Kisirlastirdik Hala Ciftlesmeye Calisiyor..

dilanhos

Nasi oluyor ya bu kediler kisirlastirildiktan sonra ciftlesme istekleri kaybolmuyor mu? Erkek kedim bugun kisirlastirildi. Simdi yatagima gelmis eskisi gibi ciftlesmeye calisiyor yorgana surtunuyor. Nasil yani?

20 CEVAP

Siyahiinci

Galiba kedilerimiz aynı aylıklardı. Ben de bir hafta önce kısırlaştırdım. Sizi çok iyi anlıyorum :) Kısırlaştırmayı öne almamın sebebi çiftleşmeye çalışmasıydı. 1 hafta süre içinde yine yaptı aynı hareketi.. ama çok çok azaldı. Ve birkaç gündür hiç yaptığını da görmedim. Vet hekimimiz hormonların vücuttan tamamen yok olması 10 günü bulur demişti. Bu arada kediniz kaç aylıktı? Eğer benimki gibi 9 aylık ya da daha küçükse hareketin yerleştiğini düşünmüyorum zamanla geçer sabredin :)

dilanhos

Veterineriniz oyle dediyse genel olarak dogrudur o zaman. Sonucta 1 gunde her seyin bedeninden zihninden silinecek hali yok tabii ki. Normal... icim rahatlari sizin dediginizi okuyunca. Tesekkur ederim yardiminiz icin ❤

Ekineroglu

Emin olmamakla beraber erkek kedilerin kısırlaştırdıktan sonra bu haraketlere alıştığı için yapmaya devam ettiklerini duydum

sforselin

Bir günde çat diye kesilmemesi mantıklı değil mi sizce de. Hormonları bile bundan sonraki normal haline gelmemiştir.
Bir de pipi mi dnxbsnckncncn topları alıyorlar genelde ama. Ters bi işlem yapılmamıştır inş

dilanhos

Ya nasi bi kedi bu ayagimi yorgani altinda oynatir oynatmaz uyanip cikiyor ustune 😩

Maumau

Endişelenmeyin. Aynı durumu yaşadım. İnanın o kızgınlıktaki siniri bile 4-5 ayda geçti öiftleşme içgüdüsü davranışta alışkanlık yapıyor 1 ay sonra farkını görürsünüz. Şimdi hem sersem hem ne oldugunun farkında değil. Hormonlarında hemen bi düşüş yaşanmaz. Zamanla geçecek

Siyahiinci

Geçmiş olsun
Bu gece için de size kolay gelsin :)

kaanpolat

Keşke bir gece klinikte kalsaydı bizde q gün önce yaptırdık bir gece kaldı hekimimiz anestezinin etkisiyle bir yerlere çarpa bikeceğini söyledi o yüzden kaldı

dilanhos

Ya uzuluyorum cunku gercekten suan hrrrr diye ses cikariyor yapamayinca...

dilanhos

Ne zaman gecicek ki bu

Eğer alışkanlık haline geldiyse hiç geçmeme ihtimali var maalesef. Veterineriniz ile iletişime geçin belki bir çözüm yolu vardır.

dilanhos

Ama bu hayatinda hic ciftlesmedi ve hic spermini atmadi bu zamana kadar. Yani bilmiyo aslinda. Cok uzun zamandir da boyle bi aliskanligi yok. 1 aydir falan boyle her gece kuduruyordu. Simdi onu ayni boyle gorunce uzuldum.. her erkek kedi sahibinde olmuyor mu boyoe seyler? Napmaliyim cok caresiz hissediyorum.. disari da atmak istemiyorum her gece yaptigim gibi. Yazik ameliyattan cikti bugun. Napicam?

dilanhos

6 bucuk aylik. Simdi hic yapmafigi bi sekilde kizgin. Dokundukca kiziyor "dokunma lan bana!" der gibi (Hic agresif bi kedi degildir).Cok sinirli suan galiba pipisinin olmadigini farketti artik... 😞

Öncelikle erkek kedilerde kısırlaştırma ile pipileri alınmaz. Testisler alınır. Keşke kısırlaştırmadan önce biraz araştırsaydınız. Dışarı atmak derken? Sokağı mı kastettiniz?

Siyahiinci

Bugün operasyon sonrası direk aldınız mı?
Kedim bir gece klinikte kaldığı için ilk geceyi benim gözetimimde geçirmedi. O yüzden hal hareketleri görmedim. Yarın bu agresiflik konusunda isterseniz vet. Arayıp sorun. Bu süreçte en sağlıklı desteği onlardan alırsınız. Ancak telaş yapmayın bugün anestezi aldı davranışlarında yemesinde içmesinde farklılık olması çok normal birde alınan organ testisleri 😅