Kedi Kumu Tavsiye

Kebikec

Soru kısmından filtreleyip Cats Best kumuna baktım ama sadece 2 tane soru açılmış. Ever clean ,Cats Best ve Biokats extra kedi kumu arasında kaldım. Özellikle Cats Best kafama yattı gibi kullanan var mı? Ne zormuş arkadaş kedi için doğru ürünleri seçmek :)

25 CEVAP

Uzmo

@Rgms reflex aktif karbonlu ben de onceden denemistim, felaket toz yapiyor, dokerken bile oyle bir toz kalkmisti ki toz kokmustu odayi havalandirmistim, onu kullanirken kapali tuvalet bizim de icime sinmedi diye tuvaletin ustunu kaldirip acik kullandim zaten 2 hafta kullanabildim ancak o kumu cok hayal kirikligiydi benim icin. Ondan sonra biokats i denedim ama en memnun kaldigim cats best suana kadar eskisi gibi cok capaklanmiyo gozleri.
@Kebikec evet original olani kullaniyorum, memnunum. Bir de cok denemek istedigim natural bastet var ona bi bakabilirsiniz suan kampanyada diye cok alip deneyesim var ama suan hem cats bestten memnunum hem de daha evde var diye deneyemedim. Deneyenler memnun gordugum kadariyla o kumdan da.

maviboncuk07

Pelete alıstırmayı deneyin çok rahat edersiniz.

pablopicasso

Ben sanicat kokusuz kullanıyorum.
Sizin gibi araştırdıkça farklı sonuçlara vardım.

Ancak az önce yeni ve farklı bir kum sipariş ettim.

Pum cat.
Araştırmalarıma göre kullananlar epeyce memnun.

Bende kullandığımda deneyimlerimi paylamış olurum.

Şu an kendi sitelerinde, ******** ve *********** da makul fiyatlara bulabilirsiniz. İncelemenizi tavsiye ederim.

Uzmo

Ben cats best kullaniyorum. En iyi yani gercekten toz yapmiyo, kedimin gozunde capak olusumu oldukca azalfi bu kumu kullanmaya basladigimdan beri. Koku yapmiyor, disari cok tasima yapmiyor ve zaten tasinsa da hemen goruluyor, patisine yapismiyor (beni en cok bu mutlu etti cunku bentonit kumlar -ever clean dahil kullandim- patisinin arasina giriyordu oralara yapisiyordu ve kendisi temizlerken bunlari yutsun istemiyodum, ben gorunce cikariyordum ama hep goremeyebiliriz). Negatif ozelligi tek topaklanmasi iyi ama bazen topaklar dagiliyor ama benim icin cok buyuk bi problem teskil etmedi dagilsa da anlasilip toplanabiliyor. Bir aydan birazcik fazla kullandim degistirmeden o da daha cok kutuyu her ay yikamak istedigim icin. Baska sitelerde fiyati daha uygun olarak da satiliyor.

suledoruk

Bence direkt peletle başlatın bentonit kumlarım en kalitelisi bile toz çıkartıyor bu da kedinizin ciğerleri için sağlıksız uzun vadede. Özellikle Kapalı tuvalet kullanacaksanız pelet kum tercih edin tozsuz ve doğal olduğu için.

Sense05

Bütçeniz okeyse ever clean. Biokats eco light peletini kullanıyorum çok iyi. Kumu da iyidir. Ötekini bilmiyorum

tyguler

Ben MırMır aktif karbonlu bentonit kedi kumu kullanıyorum ve memnunum. Tabiiki bir ever clean değil ama bence gayet yeterli bir ürün.
5L 33tl migros ta da var hatta migrosta internetten daha ucuz

Uzmo

Ben genel olarak bentonit kum yerine bu tarz kumlari (cats best gibi) tercih etmekten yanayim.

tuuceakboga

Mırmır ve Reflex ince taneli kumlarını öneriyorum bir cok secenegı var ıhtıyacınıza göre secersınız hepsı cok ıyı daha önce ever clean kullanmaıdm lakın bu ıkısı gayet koku hapseden topaklanan ve parcalanmayan kumlar

Rgms

Arkadaşlar ben reflex aktif karbonlu kullanıyordum ama kapalı tuvalete geçince ne kadar tozuduğuna inanamadım😱Kedimin göz akıntısı hiç bitmiyor. Ondan mı acaba @Uzmo nun dediği gibiyse olabilir🙄 Neyse elimde üç paket kum var. Bende kara kara düşünüyorum hangisini alsam diye. Tigerino Canada yok. Ever Clean çok pahallı. Veteriner silika kullan diyor. Bende @Kebikec ile aynı şekildeyim. Çok zorlanıyorum. Artık şu ürün arayışları bitsede rahat etsem. Yok kumu, yok maması yok vitamini yok maltı 🙈

Kebikec

@Rgms Tigerino Canada bende duydum ve bulamadım. Silika hijyenik gelmedi açıkcası idrarı atılmadığı için, sarıya dönüyormuş sanırım. 3 gündür bunları araştırmaktan beynim yandı :) Allah yardımcımız olsun

ZeynoB

Bende natural bastet denemek istiyorum sadece instagramdaki sayfalarinda mı satılıyor?

suledoruk

@zeynoB evet kendi siteleri üzerinden satıyorlar diğer alışveriş sitelerinde bulunmuyor

yelizsenol

lindocat’in kokusuz olanı kullandıklarım arasında en tozutmayan ve iyi topaklanan kumdu. mırmır baya tozutuyodu kedimin gözünü akıtıyodu kullandığım süre boyunca. magicsand aktif karbonlu kullanıyorum şu an bunda da tozutma sıfıra yakın, koku yok, topaklanma eh. ama lindocat tercihim olurdu nitekim bittikten sonra tekrar dönücem

Rgms

@Sense05 Pelet kullanımı nasıl peki, merak ettim kakasını yapınca falan kedi kapatabiliyor mu?

@Kebikec Size de kolaylıklar dilerim🙏🏻 ☺️Benim daha önce kedim vardı (tekir) hiç bu kadar sorun yaşamamıştım. Şimdiki pek nazlı, pek hassas. Gözleri akıyor, çabuk soğuk alıyor. “Birde cehalet mutlululuktur” anlayışına kesinlikle katılıyorum. Okudukça, araştırdıkça kafam daha çok karışıyor.🙈