Mama Hakkında Tavsiye.

İnsanların mama konusunda çok yüksekten uçtuklarını değmeyecek mamalara uçuk fiyatlar ödediklerini görüyorum.
-Kedimi yavruluktan itibaren spectrum ile besledim.
Tüy sorunu asla yaşamadım ve tüyleri çeksem de kopmazdı, en ufak sağlık problemi olmadı ve oldukça hareketliydi.
-Kedimi kısırlaştırdım ve şu an profine sterilised alıyorum.
Şu anlık tüy sağlığı güzel yalnızca biraz daha sertleşti, hareketliliği daha da arttı oldukça memnunum.
Bundan sonra bir dönemde brit care sterilised kullanmayı düşünüyorum hakkında oldukça olumlu şeyler okudum ve gördüm.
Demem o ki aylarca araştırdım ve bu mamalarda karar kıldım fiyat olarak da oldukça uygunlar hepinize tavsiye ederim ben çok memnunum.

40 CEVAP

zehragurbuz

proplan mamanın balıklısı tuylere cok ıyı gelıyo neredeyse hıc tuy dokulmuyo somonlusunuda hem cok severek yıyolar hemde gozlere ıyı gelıyo

zehragurbuz

proplanın 15 kılosu 200 tl

zehragurbuz

benım kedım bıze geldıgınde reflex kullanıyodu bız cok tuy dokuyo dıye sıkıntı edıyoduk proplan kullanıyoruz sımdı hıc dokulmuyor

zehragurbuz

etık olarak olumsuz derken

zehragurbuz

tsk

Önemli değil.

patili

pro plan, royal canin, hills gibi veteriner önerisiyle alınan mamalar yurtdışında whiskas kategorisinde market maması olarak görülüyor ve dikkatli pet sahipleri tarafından satın alınmıyor. Veterinerler ne yazık ki sponsorlu markaları satma eğiliminde ve diğer mamaları karalama eğilimindeler. Piyasada çok pahalı ve kaliteli mamalar var olmakla birlikte, durumu kısıtlı kişiler için yine içeriği bu rc veya hills veya proplandan cok cok daha **********lar mevcut. britcare gibi matisse gibi. ben acana kullanıcısıyım dişi kedim için. çok şükür hiçbir sorunumuz olmadı şimdiye dek. Ama britcare firmasına ulaştım. eğer tahılsız kısırlaştırılmış balıklı kedi maması üretirlerse britcare de kullanıcaz. Tavuğa ve tahıla alerjisi var kızımın. Alerji sorunu olmayanlar için güzel ve uygun fiyatlı bir marka

Katılıyorum brit care benim içinde iyi bir alternatif dediğim gibi kedim bu 6 kg lıkır profine paketini bitirince 10 kg britcare alicam.
Planım bu şekilde iki mamayı dönüşümlü kullanmak çünkü ikisininde içeriği çok iyi ve değişiklik olmuş olur.

Duman14

Petlebi fiyatlarını ben daha uygun buluyorum aslında

Havanese_Siri

Balgöz
acana iyidir bence n&d'den daha ucuz brit care ve naturea ile aynı fiyatlarda en önemlisi kanada üretimi bir mama

Örnegin
Spectrum kitten 2 kg internette 40-45 TL
Profine Sterilised 6 kg internette 120-130 TL
Brit care sterilised 7 kg internette 135-145 TL

Proplanı arkadaşım aldı 2 ay kullandım tüyleri yumak yumak dökülüyordu.
Şu an britcare premium kullanıyor oldukça memnun.

Dediğim gibi amaç sadece fiyat olarak uygun olması değil kaliteli de olması.
Bana sorarsanız proplan içerik olarak kaliteli gorunuyor olabilir ama etki olarak olumsuz.

Reflex oldukça kalitesiz bir mama proplana gectiginde daha az dökmeye başlaması çok normal ama size bu mamaları da tavsiye ederim farkı görürsünüz.

Hayvan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olduğunu düşünüyorum çünkü bunu yaşadık.