Orijen Cat&Kitten Vs Nd Kitten , Sokaktaki Minik Dostlarımız İçin Hangisi? Fikirleriniz Değerli.

Jadore

Herkese merhabalar, yaklaşık 15 kadar dostumuzu besliyorum, bu süre zarfında pek çok mama denedim. Brit Care i bir kısmı sevemedi, Mystic çok nadiren yendi, bölgede diğer besleyen kişiler Micho alıyor /çok açlarsa yiyorlar. Acana Pacifica aldım ilk etapta alışamadılar, sonradan sevdiler, yine de hiç sevemeyen de oldu , içlerinde her zaman kendini sevdiren kedim arkasını döndü hatta bana :) Pro Choice denedim yine oran yarı yarıya, Bonacibo numunesi aldım olmadı . Bu esnada yaş mama verme sıklığını azalttım ki kuru mamaya alışabilsinler , en son çok önerilmediği halde Proplan kitten aldım ve neredeyse hepsi severek yiyor, fakat biliyorsunuz ki besin değerleri açısından çok daha iyi mamalar var. En son Nd ile Orijen arasında kaldım, şimdilik bir paket alacağım , 5,4 kg mı mantıklı yoksa 10 kg almak mı daha iyi, siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Nd içerik değişimi ile ilgili mail attım fakat yanıt alamadım, yeni tarihli mamalarda böyle bir sorun var mı, yakın zamanda satın alan oldu mu? Aç kalmamak için değil de severek yemelerini ve daha sağlıklı olmalarını istiyorum. Kedi sayısı çok olduğu için buradan fikir almak istedim, uzun süredir araştırıyorum, başka önerileriniz de varsa lütfen yazın, teşekkürler şimdiden! :)

19 CEVAP

mihriii

Sokaktakilere orijen mi 🤭🤭 çok şanslı kedilermiş.Orijen daha iyidir diye düşünüyprum nd şikayetleri artmaya başladı baya.

Anonymus179224

Şakam yok, sizin kediniz olmak isterdim 😂😂😂

Jadore

Sesli güldüm, çok incesiniz @haribooo :)

Ne güzel Allah herkese çok para versede bizde sağlıklı besleyebilsek hepsini ben golosi almıştım içeriği ehh işte 7.5 kiloluk 160 tlydi hepsi yiyor ama çok açılarda mı yiyorlar yoksa tadını mı sevdiler bilmiyorum Allah size daha çok versin madem kediciklere gidiyor ☺️

Jadore

Elimden geldiği ölçüde artık ne kadar olursa :) O zaman Nd yi şimdilik eliyorum, eğer varsa şu üründen aldım, severek yiyorlar dediğiniz onları da yazın lütfen, ben ve kedilerim teşekkür ederiz.

ilkim2410

Ben hills aldım severek yediler kendi kedimde yiyor bazen :)

ilkim2410

Kedilerimde*

ilkim2410

Evet tavuklu :)

Jadore

Teşekkürler @ilkim2410 ve @mihriii :)

Adult somonlu

selinlilaaa

beni evlatlık olarak alabilme şansınız var mı acaba?

Jadore

@selinlilaaa , günüm güzelleşti bu yorumdan sonra :D

Anonymus179224

Acana’ nın Grasslands modelini kullanıyoruz biz, severek yiyor ;)

Blackcat34

N&D kitten kedim yememeye başladı son aldığım paketi. Orijen six fish’e geçtim paketi açıp mamaları karıştırdığım gibi yemeye başladı :) ve kedimin kuyruk ucu sokaktayken aldığı darbeden kaynaklı tüysüzdü. Tüyleri çıkmaya başladı :)

Jadore

@haribooo ben de acaba küçük boy alıp denesem mi diyordum Grasslands için, bunu görmem çok iyi oldu :)