Kedim 4.Kattan Düştü

smyye61

Kedim 4.kattan düştü bir kaç saat önce veterinerlere götürdük hiç bir veteriner bakmadı mecbur eve getirdik yemek yemiyor içmiyor kafasının üstü şiş yavaş yavaş yürüyor ama tepki vermiyor lütfen yardım edin

18 CEVAP

Cook

En kötü ihtimalle iç kanama riskine karşı bir iğne ve mide koruyucu iğne yapmaları gerekirdi,ilk müdahale bu olur röntgen çekilmese bile.Kafası şişmiş hayvancağızın brlki kafa tasında çatlak olabilir,beyninde hasar oluşmuş olabilir.Acil veterinerin görmesi lazım gidene kadar siz muayenesini yapmaya çalışın.Ara ara damaklarını kontrol edin morarma var mı diye(iç kanama belirtisidir).Solunumunu zaman zaman 1 dakika tutup sayın sakikada kaç nefes alıyor,nefesi düzenli mi?Vücudunda travmatik bir yara,kanayan bir yer var mı diye bakın,varsa dr animal,crystalin veya batikon varsa temizleyin.Nabzına bakın(internette nasıl bakıldığına dair fotoğraflar,videolar bulabilirsiniz),yaşını da baz alarak normal olup olmadığını anlamaya çalışın.Çenesini çarptıysa damağı yarılmış olabilir,ağız içini kontrol etmeye çalışın.Bu söylediklerimden herhangi birinin bile yolunda gitmediğini fark ederseniz hayati riski var demektir.Şehirdeki veterinerlerle konuşup acil müdahale olarak ne yapılacağını teyit edin ve yakınınızdaki veterinerlerde gerekli müdahaleyi yaptırdıktan sonra şehire götürüp mr,röntgen bakabilecek bir yere gidin.Bu şekilde götürmeniz de hayatı risk oluşturabilir.Geçmiş olsun,umarım kurtulur çocuk

mikaelson

acil bir durum söz konusu yasak sıkıntı çıkarmaz bir tanıdığınızla gidebilme imkanınız var mı çok riskli olur beklemeniz lütfen ayarlayıp gitmeye çalışın

SerraYanmaz

Acil durumlarda yasak yok veterinerler buna dahil
Olmadı veteriner ambulanslar var araştırıp bulun gelsinler

Ecemecme

Götüreceğiniz veterineri arayıp adınıza kayıt açtırırsanız sorunsuz gidebilirsiniz.

smyye61

İlgilenen yazan herkese tek tek teşekkür ederim kedimiz iyi iğnesini yaptılar röntgen çekildi sağ ciğerinde yırtık olabilirmiş pek emin değiller tekrar gideceğiz birkaç gün sonra şuan gayet iyi çok şükür :)

mihriii

nasıl bakmadılar ya

mihriii

evet böyle durumlarda veterinere gitmek yasak değil diye biliyorum ben de

smyye61

Çok teşekkür ederim umarım öyledir çok saolun

golsahyildirim

Yasaklarda veterinerlere gidebiliyorsunuz, ben kedimi şimdi kuduz aşısı için götüreceğim mesela. Lütfen en en yakın zamanda kedinizi bir an önce veterinere götürün😞

Catworldd

Arabamiz yok beklemek zorundayız maalesef de ne demek bulun birini burada vakit kaybetmenin. Polisi arayın yardım isteyin tanidiklara koşun bir şey yapın. Kedinin ölmesini mi bekliyorsunuz ya.

Ecemecme

Veterinerlere götürdünüz hiçbiri bakmadı mı? O nasıl oluyor?

kaanpolat

Nasıl bakmıyorlar ya niye veteriner olmuşlar o zaman

mihriii

iç kanama riskine karşı iğne yapılması lazım diye biliyorum

golsahyildirim

Başka veterinere gidin lütfen, ciddi sıkıntı yaratabilecek bir durum bu. Nasıl bakmamışlar ya? Sakarya'da yaşıyorsanız ve oradaki hiçbir vet. bakmadıysa eğer en yakınınızda olan İzmit-Kartepe'deki klinikleri arayıp yola çıkın derim😞

mihriii

google'a sakarya veteriner yazınca çıkıyo veterinerler puanları ve yorumlarıyla