Kedim Kuru Mama Yemiyor

Zehramira

Kedim daha 50 günlük ve yaş mama yiyordu dünden öncede ishal oldu ishal olduğu gün tavuklu yaş mama vermiştim bide 10 dk odamı havalandırmak için camı açmıştım kedimde benim odamdaydı niye ishal oldu diye araştırmalar yaptım bir kişi demişki kediniz ishal olduysa bir çay kaşığı nişastayla suyu karıştırıp şırıngayla içirin demiş ve sürekli yaş mama yiyorsada ishal olur demiş bende 5 şırınga 5 saat aralığıyla kedime içirdim ishali yavaş yavaş geçti ama o günden sonrada yaş mamasını az vermeye başladım kuru mamayla karıştırıp veriyodum ama kedim yaş mamayı ayırıp sadece onu yiyodu kuru mamayı bırakıyodu bugün sadece kuru mama verdim kuru mamayı suyla ıslatıp verdim bu arada fakat yemiyo karnı aç ama yemiyo napabilirim?

18 CEVAP

Aylin85

Eğer kuru mamayı yemiyorsa kedileriniz kuru mamanın üzerine ılık su ilave edin azıcık,kuru mama suyu çekip şiştiğinde bakın hepsini yicektir

Aylin85

Eğer kuru mamayı yemiyorsa kedileriniz kuru mamanın üzerine ılık su ilave edin azıcık,kuru mama suyu çekip şiştiğinde bakın hepsini yicektir.
Bu arada öyle su dökünce yiyo diye sürekli öyle yapmayın başka bi kabada kuruyu sade koyun çünkü diş taşları için sertte yemesi gerek.Bu yüzden azcık suyla karıştırılmış birazda karıştırılmamış koyun.

Daha önce hiç tatmadiysa yemiyor olabilir ben ağzını elimle açıp kuru mamadan 1 tane hafif ıslatıp agzina bırakmıştım ilk geldiği zaman.
İshal içinse pirinç lapası tavsiye ederim.

Cok az yas mamayla kuru mamayi karistirirsan yiyebilir.

Duman14

50 günlük kedi için biraz erken olur bence kuru mama benimki 3.ayı bittiğinde yemeye başlamıştı dişleri kesmiyor olabilir birde mamanızı değiştirin bence bir markanın kitten mamasını alın ishal için tedavi görmesi gerekebilir veterinere götürün

Duman14

Marka tavsiyesi istemişsiniz onun içinde aşağıda vereceğim mamaların yavru kediler için olanının 400 gramını alın hepsini deneyin gözlemlernize göre seçin
-Royal Canin
-hills
-N&D
-golosi
Büyüdüğünde ise tahılsız ve etli mamalar tercih edin tahılsız mamalar pahalı ama sağlıklıdır veya az tahıllı seçin içeriklerine her zaman bakın ona göre alın bu konularda dikkat etmek gerek

archill

5 haftalık bir kedim var. Biz bu sorunu şu formülle çözdük..
kuru mamayı ezip, biraz süt tozu ekliyorum üzerine de ılık su.. :)
Süt tozunu veterinerden boyutuna göre 40-70 tl ye temin edebilirsiniz.

rabiaari

Bence kurumamaya baslamali. Benimki 2aylik olmasan once basladi. Royal canin mother baby olani tavsiye ederim . minik boyutta olduğu icin kolay yiyebiliyorlar

Zehramira

Kedimi veterinerden sahiplendim ve veteriner kuru mamaya alışkın demişti eve geldim kuru mama verdim ama yemedi tek yaş mamayı yedi 1-2 gün aç kalınca yermi?

Zehramira

Kuru mamayla yaş mamayı karıştırıp verdim fakat yaş mamayı ayırıp sadece onu yedi

Senasakar

Aynı şeyi Stiç'i alırken yaşamıştım. Kuru mama yiyebildiğini söylemişti veteriner. Ama ikinci gün kusmaya başlamıştı.Veterinerler neden yalan söylüyor bu konuda :(

Zehramira

Bilmiyorum ama kuru mamayı kesinlikle yemedi yaş mama yedi sadece :(

rabiaari

Iyice karistrinca benimki ayiramiyodu. Ama bence gitgide yas mama olcusunu azaltip verin. Elbet acikinca yiyecektir kuru mamayi . mamanizin markası ne?. Cam acikken birakmayin hayvani atlayadabilir asagi

Zehramira

Kedimi sahipleneli 5 gün oldu ve kedimi veterinerden aldığım için bana poşette yıldız şeklinde bir kuru mama verdi yavru kedi mamasıymış bide 12 ay boyunca kullanmam lazımmış. Ben buna pek inanmadım sırf bana satmak için böyle bişey yaptığını düşünüyorum şuan bu kuru mamayı yemiyo biraz önce dayanamadım yaş mamayı verdim çok acıkmıştı peki yavru kediler için bilindik marka ve iyi olan kuru mama tavsiye edebilirmisiniz? Çünkü kedim veterinerin verdiği mamayı yemiyor

Duman14

Bazı kediler daha erken gelişebiliyor diş bakımından benimki geç gelişmişte olabilir hastalığını atlatsın sonra mama seçimine gelince dediğim mamalardan birini alın belki yer yani eski mamasını sevmiyordur falan açık mama verdiler size büyük ihtimalle sokak kedilerim bile açık mama aldığımda yemiyorlar (biraz fazla şımarttım galiba :) umarım bıdığınız bir an önce iyileşir