Sevda Papağanım Yavru Mu? Sağlıklı Görünüyor Mu?

Beyzaa0

İlk defa sevda papağanı sahipleneceğim. Papağanlardan anlamıyorum ne yapabilirim?

1 CEVAP

Anonymus179224

Evet, yavru :)
Sağlıklı olduğu nasıl anlaşılır?:
•Öncelikle yaşadığı kafese bakın. Kafes temiz olmalı. Gerekli imkanlar (yemler, takviyeler vs) sağlanmış olmalı.
•Sonra kuşları inceleyin, önünüze gelen ilk kuşu sahiplenemezsiniz. Tüylerinin pürüzsüz ve parlak olup olmadığını kontrol edin. (Kabarık kuşlar hasta olabiliyorlar.) Ayaklarının da aynı şekilde pürüzsüz ve temiz olup olmadığına bakın ve son olarak da kafes içerisinde sosyal ve hareketli olup olmadığı kontrol edin. Bu şartları sağlayan bir kuş sağlıklıdır :)
•Ve tabi kuşları alacağınız yer/kişi size güven veriyor mu? O kişinin bir arkadaşınız olması süper olur ama maalesef kuşlar çoğunlukla petshop ortamlarında satılıyorlar :(
Herhangi bir hayvana kötü imkanlarda bakılan (Balık, hamster, kuş fark etmez.) bir petshoptan kuş sahiplenmeyin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir:D