Van Kedisi Bakımı, Eğitimi, Hangi Mamayı Kullanması Gerektiğini Yazarsanız Sevinirim.

Kedisevercat

2 aylık van kedi alacağım. Aslında tecrübem var biraz. Eskiden şeker adlı bir kedi besliyordum melek oldu (üye olmadan önce almıştım onu sokaktan) Sonra ponpon diye bir kedi aldım o benimle 2 ay durdu onuda kaybettik. ŞUAN evde bir kuşumuz var. Ama 2 ay sonra (haziranda) bir kedi sahipleneceğim. Van kedisi olacak. Hangi mamayı kullanması gerek, eğitimi nasıl olacak, bakımını anlatır mısınız? Şimdide van kedileri hakkında sorularıma geçelim:

  1. Van kedisi hareketli mi sakin midir?

  2. Van kedileri saldırgan mı uysal mıdır?

  3. Van kedileri çok fazla yemek seçer mi?

  4. Van kedileri koltukları, hlıları çook fazla tırmalar/parçalar mı?

  5. Van kedileri sahipleri ile uyumlu mudur?
    Evet arkadaşlar sorularıma cevap verirseniz çok mutlu olurum. Benden bu kadar ;)

9 CEVAP

cute_catTR

Karakteri
Dengeli ve sessiz

Bakım
Fazla bakım gerektirmez; fırçalanma ve taranmaya hemen hemen hiç ihtiyaç duymaz.

Renkleri
Himalaya desenli melez kedi rengi hariç; baskın renk ve beyaz; kahverengi ve gri çizgili ve beyaz; kesit renkli ve beyaz; rastgele şekiller Van kedisi deseninin değerini düşürmemeli; yüzde parlaklık t

Tüy Şekli
Kısmen uzun

Çıkış Yeri
Türkiye

Vücut Yapısı
Orta
https://sosyal.petlebi.com/van-kedisi/ozellikleri

kedilikizzz

Her kedi gibiymiş kısacası van kediside :) kedilerim ortak özellikleri ztn bunlar. Benimkinin tırmalama tahtası olmasına rağmen koltuk halı tırmalamaya devam ediyor. Büyüdükçe biraz uslanmaya başladı. Koltuk kenarları resmen cezbediyor bu haylazları :)

Ahmetemind

Bende 1,5 aylık bir van kedisi besledim fakat evden kaçmıştı. :(
1)Genellikle sakindir
2)Genellikle uysaldır fakat siz onla elinizle oynarsanız elinizi av olarak görür saldırır o yüzden sadece oyuncaklarla oynatın.
3)Ben çok kaliteli olmayan bir mama kullanmıştım hiç sorun çıkarmadan yemişti.
4)Tırnaklarını törpülemek için yapabilir o yüzden mutlaka tırmalama tahtası alın.
5)Uyumludur.

Dipnot: Çok küçükken alacağın için ısırabilir.Çünkü dişleri kaşınıyor küçükken. Benimde kuşum vardı kuşumla beraber uyuyorlardı saldırma huyu yoktu.4 yıl geçti Kuşum hala duruyor şimdiki kedim kafese bakıyor ama zarar vermiyorum seninkininde zara vereceğini sanmam.

Kedisevercat

teşekkür ederim

Kedisevercat

peki hangi mama?

Ahmetemind

ben royal canin kitten 36 kullanmıştım iştahla yiyordu tüy dökümü olmadı şimdikinde de royal canin kullanıyorum

cute_catTR

1-oyuncu ve hareketlidir.
2-Genellikle uysaldır fakat siz onla elinizle oynarsanız elinizi av olarak görür saldırır o yüzden sadece oyuncaklarla oynatın.
3-genelde seçici değildir.
4-eğer bir tırmalama tahtası yoksa her kedi gibi koltukları,minderleri ve perdeleri tırmalayabilir.
5-sahiplerine düşkünlerdir.
mama olarak ise royal canin mamaları oldukça kalitelidir. rica etmişsiniz sizi mi kırıp cevaplamayacağım :)

cute_catTR

ayrıca özgürlüklerine düşkün oldukları için kaçabileceği yerleri kapatın ve ya önlem alın :)

Kedisevercat

teşekkürler