annemde asla izin vermedi maalesef :( şimdi 26 yaşındayım ve kendi evim var ilk kedime bu yaşta sahip oldum :) anne baba istemiyorsa geleceğe ertelemek en doğrusu dedikleri gibi. Yarın öbür gün kediyi göndermek isteyebilirler bu hem sizin için hemde kedicik için üzücü olur :(

DoraFiko

Bende aklım erdi ereli kedi istiyorum. Ama 25 yaşında sahiplendim. Ekonomik özgürlük çok önemli. Ayrıca evde bir kişi dahi istemiyorsa çok ama çok zor. Sokakta besleme yapın o kadar iyi gelecekki ❤ zamanı geldiğindede sahiplenirsiniz. Kocaman sevgiler kardeşinle sana 🐾🌸

mihriii

Canım benim çok tatlısınız gerçekten sizi çok iyi anlıyoruz bir çoğumuz bu yollardan geçtik.Ben de küçüklüğümden beri hep isterdim annemi babamı bıktırırdım ama hiç olur gözüyle bakmazlardı.Benim bakmayacağımı,evde kedi beslenilmeyeceğini,her yeri tüy yapacağını fakan söyler dururlardı.Babam hayvanları hep severdi diğerleri pek ilgili değillerdi ama en çok ben sever ben isterdim.Bir gün bir tarla aldık orda köpek beslemeye başladık,köpekler gidince kedi beslemeye başladık,annesiz bir kaç günlük bi yavru kedi bulduk onu yaşatmaya çalıştık... böylece hepsi hayvanları çok sevmeye başladı annem küçükken sokakta bile sevmeme izin vermezken şimdi kedimize küçük kızım diye seslenir her gün yeni oyuncaklar alır.Abim ve babam işten gelince ilk iş odama gelir kedimizi severler.O annesiz yavru kediyle de sürekli ilgilendiğimi,uyku uyumadan ona baktığımı görünce bakabileceğime emin oldular.Şimdi 17 yaşındayım bu benim ilk kedim 1,5 aydır bizimle ve şu an hayvanı çok sık boğaz ettiğimi fazla ilgilendiğimi kafama fazla taktığımı söylüyorlar.Sizin gerçekten bakıp bakamayacağınızı bilemem yeni nesil cidden akıllı çok da güzel araştırma falan yapmışsın para biriktiriyormuşsunuz çok tatlısınız ama ailenizin düşüncesi gerçekten önemli ben kedi sahiplenmeden önce gerçekten bu kadar masraflı olduğunu bilmiyordum zatrn şimdi istemedikleri için küçücğk şeyleri sorun edip kediyi bırakmak isteyebilirler alsalar bile ve bu çok ciddi bir şey bir can sahipleniyorsunuz.Sahiplendiğiniz an geri dönüşü yok ömür boyu onu sevmeli küçük bir bebek gibi ona bakmalısınız ondan vazgeçmeyi hiç düşünmemelisiniz ama şimdi olmazsa da elbet bir gün seni anlarlar hiç olmadı ailenden ayrılıp ekonomik özgürlüğünü eline aldığında minik bi can kurtarırsın.💕

asliu0

16 yasindayim ilk defa kedi bakiyorum. senin yaslarinda da sokak hayvanlarini fln besliyordum onlari da seviyordum ve kediler hakkinda her seyi bildigimi sanıyordum. maalesef oyle degilmis. eger daha once bir can sahiplenseymisim bakamazdim. bunu kesinlikle samimiyetle soyluyorum.

Ekineroglu

Her şeyden öncesi şu var aslında. Evde kedi istemeyen kişiler kedi için cama bir şey takmana delmene izin verecek mi? Tabii delmeden yapılanlarda var ben ilk onu denedim ama beceremedim :D şu an delerek yaptık, tabii annemle bin kavga ettim her yerde var ama bir türlü mutfağa izin vermedi ne kadar dikkat etsek de o mutfak kedilerim için tehlike. İlk bunu düşün bence, camlara korumalik kedi sahiplenilmeden önce yapılmalı