Bu Kadarı Da Pes...!

Badismom

Bugün Yedikule Hayvan Barınağının sitesinde biraz geziniyordum. Geçen seneden kalma bir ilan gördüm. Ayağı kırılmış bir köpek varmış, yürürken zorlanıyormuş. Bu çocuğu sahibi " bu köpek defolu" diye terk etmiş. Görünce ne desem bilemedim, içimden ağlamak geldi resmen. Can bu ya cannn, eşya değil bu. Ne demek defolu? Bu cana yaşam şansı vermek yerine, defolu olduğunu iddia edenler var işte. İlan geçen seneden kalmış ama görünce size anlatmak istedim. İnsan böylelerini görünce ne diyeceğini bilemiyor. Umarım o köpeğin güzel bir sahibi olmuştur, sıcacık bir yuvası olmuştur. Yorum sizin, ne denir ki böylelerine!

https://www.yedikulehayvanbarinagi.com/yuva-arayanlar/defolu-kopek!!!/1/5769

10 CEVAP

Badismom

Link yanlış olmuş, inşallah bu sefer olur :)

https://www.yedikulehayvanbarinagi.com/yuva-arayanlar/defolu-kopek!!!/1/5769

Badismom

Aynen, engelli bir canın hayatını güzelleştirmek yerine defolu olduğunu düşünenler var. Link hatalı oluyor bu arada, ama bir önemi yok zaten. Oysaki hepsi birbirinden güzel :)

Policlal

Beni artık insanların yaptığı hiçbir şey şaşırtmıyor. Ben umudumu insanlıktan yitirdim. İnsanlar kötü. Ben bu cümleyi kurdan birinden her şeyi beklerim mesela. Bir hayvana defolu diyen yarın öbür gün kendi çocuğuna, kendi arkadaşına veya hiç tanımadığı birine neler söyleyebilir düşünebiliyor musunuz? O kadar üzücü ki. Ben çocuk gelişimciyim ve mesleki görüşümle de şunu söyleyebilirim. Çocukluğunda sevilmeyen, başı okşanmayan, değer görmeyen bir çocuk büyüdüğünde bir şeye değer vermeyi ve onu sevmeyi bilmiyor. İşin korkunç tarafı taaaa derinlere dayanıyor.

ezginiko

İnsan olamaz bu zihniyeti taşıyanlar. Hepsi çok güzel ama engeli olan canlar bir tık daha güzel be defolu ne demek....

tyguler

Pess yani cidden pes. Hayvan hastaysa ona daha çok bakım yapılır terk edilinmez. "Defolu" ne demek ya kıyafet mi veriyosun? Cidden bazı insanlar ( ki bunlara insan demek ne kadar doğru) bu kadar mı nefret dolular anlayamadım ben

İlk önce hiçbir şey denmez böyle insan gibi görünen fakat olmayanlara. Nasıl bir kafada bıraktığını düşünemiyorum. Tamam kesinlikle bırakmasına karşıyım fakat mecbur kaldı da bıraktı diyelim. Ama 'defolu' kelimesi ne demek. Ben kedimin bıyığı düşünce onu saklıyorum insanlar hayvanı sokağa atıyor. Kelimeler, cümleler anlamsız kalıyor. Allah onlara vicdan ve merhamet versin tek dileğim o. Söylenecek çok şey var fakat dillendiremiyorum...

ahmetzz

Sanki eşya Bu. Defoluymuş

Mapple2

Sevdiğim bir söz vardır Gandhi'nin.. Bir milletin büyüklüğü ve ahlaki gelişimi, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir.

Badismom

Aslında bakarsanız bunlarda insan, bizde. Arada bu kadar fark olmamalı, bunları gördükçe insanlığımdan utanıyorum. Diyorum kendi kendime bu varlıklar insan olmamalı, biz bunlarla aynı türden olmamalıyız. Gerçekten yazık ya, çok yazık! Bu cana özel bir bakım yapmak yerine, defolu diye terk etmeyi tercih ediyorlar. Ama gün gelir, o varlığında ayağı kırılır. Ailesi de bu çocuk bozuk diye, evi terk eder inşallah. Umarım yaşamıştır, nasıl bir durum olduğunu. Onun da başına gelsin ki, yaptığı iğrençliğe pişman olsun. Bende sinirimi nereye kusacağımı bilemedim. Sizlerle paylaşayım da, bu insanlık dışı olayı yorumlayalım istedim. Sizlerin de sinirini bozdum, kusura bakmayın :) Asıl dünyayı kirleten bu insan dışı varlıklar işte. Keşke biraz insan gibi davranabilseler. İnşallah bu yavrucağın çok iyi bakacak bir ailesi ve sıcacık bir yuvası olmuştur. O iğrenç varlığa inat...!

Badismom

Aslında bakarsanız bunlarda insan, bizde. Arada bu kadar fark olmamalı, bunları gördükçe insanlığımdan utanıyorum. Diyorum kendi kendime bu varlıklar insan olmamalı, biz bunlarla aynı türden olmamalıyız. Gerçekten yazık ya, çok yazık! Bu cana özel bir bakım yapmak yerine, defolu diye terk etmeyi tercih ediyorlar. Ama gün gelir, o varlığında ayağı kırılır. Ailesi de bu çocuk bozuk diye, evi terk eder inşallah. Umarım yaşamıştır, nasıl bir durum olduğunu. Onun da başına gelsin ki, yaptığı iğrençliğe pişman olsun. Bende sinirimi nereye kusacağımı bilemedim. Sizlerle paylaşayım da, bu insanlık dışı olayı yorumlayalım istedim. Sizlerin de sinirini bozdum, kusura bakmayın :) Asıl dünyayı kirleten bu insan dışı varlıklar işte. Keşke biraz insan gibi davranabilseler. İnşallah bu yavrucağın çok iyi bakacak bir ailesi ve sıcacık bir yuvası olmuştur. O iğrenç varlığa inat...!