Purina Friskies Junior

Albayrak03

3 aylık kedim için purina friskies mama aldık analiz değerleri protein %35 yağ içeriği %12 inorganik madde % 8 ham selüloz %2 . Fiyatıda baya uygun 1.5 kg 36 tl tavsiye eder misiniz daha önce kullanan oldu mu

7 CEVAP

Hadeyan

Ekonomik durumunuz çok kötü değilse bu market mamalarını evden içeri sokmayın.

Mamanın İçeriği:

Tahıllar (% 20), et ve hayvansal türevler (% 4 tavuk), bitkisel protein ekstraktı, balık ve balık türevleri, yağlar, katkı maddeleri, mineraller, maya, sebzeler (% 1,00), süt ve süt türevleri, (% 4,00), taurin.

Mamanın Analizi:

Ham protein % 35,00, ham yağ % 12,00, ham lif % 1,50, kül % 8,00, vitamin A 16.000 IU/kg, vitamin D3 1300 IU/kg, vitamin E (tocopherol) 115 mg/kg, demir 61 mg, bakır 11,5 mg, manganez 6,5 mg, çinko 85 mg, selenyum 0,13 mg, taurin 1100 mg.

Aldığımız mamanın %20si tahıl ve de hangisi olduğu belirtilmemiş bile. Ayrıca gerçek hayvansal gıda içermiyor sadece ekstra ve yağlar halinde var. Sadece %4 tavuk ibaresi var. O da nasıl belirsiz. Yavru kedi için çok çok zayıf bir başlangıç olur. Mamalara dair tavsiye için şu konuda attigim mesaıjıma bakınız; https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/25556-veterinerlerin-israrla-onerdigi-mama-markalari

Yani sınır fiyatınız neyse ona göre tavsiye de bulunabilirim. Ama bu fiyat gamında kararlıysanız bari bunu alın https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/pro-choice-38-kitten-kuzulu-ve-pirincli-yavru-kedi-mamasi-2kg.html

Hadeyan

Tavuk göğsü ya da ciğeri arada bir vermeye iyidir ama bir ömür ev kedisinin besini olamaz. Kuru mama diş bakımı, tüy bakımlılığı ve de diger etken maddeler için şart. Her gün evde sebzeli bakliyatlı proteinli karisik yemekler hazırlayabiliyorsanız ya da kurutulmuş et hazırlayabiliyorsanız amenna ancak yapamayacaksanız kuru mama şart .

tyguler

Ben kullandım yavruyken bir sıkıntı olmamıştı ama büyüdükçe tüy dökmeye başladı sonra içerikleri iyi değil dedi veteriner bıraktık

selinlilaaa

aç bırakın daha iyi derim.. çok çok kötü bir mamadır aynı fiyata daha iyi mamalar var biraz araştırın lütfen :)

Albayrak03

Aynı fiyata daha iyi mamalar var demişsiniz örnek verebilir misiniz

selinlilaaa

arkadaş link atmış bakabilirsiniz

Albayrak03

Evde tavuk göğsü haşlayıp vermeyi planlıyorum saf tavuğun bir çok mamadan iyi olduğunu düşünüyorum bu mamayı zaten idareten aldım tavuk göğsü daha önce düzenli veren oldumu hiç faydası olur mu