Kedilerde Eksama

dilabeyza

Merhaba, 2 aylık iran persian kedi aldık fakat, kulaklarının arkasında bacak kısımlarında tüyü dökülüp, eti görünmeye baslamıs, eksama diye düsündük biz, batikon ve teramicin sürüyoruz, veterinere götürücem, bu durumu yaşayan oldumu? yer değişikliğinden psikolojikmi yapıyor yavru kediler bu sekilde, bilen birileri var mı?

20 CEVAP

meminkoroglu

Herhangi bir enfeksiyon riski olabilir kan testi yaptırmanızda fayda var psikolojiden olmaz o hastalık canını acıtan birşeyler vardır mama değişimini önerebilirim içindeki katkı maddelerinden dolayı science plans Hills marka mama deri hastalıklarında çok işe yarıyor denemenizde fayda var

meminkoroglu

Olabilir konserve mamalarda çok fazla oranda doyurabilirliği yüksek olsun diye yağ oranı var o onun cildine iyi geleceğini sanmıyorum bence biraz bırakın bide hassas bir yapıya sahipler İran kedileri en ufak bir nedenden nem kapabiliyorlar bendede british shorthair olduğu için biliyorum ilaçlara devam bu arada

meminkoroglu

Bence onu bir veterinere sormakta fayda var birde bu ilaçları sürdükten sonra geçirmeli vandallardan var eczanelerde çok rahat bulabilirsiniz ondan alıp onu oraya koyabilirsiniz buda bir çözüm ama ilaçların yan etkisi var mı diye bir veterineri arayıp sormakta fayda var

patili

hayır devam etmeyin HEMEN veterinere götürün. mantarsa mantar iğnesi olucak. muhtemelen mantar. royal canin biz de yavruyken kullandık ve aynı sorunu yaşadık. (umarım bu yazıları okuyup, biz de kullanıyoruz hiçbi sorun yaşamadık gibi gereksiz bir yorum gelmez. çünkü kimi kedi kuvvetli olur. siz Rc verirsiniz o kendi kuvvetinden yer. ve hastalanmaz. mamadan değil yani) kedinize gimpet multivitamin verin. kedilerde her türlü hastalıkta kullanılması gereken ilk ürünlerden biri budur. Mamasını tavuksuz ve tahılsız bir mamadan seçin. bir paket acana pasifica öneririm mesela. yavaş yavaş geçirin yeni mamaya. acana pahalı gelirse britcare coco versiyonu olan mamayı alın. Rc proplan hills önermiyorum. fast food niteliğinde mamalar bunlar. Vet. size teşhis koyduktan sonra daha detaylı yardımcı olurum. Şuan için bu kadar

dilabeyza

bu arada gimpet multivitamini hergün veriyoruz.

patili

İnternetten o vet.i araştırın veya yakınlarda önerilen iyi bir vet var mı diye bakın. Mantar iğnesi olması gerek diye düşünüyorum. Karma aşı sakın yaptırmayın zaten şuan. İyice bünyesi düşer. Yapmanız gereken;

  1. iyi bir vete götürmeniz ama mama konusunda hills, rc, proplan önerisi olursa kale almamanız. (hillsin ideal balance serisi dışında)

  2. hipolaerjenik bir mama almanız (britcare coco)

  3. gimpet multivitamin vermeniz

  4. gimpet malt paste vermeniz. içindeki malt ve maya aynı zamanda kaşıntıları da azaltıyor.

  5. bagışıklıgını güçlendirmek için hergün bir çay kaşığı(yavru oldugu için) yogurt vermeniz.

patili

olur bu tavuklusu ama hipoalerjenik oldugu için bu da olur. sadece tavuklu ve tahıllo vermeseniz daha iyi diye düşünüyorum. eğer tavuklu yavru kedi maması alıcaksanız orijen kitten alsanız daha iyi tabi hangisinim fiyatı size uygunsa onu almanız daha dogru olur. linkleri de atıcam gimpetlerim

patili

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri

burdan kedi ürünleri kısmından kuru mamalar bölümünden filtreleye tıklayıp britcare markasına tıklarsanız oradan seçebilirsiniz. veya orijen markasına tıklarsanız bulabilirsiniz direkt çıkar.

dilabeyza

royal canini kullanıyoruz kuru mama, cokta severek yiyordu aslında, ıslak mamayı kestik, ıslak mamadanda olabilirmi acaba?

dilabeyza

batikon ve teramisine devammı etsek, gerci onlarıda yalıyor ama bilemedim:S

dilabeyza

teşekkürler

meminkoroglu

Rica ederim

dilabeyza

veterinere resimlerini gönderdim kedimizin, mantar olduğunu söyledi, stresten kaynaklı olabilir dedi annesinden ve kardeşlerinden 1 hafta önce ayrıldı , aslında hiçte stresle görünmüyor, keyfi yerinde oyunlarda oynuyor, ıslak mamada veriyorduk royal caninin onu kestik gerci , simdi veterinerin dediği günde 3 kez baticon sürüp kortizon olmayan bir mantar kremi kullanmamızı önerdi ketoral kullanabilirsiniz dedi, bunu diyen veteriner bize uzak ilk ordan aldığımız için kediyi (beylikdüzünden) onu arayıp sordum, iç dış parazit aşısınıda kendisi yapmıstı, şimdi bu cumartesi karma aşısı vardı onu ertelemk lazım dedi, ben kağıthanede oturuyorum, kağıthane veteriner kliniği diye bir yer var orayamı götürsem acaba, yoksa bu kremleri kullansam mı? tam bilemedim aslında.

patili

hipoalerjenik* (yazım hatası olmuş.)