Yavru Kedi Maması

idunn

Birkaç markaya baktım ve bazıları kısa süreliğine kullanabileceğimi düşünüyorum. Devamlı kullanmaya kalksak fiyatlarından dolayı kullanamayabiliriz ama en azından biraz da olsa sağlıklı olarak düşündüğüm mamaları yedirmek istiyorum.

  • Felicia

  • Natura Kitten

  • Britcare

  • Advance

  • Benefit multicat
    Bazıları çok pahalı fiyatlarına baktım. Aralarında sağlıklı değil diyebilecekleriniz ya da bu civarlarda fiyatı olan mamalar var mı?

42 CEVAP

idunn

@Denizygt matisse bütçemi aşıyordu galiba. Birkaç mamayı bulabildiğim uygun fiyatlarda yazmıştım ama matisse yok aralarında. Ve sanırsam gluten ya da gdo barındırdığından da seçenekler arasında yok. Profine biraz uygunmuş önerin için teşekkür ederim.

Adger

Mamanın markası ne?

idunn

@Adger Şuan appetite kullanıyorduk bütçemiz yettiğinden ama zorlayıp 40 45 tllik bir şeyler almayı düşünüyorum.

idunn

Bu arada gördüğüm kadarıyla bozitanın yavru maması yoktu ben bulamadım.

idunn

@Denizygt Bozita en ucuz 300tlden başlıyor 2kglık paketi. Benim oraya yazdığım en pahalı mama 107tl sonradan belki bakarsam diye. Mümkünse 45tlyi geçmeyecek fiyatta bir mamaya bakıyorum.

idunn

@Adger şuan dediğim gibi yapabileceğimiz bir şey yok. Randevu almasaydık ve 3 4 ay boyunca tedavi için bursanın taa öteki ucuna gitmek zorunda kalmamış olsaydık ve mama fiyatları bir anda tekrar fırlamış olmasaydı alacağım en ucuz mama felicia olurdu ve yanında sağlığı için bir iki bir şey daha alırdım. Ama dediğim gibi yapabilecek bir şeyim yok şuan. Reşit olmadığım için çalışamıyorum da ve doğru düzgün harçlığım bile yok. Bize gidin dedikleri doktor doçent mi ne artıdan 200tl muayene parası ödüyorız zaten adama. Bir de o röntgen var. Hazirandan beri fizyoterapi görüyorum.

Adger

İdunn yaş mamaya Durumunuz Yetmiyorsa ucuza bir tek kaliteli Bonacibo Yaş mama Var 400 gram 6.5 TL Haftada bir kere Verin. Kuru mama olarak Kedinize Felicia, Bonacibo, Prochoice Vermeniz Ömrü Boyunca bir sıkıntı çıkarmayacaktır.

idunn

Gerçekten omurilik sorunum değil de başka bir sorunum olsaydı hastaneye gitmeyi aksatabilirdim ama skolyozum ve kifozum var. Kifoz yüzünden nefes darlığım oluştu. Gitmeseydim düz taban olduğumu bile anlamayacaktım evin içinde fıtıklı gibi geziyordum zaten başlarda. Merkezi yerde oturmakta ayrı bir sorun. Doğru düzgün internetteki fiyatına göre çok pahalı olmayan bir reflex var ki ondan bir daha asla yedirmem. Yaptım bir hatayı öldürseler vermem artık reflexti bonaciboydu mollydi falan. Petshoptaki adam saolsun çiko bir anda tombul bir şeye dönüşmüştü mama yüzünden.

idunn

Anlatamıyorum sanırsam. Anneme göre kuru mama alsak tamam ve benim de dediğim gibi şuan dışarı bile çıkamadığımdan dolayı harçlığım yok. Yazın büyükbabamlara gidersem kimseye zırnık koklatmayıp 1 2 ay en azından kedime kaliteli bir mama almayı düşünüyorum. Kendisi seçici değil ve alerjisi yok zaten. Sadece annem çalışıyor babamla da uzun süredir aram bozuk çikoyu salona bile göndermiyorum elimden geldiğince sigara içiliyor diye. Patates bile yedi bizimki. Ara sıra lor peynirden börek yapılırken peynir falan da veriyorum. Zeytin de yiyor seçmeden.

idunn

Bonacibo içeriği açısından güzel değil. Tatlandırıcı bulunuyor diyeni var tüy dökülmesini arttırdı diyeni var kristalleştirme yaptı diyeni var. Bir sayfada tüm mamaların içinde bulunanların yazdığı bir tablo vardı. Orada yazanlara bakılırsa kötü bir mama. Linki atacağım birazdan.

idunn

Son olarak şimdilik spectrum düşünüyorum. Mısır olsa da içindeki çoğu madde diğer mamalarda zor bulunan maddeler ve aşırı pahalı bir fiyatı yok.

Adger

İdunn spectrumun içeriği bonacibodan 10 kat kötü. İçinde %50 salam, sosis, sucuk falan var. çok sağlıksız. Vitamin ve taurin değeri de bonacibodan 2 kat daha az. Ben bonaciboda, prochoice de, felicia da kullandım inanın hepsi aynı. İçerikleri, besin değerleri, özellikleri bile aynı. Bonaciboda tatlandırıcı Yok sitelerinde yazıyor. Felicia Ve Prochoice Tüy döktürmüyorsa Bonacibonun döktürmesi imkansız çünkü Aynı mamalar.

Adger

O yaptığı çizelge fiyat çizelgesi.

Adger

Düşük fiyatlı kaliteli mama olarak bir tek felicia, bonacibo ve prochoice var istediğini seç.