Sindirim Sorunu Ve Virbac Mama

caglaauzun

Kedimde sindirim sorunu oluştu. Aşırı tüy dökümü sebebi ile tüy yumakları ve aşırı gaz oluştu ve o dönem proplan mamaya geçmiştik. Daha sonrasında mama değişimleri denedik ama karnı ağrımaya devam ediyor gibi diye düşünüyorum. Veteriner virbac deneyelim dedi. Kullanan var mı içinizde? Bu arada kedim genelde sık sık fotoğraftaki gibi oturuyor ve daha önce hiç görmemiştim böyle oturduğunu. Karnının ağrıdığını düşünme sebeplerimizden birisi de bu.

20 CEVAP

caglaauzun

görmek istemiyosan yallah başka yere zırla. kim satın almış ne yapmış nerden bilebiliyosun acaba meraktan soruyorum. ne yapayım sokağa mı salayım kedimi. insanlar 2 dakika bilgi ediniyo şurada rahatsız falan mısınız ya :D

melist35

düzenli malt macun kullanıyor musunuz? virbac bilmiyorum ama vetlife serisi bu tarz sorunlarda çok iyidir. ayrıca sindirim problemleri yaşıyorsanız probiyotik kullanmalısınız. bonacibonun sıvı probiyotiği olabilir. gimcatın gastroinestinal macun ve diafarm probiyotik paste sindirim için güzel ürünlerdir

DoraFiko

Benim kedimin birindede kabızlık ve gaz sorunu oldu geçtiğimiz günlerde. Tüy yumaklarıda kustu. Kakasındada gördüm. Aynı benimkide böyle oturuyordu biyere inmek isteyince yavaş yavaş hareket ediyordu. Kabızlık giderici şurup kullandık düzeldi. Birde ben hergün 6 7 cm malt vermeye başladım baya rahatladı. Klinik mamaları bu tarz sorunlsarda işe yarıyor kullanın derim. Geçmiş olsun

Apollovega

Ben de kedilerimin böbrekreklerine baktırmıştım idrar testiyle, kristal çıktı ve veteriner bana da virbac mamanın böbrek için olanını önerdi. Virbac iyi mamadır veteriner önerdiyse kullanın tabii ki.

Policlal

Bizde virbac mama kullanıyoruz. Öbür mamalardan iyi bence

caglaauzun

bizde de tam aksi sonu ishal gibi dışkısının. ama onun dışında her şey normal. başlayalım öyleyse hepinize teşekkür ederim :)

irmtnc3

Kedim 5 aylık dişi gri tekir. Onu sahipleneli 1 ay oldu bu bir ayın içinde hiç tüy kusma veya dışkısında tüy görmedik ama ishali ilaçlar vermemize rağmen hiç bir şekilde geçmedi aynı şekilde gaz da çıkarıyordu. İlk 15 gün bu şekildeydi mama olarak proplan kitten kullanıyorduk. Daha sonra mama değiştirdik ve royal canin hassas sindirim sistemi destekleyici mamaya geçtik bir hafta olmadan ishali geçti ve gaz da çıkarmıyor gaz çıkarmasını da ishale bağlıyoruz çünkü ishali geçince gaz çıkarması ve karın şişliğinde geçti. Tüy yutma açısından dediğim gibi hiç yaşamadık ama önlem olarak vet s plus un yeşil olan malt macununu kullanmaya başladık. Bahsettiğiniz mama hakkında bir bilgim yok, hiç kullanmadım

melist35

ayrıca su tüketimi de düşük olabilir kedinizin. bu da sindirim problemi ve kabızlık yapar. su şelalesi alabilirseniz uzun vadede çok faydasını görürsünüz, günlük nerdeyse 2 katı su içiyor kediler ondan. ayrıca sindirim sorunu yaşamak istemiyorsanız da tahıl içeriği olmayan bir mama ile düzenli olarak malt macun kullanırsanız çok iyi olur. haftada 1 de activia sade probiyoik yoğurt veya dediğim probiyotik macunlar:)

teddybal

Merhaba nasıl oldu kediniz, Virbac Gastro yaradı mı?

Pofupof

Karaciğer problemi için Virbac kullanıyoruz biz de. Çok memnunuz, çok iyi geldi bizim kıza. Sadece ekonomik olarak çok zorluyor :(

sevilay28

Benim de kedim böyle oturuyor, demek karnı ağrıdığındanmış:(

caglaauzun

@teddybal evet bu mama ile çözüldü ama bunun yanında veteriner tavsiyesi ile bitkisel bir hap kullandık o da çok faydalı oldu

Bbgm

Ben hiçbir kuru mamaya güvenmem olabildiği kadar da yedirmemeye çalışırım bilen bilir hepsi zarar. Ancak virbac gerçekten hakkını veren bir mamadır. Biz hastalık sorunu hiç yaşamadık, kısırlaştırmadan sonra direk virbac kısır kullanımına başlamıştık. En sağlıklısı bu marka diye bildiğimden kuru mama ihtiyacımızı bu markayla gideriyoruz.

caglaauzun

güncel

caglaauzun

virbac mamayı 2 hafta deneyip bir de probiyotik ilave edeceğiz sürece göre. şimdilik daha iyi olduğunu gözlemliyorum. malt düzenli veriyorum. ama dediğiniz malta da hemen bakayım teşekkür ederim.