Kedim 5 Yaşında Hiç Aşı Yaptırmadım Bir Sorun Olur Mu Acaba ?

kedim 5 yaşında hiç aşı yaptırmadım bir sorun olur mu acaba ?

20 CEVAP

pablopicasso

İç dış parazit bile mi?

baranertaga

Çok riskli bir durum. Hele bir de sokakta geziyorsa tamam. Her türlü hastalığı kapabilir. İşin kötüsü bazı hastalıklar size de zarar verebilir.

baranertaga

Yani çıkmıyorsa da siz sokakta sevdiğiniz bir kediden kendi kedinize hastalık getirebilirsiniz. Hele kuduz aşısını kesinlikle yaptırın yasal zorunluluğu var. Yaptırmazsanız suçlu sayılırsınız.

baranertaga

Bir de karma aşı var o da önemli. Zaten veterineriniz size hangilerinin yapılması gerektiğini söyler onunla konuşun.

baranertaga

Biz 3 aylıkken sahiplendik ilk olarak iç-dış parazit yapıldı. 1 hafta sonra 1.karma aşı, onun üzerinden 10 gün sonra 2. Karma aşı 6 aylığa yakın kuduz aşısı ve sonra yine karma gibi 15 gün arayla 2 tane lösemi aşısı. İç-dış parazit 2 ayda bir tekrarlanıyor bu yukarı da saydığım 3 aşıda yılda bir kere tek doz olarak yapılmalı.

sunaysr

evden dışarı çıkmıyorsa sorun olur mu ? bende merak edıyorum bu soruların cevaplarını ablalar abiler :(

sunaysr

hepsini yaptırcaz ozaman desenize iyice masraflı oldu yaramaz :)

baranertaga

Biraz öyle ama ömrü daha uzun ve sağlıklı olur yavrunuzun :)

nil7

Kuduz ve gençlik aşısından korkuyorum bende daha yavru 3 aylik kedim.Herkes farkli seyler söylüyor ama şu an karma önemli bizim için bağışıklığı düşük olduğu için yavruyken sahiplenen arkadaşlarım sahiplendiginizden beri hangi aşıları yaptırdınız?

baranertaga

Karma aşıların arası 15 gün olacaktı 10 yazmışım

sunaysr

bende hiç yaptırmadım hiç birini sorun olur mu ki ev kedisi dışkısında kurt fılan yok

sunaysr

o zaman kuduz aşısı iç parazit dış parazit bu 3 ünü ozaman yapmam lazım dogrumu anladım :(

rojbunsoylu

benim 12 yaşında tekir kızım var sadece ömründe bir defa iç parazit ve dış parazit yaptırdım başkada bir şey yaptırmadım bir sorunda olmadı inşallahta olmaz :(

zeynepakar47

aşı gereklidir tabiki, kedi sahiplenirken masrafları düşünülerek kabul edilmelidir. sokağa çıkıyorsa kesinlikle yaptırmalısınız zaten ev kedisi olsa bile yaptırılmalı, siz sokaktan getirebilirsiniz çünkü

Kedisever80

Parazit dışındakileri yaptırmasanız da Olur ama Paraziti yaptırın. Size bulaşabilir.