Kedim Maltından Yemiyor

gzm93

1 ay önce kısırlaştırdığım longhair kedim kısırlaştırma işleminden sonra çok severek yediği maltından yemiyor. Bu yüzden tüy kusmalara başladı. Patisine sürüyorum atıyor. Mamasına karıştırıyorum yine yemiyor. Önerebileceğiniz kusmasını önleyecek malt harici başka yöntemler var mı?

16 CEVAP

golsahyildirim

Gimcat veya Trixie malt alabilirsiniz, en çok kullanılan maltlar bunlar. Kedilerin çoğu da seviyormuş.💛

Buseckr

Patisine sürerseniz mecbur yemek zorunda kalicak iç güdüsel olarak yalicak patilerini

x_queen

Benimde bir ara tüpten yemiyordu parmağıma sürerek yada patisine sürerek yedirdim. Catimalt kullanıyorum ben. Sokak kedileri bu iş için Çim yiyorlarmış çim otu gibi birşey deneyebilirsiniz belki. Hayırlı günler.

Boncukus

Hangi maltı kullanıyorsunuz

gzm93

Elime sürerekte yedirmeye calistim kokluyor hemen geri cekiliyor eskiden severek yedigi seyi simdi niye bu kadar garipsedi bilmiyorum. Cleday marka kullaniyorum . Tesekkur ederim bir de sizin aldiginiz markayi deniyeyim belki sever.

Anonymus179224

Kediler mamadan sıkıldıkları gibi malttan da sıkılabiliyorlar maalesef :/ Biz Trixie kullanıyoruz, sıkılmak bir yana tüpü görünce canlanıyor bizimki :D

caglaauzun

Benim kedim de malta rağmen tüy kusuyordu. gimcat vermeye başladık direk değişti bence sizde gimcat deneyin

gzm93

teşekkür ederim. markayı değiştirelim o zaman.

gzm93

Malt markasini degistim yine yemiyor. Patisine sürüyoruk silkeleyip atiyor.

pablopicasso

Gimcat kullanın. Ağzının kenarlarına sürün. Yada kendi parmağınıza olmadı mamaaının üzerine az sıkın

Bazı maltlar özellikle tüy yumaklatını kusabilmeleri için. Belki bir ihtimal sizinki de onlardan olabilir mi?

gzm93

Uzun tuylu oldugu icin tiy yumaklarini atabilmesi icin daha onceden bagirsaklarinda tikanma oldu bu nedenle malt kullanmamiza ragmen simdi hic yemeyince ayni sorunla karsilasmaktan cekindim. Mamaya karistiriyorum o kismi da yemiyor mecbur bir de agiz kismina surmeyi deneyeyim.

Sselin1

Suan hangi malti aldiniz. Gimcat yemeyen kedi yok. Hatta gimcatin tavuklu peynirli balikli gibi aromali maltlari da mevcut. Hicbir sekilde yemezse. Yas mamasna sıkarsaniz yiyecektir. Ama dogrudan yer diye dusunuyorm bir de tedavi amacli miktari arttrmaniz gerekiyor yani 2 gunde 2-3 cm yetmez tuy yumagini cikarana kadar 6- 8 cm gibi gimcati vermeniz gerekiyor. Buna ek olarak bugday çimi ekeblirsiniz.

tyguler

En çok kullanılanlar ve kedilerin en çok sevdikleri gimcat ve trixie imiş. Trixie gimcatın yaklaşık yarı fiyatı kadar

gzm93

Trixie aldım yeni onu da yemedi. Normalde cok severek yiyordu birden kokluyor ve kaciyor. Kisirlastirmadan sonra aynisini yas mamaya da yapiyor o yizden onun icine de karistiramiyorum. Gimcati deniyeyom bir de