Kedisinde Kanlı Kaka Sorunu Yaşayanlarr (Kaka Fotoğrafı İçerir!!)

Catworldd

Bu soruyu belki 5. Kez açıyorum :( kedisi kanlı kaka yapan ve çözüme ulaşanlar detaylarıyla yazabilirler mi? Ben kısaca özet geçecek olursam 2 aydır kanlı kaka problemimiz var 2 kere parazit aşısı vuruldu antibiyotik ve probiyotik kullanıldı gaita testi temiz çıktı en son sindirimi kolay olan hills id mamaya geçtik veteriner tavsiyesiyle 3 gündür kullanıyoruz hala kanlı kaka yapıyor artık ne yapacağız bilmiyorum veteriner hekim en son fitil tedavisine geçeceğiz dedi daha önce uygulayan var mi? Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

23 CEVAP

emine64

Benim kedimde vardı bir ara ama kakası böyle normal değildi mukus gibi oluyordu kan oluyordu ishal oldu sonra hatta bayram tatiliydi heryer uşakta küçük yer olduğundan veterineri Afyon hayvan hastanesine yönlendirdi bizi ama o sürede reinforces diye bir sıvı önerdi kullanmaya başlayınca geçti çok şükür birdaha yaşamadık ama Afyon’a götürdüm yine tahliller yapıldı hiç birşey çıkmadı

Maumau

Lütfen haber verin. Allahtan keyfi iştahı yerinde. Mamadan başka bi şey yedirmeyin.

Kzcbusra

Ayyy bizimkide aynı böyle yapıyo bazen düzelir gibi oluyo sonra tekrar başlıyo ayni durumdan muzdaribiz galiba

Kzcbusra

Geçmiş olsun bu arada işallh kedilerimizin bu durumu bir an önce düzelir gerçekten kötü bişey sürekli kanlı yapıcak mı diye tuvaletin başında bekliyosun sıkıntılı bu durum😔

Catworldd

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için bugün 2 ayri veterinere sordum durumu bazi kedilerde bu normal bir durum bağırsaktaki kılcal damarlarda sorun olabiliyor denildi ve ikiside probiyotik önerdi biri Altınbaşak kefir diğeri de viyo mama. 10 gün sonra geçmezse parazit için etkili bir reçete yazılacak. Umarım iyileşir artık kafayı yemek üzereyim:(

Alexkitty

Aylarca uğraştım bebekken exclusion yemeye başladığı gün çok şükür bitti birde NBL gold probiyotik üç gün bir daha yaşamadık

Themis_hy

Başka bir veterinere de götürdünüz mü ?

Catworldd

Bu tedaviler iki ayrı veteriner ile yapıldı sonuç alamıyoruz çok korkuyorum artık. Keyfi yemesi içmesi de normal

Maumau

Mamadan kaynaklı olabilir mi ?

Catworldd

En başından beri proplan kullanıyorduk yavru kedi, kisirlastirilmis tavuklu somonlu vs. 2 ay önce başladı veteriner tavsiyesiyle hills mamaya geçtik. Yani mamadan kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz

Maumau

Bu kanlı dışkı bi anda hiçhir belirti olmadan mı başladı?

Catworldd

Ayrıca karın muayenesi de yapıldı bir hassasiyeti, yabancı cisim yutma durumu da yok.. veteriner bağırsaklarda bir tahribat sonucu kanama var dedi ilaçlarla tedavi edemedik

Maumau

Hemen bi anda mı kanlı yaptı öncesinde bi belirti olmadı mı?

Catworldd

@maumau evet birden oldu anlam veremedik bizde

Catworldd

@maumau evet birden oldu anlam veremedik bizde