Mama Hakkında Tavsiye.

İnsanların mama konusunda çok yüksekten uçtuklarını değmeyecek mamalara uçuk fiyatlar ödediklerini görüyorum.
-Kedimi yavruluktan itibaren spectrum ile besledim.
Tüy sorunu asla yaşamadım ve tüyleri çeksem de kopmazdı, en ufak sağlık problemi olmadı ve oldukça hareketliydi.
-Kedimi kısırlaştırdım ve şu an profine sterilised alıyorum.
Şu anlık tüy sağlığı güzel yalnızca biraz daha sertleşti, hareketliliği daha da arttı oldukça memnunum.
Bundan sonra bir dönemde brit care sterilised kullanmayı düşünüyorum hakkında oldukça olumlu şeyler okudum ve gördüm.
Demem o ki aylarca araştırdım ve bu mamalarda karar kıldım fiyat olarak da oldukça uygunlar hepinize tavsiye ederim ben çok memnunum.

40 CEVAP

Havanese_Siri

şahsen ben mamaya bu kadar para vermektense kendim yapma taraftarıyım en azından içeriğinden eminim ve çok daha ucuza geliyor mamalar o kadar pahalı ki direkt önüne biftek koyalım daha iyi

Tabi ki öyle olsa keşke ama fazla protein deri sorunlarına yol açabiliyor ve yapicagimiz mamadan bütün ihtiyaçlarını gidermeyebiliyorlar.
Eğer bir gün önyargınızı yenebilirseniz spectrum deneyin ben kedi maması kullandım ama eminim köpek maması da bir o kadar iyidir.

Havanese_Siri

tahıllı mama kullanılmamalı

Açıkçası köpek beslenmesi konusunda çok fazla bir bilgim yok.
Siz köpekler için konuşuyorsunuz ben kediler.
Yerli malına bu kadar önyargılı olmayın tek tavsiyem bu.

iyikediserafettin
mama kalitesi olarak acana ile brit care i bir tutmak çok doğru değil bence Brit care in piyasa fiyatı 180-200 aralığında, acananın tavuklusu 200-220 aralığında.Sizin dediğiniz fiyatlarda brit care almazdım ben olsam.Çünkü bir malın bi piyasa değeri olur ve onun çok altı ve üstü beni şüphelendirir.Bir de son kullanma tarihi yaklaşmış mamalar demişsiniz. Bu tamamen sizin elinizde olan bişey.Ben mama alırken kesinlikle firmayı arayıp son kullanma tarihini tehit ediyorum ve ona göre alıyorum.Alışveriş yaptığınız sitenin güven vermesi çok önemli. Ne olduğu belirsiz sitelerden üç kuruş ucuza mama almaktansa güvendiğim yerden alma taraftarıyım.Mesela benim mama aldığım sitede son kullanma tarihi yaklaşmış mamalar outlet olarak belirtiliyor

Tabi ki son kullanma tarihine dikkat ediyorum.
Ve evet bence o kadar para vermek gereksiz.
Bugüne kadar oldukça memnunum.
Tamamen aynı ürün internet sitelerinde çok farklı fiyatlandırılabiliyor.
İnternete yazdığınızda 5 tane aynı fiyat bir tane çok yüksek fiyat çıkıyorsa son kullanma tarihinden de eminseniz o kadar para vermek israftan başka bir şey değil.

burcinyol

son kullanma tarihi konusunda petlebiden memnunum ben. tazelik garantisi veren başka site zaten yok. bana gönderdikleri ürünün son kullanma tarihi 04/2018 idi 1 seneden uzun kullanma tarihi olan bir mama.

mama için ayrılan bütçe kişiden kişiye fark ediyor, tahıllı ya da tahılsız mama önerenler var ancak orijen hariç acana,nd gibi markalarda da tahıllı ürünler var. ben happy dog kullanıyorum ve aldığım mama gluten içermiyor mesela. bu konularda ürün alırken içeriğini dikkatlice okumak lazım.

@haydangelenadam, güvenilir adreslerden almadıkça son kullanma tarihi çok kritik buradaki kampanyalar bölümünde de bazı ürünlerde skt yazılarak satılıyor.

Happy dog henüz daha yeni bir mama uzun vadede deneyip tecrübelerini paylaşan birileri neredeyse yok bundan dolayı britcare daha iyi bir alternatif bence.

Havanese_Siri

Sadece bir öneri: Brit care ile acana arasında bu farkı görmenizin sebebi çeşitlerine dikkat etmemenizdir; ben karşılaştırma yaparken acana tahılsız olduğu için brit care tahılsız mamanın fiyatıyla, brit care tahılsız sadece balıklı olduğu için acana balıklıyı karşılaştırdım ve aradaki fark 10 TL (12 kiloda). İki markayı karşılaştırırken içerik çeşitlerinin aynı olmasına dikkat ederseniz iyi olur.

yasement

Profine kısırlaştırılmış gerçekten iyi bir mama ben de tavsiye ederim değerleri minimumda ve hiç kilo aldırmıyor. Açık paketlenmiş kilosu 15'e alıyorum baya uzun zamandır. Brit care içeriği daha da iyi görünüyor. Bence en iyi mama nd düşük tahıllı. Ancak kısırlaştırılmış seçenekte değerleri yüksek. Yaş mamada en iyiler ise carny ocean ve bozita diye düşünüyorum.