Mama Arayışındayım :)

Anonymus179224

Arkadaşlar, merhaba 😃 Şu anda Acana kullanıyoruz ve şu ana kadar sadece Acana kullandık. Kedim çok tüy dökmeye başladı gibi, mevsimsel de olabilir tabi ama zaten tek bir markaya yapışıp kalmak da doğru değil. Orijen’ e bütçem yetmiyor maalesef:/ N&D kullanacaktım, şikayetlerin haddi hesabı kalmadı artık. Yine benzer kalitede önerebileceğiniz bir marka var mı?

25 CEVAP

SerraYanmaz

Ülke asla denetim yapmadığı için neden bunun derdine girelim ki deyip kurutulmuş et yerine proteini falan koyuyorlar ülkede mystic mama iyi görüldüğü için öyle yazarız ama yapmayız diyorlar haysiyet meselesi

SerraYanmaz

Nd nin quinoa serisi bozmadı bildiğim kadarıyla bakabilirsiniz

chromatica

advance kesinlikle öneriyorum ben

kasksksk

hayır yerli mamalar da denetimden geçiyor ucuz olmasının sebebini şu şekilde anlatayım:
mesela x maması pahalı bir mama. ingilterede üretiliyor. fiyatı da atıyorum kilosu 50 sterlin olsun. burda 50 sterlin yaklaşık 500 tl. ama yerli mamanın da kilosu diyelim 50 tl (çünkü onların parası sterlin bizimki tl ile) türk parasının kıymetli olduğu y ülkesinde 50 tl= 500 bilmemne. orada da bizim mamamız pahalı olur.(tabii öyle bi ülke varmı bilmiyorum)

SerraYanmaz

Etin kilosu ne kadar olmuş mamanın %50sinin et olduğu iddia ediliyor Türkiye şartlarında maalesef bu kadar ucuz olması mümkün değil içerikler değiştiriliyor protein etten değil de bezelyeden geliyor mesela

kasksksk

ben mystic in içeriğini bilmiyorum mystic i de bilmiyorum aslında :)) belki o mamada öyle olabilir ama bütün yerli mamalarda öyle değil

betultekin02

Nd konusunda ne şikayeti oldu acaba? Bizde nd kullanıyoruz ama aylar önce almıştık mamayı.

gizemesersoy

Acananın daha balıklı formülünü deneyebilirsiniz bence

golsahyildirim

Fitmin'in de et oranı bayağı yüksek, içerik kıyaslaması yapabilirsiniz belki🤔

Anonymus179224

Teşekkür ederim cevaplarınız için 😁
Fitmin’ i inceleyeceğim, Acana’ da kalma kararı alırsam da bir başka modelini deneyebilirim :)

Anonymus179224

N&D mamaların sıkıntılı partilerini toplattıklarını söyledi firma. Yeni mamalar da gelmiş, sıkıntı olmaz diyorlar. Hadi inşallah 🙏🏻

Peki o sorunlu mamayı yiyen kedilere bişey olur mu ben 5 kilo balıklı almıştım kedimde hiç sevmedi başka kedilere yedirdim😭 gerçekten sorunlu muymus

emiragacci

bende acana kullanıyorum aynı şekilde tüy dökülmesi çok arttı fitminin 1,5 kg olanlarını bulamadım bir türlü

Anonymus179224

Ama her kedide yaşanmıyor bu sıkıntılar tabi ki, sadece yeni parti mamalarda sıkıntı yaşayanların sayısı artmış.

Sselin1

Ben n&d ye artik guvenmyorum acikcasi. En azndan Türkiye ye gonderilen mamalarin ayni kalitede oldugunu dusunmyorum. Ama tabiki kotu bir mama degil.. Acana bol etli bir mama denge saglamak icin daha az et iceren ama temiz icerikli bir mama ile donusumlu kullanmanizi tavsiye ederim. Brit care(yeni seri) , sanabelle veya tahilsiz bozita. Fitmin de güzel. Tabi kedinizin sevmesi ve ona iyi gelmesi lazim. Bu mamalar icinden secim yapablirsiniz.