Kedimi Kaybettim ?

Kediannesi12

Arkadaşlar kedime araba çarpmış ve yolun köşesine atmışlar bugün gördük 6 saattir ağlıyorum kedisi ölen var mı bana teselli verin çok kötüyüm 😢

15 CEVAP

aslihan_e

En kötüsü de o, daha iyi sahip çıksaydım ölmezdi düşüncesi. İnançlı mısınız bilmiyorum ama Kur'an'da "Ey iman edenler! Sizler, inkâr edenler ve yeryüzünde sefere çıkan veya savaşan kardeşleri hakkında: «Eğer bizim yanımızda kalsalardı ölmezler, öldürülmezlerdi» diyenler gibi olmayın. Allah bu kanaatı onların kalplerine (kaybettikleri yakınları için onulmaz) bir hasret (yarası) olarak koydu. Canı veren de alan da Allah'tır. Allah, yaptıklarınızı hakkıyla görür." geçiyor. Yani ölen kişi için yanında olsam ölmezdi diye düşünmemek gerekiyor çünkü öleceği varsa evde de olsa ölüyor. Ayrıca "De ki: Siz evlerinizde dahi olsaydınız haklarında ölüm takdir edilenler, mutlaka düşüp ölecekleri yerlere doğru çıkacaklardı." diye de bir ayet var. Ben çok fazla kediye bakıyorum. Ailem hepsini eve almama izin vermiyor normal olarak. Bir bakıyorum evdeki kediye bir şey olmuş aniden hastalanıp ölüyor. Diğer kedim mahalle mahalle gezer eve uğramaz, çağırırız gelmez, eve hapsetsek bir yolunu bulur kaçar çok şükür o halde yıllardır yaşıyor. Ya da evde tutuyorum yarım saatlik bahçeye bırakıyorum pat yok olmuş kedi. Elbetteki önlem almak gerek ama insan her durumun da önüne geçemiyor. Ben Allah'ın beni kedilerimle sınadığını düşünmeye başladım çünkü en çok hangisini sevsem o öldü. Şuan en sevdiğim kedim çok ağır hasta. Biraz da cezalandırılma şekli diye düşünüyorum.

Policlal

Çok üzüldüm. Daha önce bende kedimi kaybettim. Bir araba kedimi ezmiş ve arkasına bile bakmadan gitmiş. Bir kedimi daha kaybettim oda çok hastaydı. Sizi çok iyi anlıyorum. Bu çok derin bir acı. Sadece şunu söylemek istiyorum. Hiç geçmeyecek gibi gelecek ama günden güne alışacaksınız. Canınız bugün belki yemek yemek istemeyecek ama iştahla yemek yediğiniz günler yine gelecek. Hiçbir acı aynı kalmaz.
En büyük tavsiyem kum kabı, mama kabı, ona ait ne varsa kaldırın göremeyeceğiniz bir yere. Başınız sağolsun. Sabır diliyorum. Rabbim gönlünüze ferahlama gücü versin.

Çok çok üzüldüm tek tesellimiz onun ruhunun şu anda çok mutlu olduğu bir yerde olması buna inanın rabbim şimdi ona hiç bir insanın iyi bakamayacagi şekilde iyi bakıyor

Kediannesi12

Çok sağolun içim yanıyor o boncuk gözleri açık ölmüş ya onu gördüm ya saatlerdir ağlıyorum gözyaşın kurusa da kurtulsam ama kurumuyor işte !!! Nie ya insanlık nasıl ölüyor nie bu kadar hızlı araç kullanılıyor nie çarptın madem arkana bakmadın !!! Sanki sabah olacak kızım miyavlayacak yine 😢😢😢

Policlal

Öyle zor ki. Herkes insan olarak dünyaya geliyor ama maalesef herkes insan olarak kalamıyor. Ne diyebilirim.. Herkes kedimi kaybettiğimde bana bir sürü şey söylemişti ama bir şey ifade etmemişti. Günün birinde, hazır olduğunuzda başka bir kedi yine sabah size miyavlayacak. Başka bir kediye hazır olduğunuzda kucak açın. En güzel iyileşme yöntemi bence

Acadrax

Başınız sağolsun çok üzüldüm , acınızın büyüklüğünü düşünemiyorum bile umarım gittiği yerde çok mutlu ve huzurludur .. o çarpıp gidenlerin de umarım aynı şeyler başına gelir insan değil onlar

aslihan_e

Siz yine ölürsünü alabilmişsiniz. Bizimki bahçeden kayboldu aradık bulamadık sonra komşumuz gece can çekişen bir kedi gördüğünü söyledi ertesi gün. Gidip baktık ama haberimiz olana kadar çöp arabası almış. Çöpe gitti benim oğlum. Ölüm bize de gelecek, onu kabullenmemiz gerek. Kedilerin öyle kötü hastalıkları var ki en iyisi günlerce sürünmeden ölmeleri. Üzülmeyin en azından artık acı çekmiyor. Ben 3 gün yas tutmuştum. Ailem kocaman adamlar ölüyor bu kedi demişti. Hayır o benim oğlumdu dedim. Sonra çok daha beter ölümler gördüm, Allah kimseye yaşatmasın.

Kediannesi12

Ayetle örnek vermen içimi rahatlattı biliyor musun 😢 Allah razı olsun

Kediannesi12

Öyledir demi mutludur 😢

sugartgecat

iki kedi kaybettim ikisinde de asla gecmeyecek gibi geldi ama eninde sonunda geciyo onlar icin daha da baglandım hayvanlara elimden geldigi kadar yardım etmeye calısıyorum

Kediannesi12

Amin çok zor 😢 ben sahip çıkamadığımı düşünüyorum yola da çıkmazdı kolay kolay nasıl oldu onu düşünmekten deliriyorum

Kedisever80

Benim eski kedime de aynısı olmuştu😢

aslihan_e

Bizim burda da geçen bir kediye araba çarpmış, üstünden tekrar başka bir araba geçmiş kanlar tüm yola fışkırmış. Yoldan geçiyordum, görünce bir an gözümü başımı çevirdim. Tüm yol sıçramış, akmış kan içindeydi. Sonra baktım adamlar falan oturmuş, iş yerleri var, insanlar yoldalar. Kimse hayvanın ölüsünü kaldırmamış kenara. Cesaretimi topladım çünkü ölen benim kedim de olabilirdi hem de o bir candı sonuçta, aldım götürüp bir tarlada çukur bir yere koydum üstünü kapatabildiğim kadar çalı çırpı vs. kapattım. Çoğu insan kedi görünce durmuyor bilerek, köpek olursa da arabaya zarar verir diye duruyorlar dururlarsa da.

Kediannesi12

Aslıhan benim kedimin ayağı parçalanmıştı ama asla bir damla kan yoktu sence neden

kaanpolat

Bu soruyu görünce kendi kızıma baktım ve hissettim acınızı gözlerim doldu gerçekten geçmiş olsun acınızı dindirmek için yeni bir can sahiplenin derim