Çıldırtan Kedi Maması Fiyatları :/ ( Matisse Veya Ucuz Marka Kullananlar?)

sultansbutler

pro plan kısır 10kg mama 460 lira olmuş diğer mamalar ise rahat 100 lira artışta şu son aylarda. mama olarak nd, pro plan, royal canin, advance, hill's gibi markaların iyi olduğunu ve çoğu kedinin yediğini biliyorum. çünkü içeriklerinde ki et oranı yüksek. soracağım soru düşük kaliteli mamalar için :( özellikle matisse kullananlara sormak istiyorum. alıp da kedisi yemeyen oldu mu kısır tavuklu ya da somonluyu veya sokakta besleme yapıp enjoy, trendline gibi marka kullananlar kedilerin daha iştahlı/iştahsız yediğini gördüğünüz markalar hangileriydi?

22 CEVAP

mywonderfulpet

Şöyle royalcanin hills proplanın et oranları yüksek değil aslında fiyatlarına aldanmamak lazım. Ha hayvanınıza iyi geliyor sıkıntı yaşamıyorsanız evde et ve benzeri ek gıdalarla vitaminlerle takviye yaparak devam edersiniz. Bozitanın içeriği fena değilmiş bende yeni baktım ona. Sokaktaki minikler için de econature, dr sacchi, enjoy, trendline severek yiyorlar. Aro, pawpaw, bonnie almıştım yaşmamayla zor bitirdim bir daha almam.

yelizsenol

matisse kullandım ben, içeriği gayet güzel tek bir problemli kısmı var bana göre o da pirinç oranı. biraz fazla yüksek.. ben herhangi bir sorun yaşamadım kullanırken sadece pirinç oranından dolayı uzun vadede kullanmak istemediğim için değiştirdim ve n&d’ye geçtim. maalesef mama fiyatları uçmuş durumda ne zaman bir dur denir bilemiyorum. hep böyle devam ederse sonu yok çünkü

starthebudgie

Geçen gün sokak kedileri için Cat plus mama alayım dedim135 TL di.Bi girdim siteye 215 TL olmuş.İçerikte aynı değişmemiş ki.Canları sıkıldıkça zam yapıyorlar.Artık kedilerine MyStic iyi gelmezse ne yapacağım bilmiyorum.Bu zamlar atık çok yordu

Ahmetemind

Sokak kedileri için bonacibo alıyordum ben. Eskiden ucuzdu, şimdiye ay başı zam alıyor. Fiyatların sabit bir hale gelmesi bakalım ne kadar sürecek :')

mihriii

benimki matisse yiyor

zehralgan

Proplandan bozita kısırlaştırılmış mamaya geçtim. Daha deneyimleyemedim bakalim umarim sever kedim

aseacr

vallahi ben de imdat diye bağırcam artık fiyatlar karşısında. standart mama alayım takviye yaparım desen aynı hesaba geliyor. Zaten mama siparişim kargoya takıldı 2 günlüğüne market maması aldım yemedi hanımefendi. Bir de yaklaşıyor yaklaşmakta olan(kısırlaştırma :( )ne yapıcaz bakalım bu gidişatta

Sedakkk

3 kedim matisse mamayı yiyor beğenmeme gibi durum olmadı bende proplan fiyatlarından dolayı matisse mamaya geçtim

Nwduman

Kedin sarman gibi görünüyor eğer sarmansa onlar sokağa ve zorluğa alışkınlar ama gücün yetiyorsa en kötü proplan al ama gücün yetiyorsa N&D en iyisi ben kendime N&D pumpkin kullanıyorumm

sultansbutler

en iyi beslenme şekli benim gözümde tabiki raw ama n&d mamaya bakamazken raw beslemek hayal oluyor tabi. bozitayı bir inceliyeyim fiyatı da fena değil. matissenin de süper olmadığını tabiki biliyorum ama farmina üretiyor diye içerik bi tık daha iyi gözüküyor gözüme.

Bsrsr

N&D kullandık 4 yıl. Üç kedim var ama bu fiyatlarına gerçekten yetişemiyorum. Mystic aldım yiyorlar bir sorun yaşamadık. Uzun vadeli sonuçlarını bilemiyorum. 1 haftadır yiyorlar. En son tekrar n&d geçerim gibi görünüyor. Aslına bakarsanız n&d düşük tahıllı ile matissie arasında 100 TL var. 100 daha veririm diye düşünüyor insan.

Ben de matisse somonlu aldım daha yeni kısırlaştırdığım için biraz yadırgadı ama yiyor. 1 hafta oldu brit Care tavşanlı kısır mamasından geçiş yaptım deli gibi ishal olmuştu onu düzeltti

pongul

Bozita da düşünebilirsiniz.

pongul

Matisse de yeme problemi hiç gözlemlemedim kedilerde bu arada.
Sorunuza istinaden belirtmek istedim.

Bence de taurin oranı çok önemli prochoice ve purina cat chow kullandik matisse veya nd team breeder alacağım almayı düşünen olursa markama*ma da indirimde ama matissenin içi daha iyi gibi geldi bana