Kedinizle Ne Sıklıkta Oynuyorsunuz ?

nil7

Kedinizle ne sıklıkta oynuyorsunuz? Ona hazırladığınız oyunlar var mı ya da örnegin tirmanma tahtasına ip bağlamak gibi yani aslında pratik ama onun sevebileceği ne önerirsiniz ben sanki yanından ayrılınca mazlum gibi kalıyor 😌 nereye gitsem peşimde ayaklarıma zıplayıp oyunlar yapıyor daha 3 aylık yavru olduğu için mi daha çok oyuncu bilemiyorum ilerde nasıl olur? Siz nasıl vakit geçiriyorsunuz ? 😊

17 CEVAP

emreovec

O istediğinde. Zaten pusu kuruyor ya da benim istemediğim bir şey yapıyor. İstemediğim bir yeri tırmalıyor ya da perdeye dayanıyor. Anlıyorum ki saklanma oyunu oynamak istiyor. Hemen saklanıyorum ve seans başlıyor. Bu böyle muhtemelen günde iki kere oluyor 10 - 15 dk sürüyor. Günlük 20 ile 30 dakika oyun seansları var. Sonra biraz sevdirme oluyor 10-15 dakika. Günlük sanırım 30-45 dakika kadar bir doğrudan temas süremiz oluyor. Kalanında uyuyor ya da dışarıyı izliyor.

sforselin

Yorgun kedi, mutlu kedidir mottosuyla hareket ettiğim için yorulana kadar oyunuyoruz :D Genellikle bir saat civarı oynasa da bunu geçtiği zamanlar da az değil. Çok yorulup eşofmanıma ip bağlayıp evde gezdiğim oldu :')
İleride kediniz nasıl biri olur bilemezsiniz. Yavruluğundan daha az oyuncu olması muhtemel ama mesela bizimkinde hiç azalma olmadı. Arkadaşımın yaşından emin olmadığımız kedisi(en az 14 yaşında ama daha fazla olabileceğini düşünüyoruz) hala yatarak da olsa istekli bir şekilde oynuyor, çok heyecanlanırsa koltuk tepelerine çıkıyor.
Yine aradan yetişkin kedi savunuculuğu yapıcam ama size uygun bir yetişkin kedi sahiplenmek bu yüzden çok daha güzel. Benimki de yavruyken ailemize katıldı. Oyuncu olmasaydı, miskin bir kedi olsaydı bu kadar mutlu olur muyduk onunla bilmiyorum.

nil7

Bebek gibi sanki hep ilgilenmek zorundaymışım gibi hissediyorum çoğu zaman.Yani onla ilgilenmek çoook zevkli .Ama çoğu zaman ilgilenmem gereken şeyler oluyor onu kendi halinde bırakınca da üzülüyorum.Cam kenarlarını bizim ki de seviyor kuşları izliyor ya da sinek avlamaya çalışıyor afacan.

Pufininelifi

Benimde yavru kedim sürekli oyun ve ilgi istiyor. Günlük aralıklarla 1-1,5 saat oyun oynatıyorum ip, olta, top ...Eğer o an onunla ilgilenemeyeceksem toka veriyorum onunla oynamaya bayılıyor.

Günde 10-15 dakika oynuyorum ben top atıyorum ama malesef geri getirmiyor kedi hazretleri

tyguler

Genellikle o beni kovalıyor bi 3-4 dakika seansları günde 2 kere falan
Ip uzatıtorum ona koşuyor bu da günde ortalama 10 dakika
Bazen dışarı çıkarıyorum sevmiyor dışarıyı onun için balkona kotuyorum oradaki kuşlara bakıyor falan (balkonda kprumak için camlar var onları kapaıyorum kedi balkona girince)

tubatuba12

Benim ki ne zaman oyun isterse, hangi oyuncağıyla oynamak isterse onu ağzıyla oynamak istediği kişiye götürüyor. İkimizin arasında olan saklambaç oyunu için ise yatak odasına gidip bağrıyor bu oyun alarmı, oynamazsam asla susmuyor. Günde yaklaşık 1- 1,5 saat oynuyoruz.

yere küçük kaleö atarsanız çıkardığı sesten dikkatin çeker yuvarlamaya başlar benim kedim kalemle oynamayı çok seviyor ama ucunu çıkarın içinden gözüne girmesin tedbir amaçlı yuvarlayabilecrği bir şey belki hoşuna gidebilir

cakilgunes5

Benim küçük olan kızm oynamak istediği oyuncağını alıp geliyor en sevdiği oyuncağı fare çıngıraklı top ve olta diğer kızım kendi kendine takılıyor oyun oynama zamanında kardeşiyle oynuyor maksimum 1.5 saat sürüyor bizim oyun süremiz ama 2 kedi olduğu için bazn. 20 dk oluyor

nil7

Kalem gerçekten de seviyorlar özellikle silgilerimj yok ediyor ucunu çıkarırım iyi hatırlattınız 🙏 ben o şekilde verip yanında duruyordum gözüne batar diye🙈
Olta daha alamadım ☺ ağaç dalına ip geçirdim ucunda da birazcık top halinde ordan oraya koşturuyorum tırmanma tahtasıni arada yere yatırıyorum arada oluşan boşluktan diğer tarafa geçip oyunlar yapıyor ya da sarılıyor ona :)

yagmurryamaan

saklambaç oynuyorum biz bdhegfjgeyfgeygfyu.Bi ben saklanıyorum bi kızım.Bir de ipin ucuna top bağlıyorum onla oynuyoruz.Birbirimizi kovalıyoruz♥♥♥♥

nil7

Süpersiniz 😊 saklambaç bizde oynuyoruz sakladığım yerden kafamı çıkartıp bakıyorum yanıma kadar anında geliyor 😅 yetişemiyorum bir türlü🙈

yagmurryamaan

ahhahaha biz de öyleeee ♥ :)

nil7

Tokaya bayılıyor gercekten de ☺ attığım bir şeyi zor getiriyor evet ama ben daha küçük mesafelerde deniyirum mesela dün gece tırmanma tahtasının üstüne ceviz koydum tutup aşagı atıyor bazen pati attığında uzak mesafeye giderse hadi getir bakalım diyorum bazen umursamıyor bazen de gidio getiriyor getirdikçe ödül mamasından veriyorum bakalım sonumuz ne olacak 🙈

nil7

Kuşları izleyisine hastayım camın önüne örtü koydum üzerine yatıp gelen geçenlere bakıyor bizimkiside 🙂