Kedimin Kulağına Ne Oldu? Acil

tubatuba12

Kedimin bugün kulağının arkasında ki tüylerin döküldüğünü farkettim neyden olabilir? 1 hafta önce kısırlaştırıldı. Başlık çıkınca kulağını çok kaşımıştı ama sanırım ameliyatından önce bu dökülme yoktu. Mantar aşısı yok mantar olabilir mi? Lütfen yardımcı olun mantar nasıl bir şey anlayamadım ne olduğunu da anlayamadım

17 CEVAP

berkeozdede

Mantar aşısı yorucu bir aşı. Mantar değilse bence yaptırmayın tabi siz bilirsiniz

mihriii

mantar gibi duruyor bizimkinin de kulağında aynı yerde vardı ama egzama falan da olabilir veterinerin bakması lazım

mihriii

mantar gibi duruyor bizimkinin de kulağında aynı yerde vardı ama egzama falan da olabilir veterinerin bakması lazım

mihriii

bizimkinş sahiplendiğimizde burnu ve patilerinde vardı 1. mantar aşısını oldu arka ayaklarının arkasında ve kulaklarında da çıktı mantar 2. mantar aşısını olduktan sonra tüyleri baya döküldü ve şu an yenileri baya bi çıktı iyileşiyor ya da iyileşti

mihriii

mantar aşısını abim vurdurmuştu ben de boşa gitmesin diye ikinciyi vurdurdum ama mantar aşısı karaciğeri yoruyor falan yazmışlardı burda bizim veterinerimiz kısa süreli yoruyor sonra geçiuor dedi

mihriii

aşı da pahalı zaten dozu 140 lira ecosin diye bi tablet var mantar yayılırsa onu kullansanız daha iyi gibi bi zararı yok çünkü ve baya etkiliymiş ama şimdilik veterinerineriniz mantar küçük olduğu için krem falan verebilir bi de batikonla silerseniz yayılmadan atlatırsınız belki

mihriii

ne çok yazdım dlsmpsmqlsm

tubatuba12

Tamam çok teşekkür ederim gerçekten yarın veterinere götürmeye çalışacağım

mihriii

ve bağışıklığını yükseltmek gerekebilir biz imuneks kullanıyoruz hekimimize sorduk iki günde bir 1 cc veriyoruz ama içinde şeker varmış bilginiz olsun

mihriii

yok ne demek

mihriii

bi de sprey(myco kill) vermişlerdi ama onun pek bi etkisi olmadı bence çünkü ikinci mantar aşısından sonra iyileşti

mihriii

rica ederim

berkeozdede

İlla mantsr olucak hali yok. Mantar yuvarlak kabuklu olur. Ve yayılır. Büyük ihtimal stresten olabilir. En iyisi veterinerin
bakması tabi

tubatuba12

Mihri peki nasıl düzeldi? Sizinde mi bu şekilde başladı?

tubatuba12

Seni de yordum ama mantar aşısından başka bir şey yapmadın mı?