Kedime Başka Hangi Yemeği Sevdirebilirim?

Bal_lokma

Merhaba. Yoğurt kemik gelişimine iyi geldiği için bi kere deneme amaçlı vermiştim yicekmi aceba diye kedime ve o günden beri süt ü istemiyor geceleri binde bir süt içiyor oda az sabah yumurta sarısından yiyor ve öğlen öğleden sonra akşam hep yoğurt istiyor süt veriyorum içmiyor fazlası zararlı olur diye korkuyorum mama kullanmak istemiyorum çok fazla mamaya bağlı kalmasını istemiyorum ödül maması ve vitaminler dışında tabikide yardımcı olurmusunuz lütfen :-)

21 CEVAP

patili

benim tavsiyem evde kaliteli yenrk yapmak, kaliteli hazır bir mamadsn dhaa pahalı oldugu için ND gibi ACANA gibi veya bütçene göre BRİTCARE, SPECTRUM, MATİSSE gibi mamalar alman. tavukludansa balıklı tercih etmen. erkek kediler kilo almaya müsait o yüzden ev yemekleri (kediye özel olan) muhtemelen kilo aldırıcaktır ve yeterli vitamin mineral desteklerini o yemekler sağlamaz

Bal_lokma

Çok teşekkür ederim yardımcı olma çaban için canım ama osmaniyedeyim baya uzak tekrardan çok saol :)

patili

yogurt yemesi cok güzel. bizimkina zorla veriyoruz :) yani kucagıma almadan ve parmagımla yedirmeden kabul etmiyor. ancak böyle yiyor :)
bence kaliteli bir kuru mama yemeli canım. bir de kaliteli bir yaş mama yemeli. mesela bütçene çok gelirse bu acanalar orijenler falan, britcare'in kitten olanını al. veya nd nin kitten olanını al. bunlar da pahalı gelirse ,spectrum al.

Bal_lokma

Bilgilendirdiğin için çok teşekkürler #patili

Havanese_Siri

özel tarif yapabilirsiniz

Bal_lokma

İlk defa bakıyorum ve ona zararlı bişi vermek istemiyorum uygulayıpta memnun kaldığınız zararını görmediğiniz tarifleri verebilirmisiniz

Havanese_Siri

benim bildiğim tariflerin hepsi köpekler için

yasement

Sütteki laktozu sindiremiyor bu arada kediler. Laktozsuz sut verin verecekseniz :)

Bal_lokma

Yoğurdun tadına bakmadan önce sütü çok güzel içiyodu ama dediğim gibi yoğurdu çok beğendi sütü normal yoksa tadı felan

perasu

Verdiğiniz inek sütü bilinenin aksine kediler için zararlı. İlla verilecekse de su ile seyreltilip verilmesi gerekiyor. Hatta hiç vermemek en iyisi. Yoğurt en iyisi tabi. Haşlanmış yumurta verebilirsiniz. Haşlama tavuk, tavuk ciğeri gibi şeyleri verebilirsiniz. Ama mama aslında daha ekonomik ve daha sağlıklı oluyor. Hem zamanınızı da almaz. Ben de hep evde kendim hazırlıyordum ilk başlarda. Haftada bir iki kez evde hazırlayabilirsiniz bu gibi şeyleri.Ama lütfen kemikli şeyler vermeyin. Biz o hatayı yaptık, boğazına takıldı veterinerde aldık soluğu :(

Bal_lokma

Maddi imkanım çok olmadığı için şuan öğrenciyim daha o yüzden mama taraftarı değilim şimdiden alıştırayım ki yiyeceklere yarın mama imkanım olduğunda alırım yerse yer yemezse aynı rutinde devam ederim :)

Reyyanhan

Bal istanbul da oturuyorsa n eğer. Ben mama vereyim sana.. biraz fazla aldım paylaşalım . Vitaminler falan var .

Reyyanhan

Bir üye de kedisini sahiplendirmis. Eşyaları ni veriyo. Duman kedisini. .ona da bak istersen

Bal_lokma

Baktım canım benim o arkadaşda istanbulda galiba her halükarda uzağız :)