Acil Havalandırmada Kuş

Cook

Arkadaşlar banyonun havalandırmasına kuş sıkışmış.Havalandırma silikonluydu bir şekilde söktüm ama ben sökerken korkudan kaçmaya çalıştı iyice aşağı düştü.Çok dar bir alan yukarı çıkabilir mi emin değilim.Banyonun ışığını açık bıraktım havalandırmanın oraya da kuş yemi koydum ama uçamıyor galiba.Itfaiyeyi arasam ilgilenirler mi?Birazdan veterinere gitmemiz gerekiyor napsam bilemedim.Sopayla dürtmeye çalışsam kalp krizi falan geçirir mi bir şey olur mu

15 CEVAP

mervedoganay

Bence sopa ile dürtmeyin. Çok korkar. Havalandırma boşluğunun zeminine kadar inecek kalın bir ip (hasır vb.) ya da dokulu bir çarşaf mı koysanız acaba belki ona tutunarak çıkar. İnşallah çıkar :/ Çıkamazsa birkaç saat içinde itfaiyeyi deneyin. Gerçi orayı kırmaktan başka ne yapabilirler bilmiyorum. Çünkü bizim banyoda da var. Ve gerçekten çok minik bir pencere. Zor bir iş. Aşağı da yem attınız mı?

mervedoganay

O yüzden hasır ip dedim bir de. Sanki hasıra daha kolay mı tutunur? Ya da bir dal olabilir. Tanıdık gelir belki. Kuşu da deneyin bence. İlgisini çekebilir. Anlıyorum sizi ama hiç korkmayın zaten yardıma muhtaç ve paniktir şu an. Siz korkunca o da daha ürkek olacaktır. En olmadı eldiven takın belki kolaylaşır o zaman.

BanuYuzgec

Biz yaşadığımız şehirde arama kurtarma ekiplerinden yardım istedik ve fileyle çıkardılar.

mervedoganay

Eve gelince yardım isteyin bence. Banu Hanım'ın dediği gibi file ile çıkartırlar. Kurtulsun kuzucuk.

Ankara Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü
Telefon: 0 312 250 10 01 / 252 59 70-71
Adres: Uğur Mumcu Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nu 290 Batıkent

Superisi814

Iyi ki sopa yöntemini denememissiniz, ödü patlar zavallicigin.Kendi kusunuzuj sesini deneseydiniz keşke.Alan çok darsa kanat cirpmak fayda etneyebilir.File vb.bulabilirseniz ya da yardim isterseniz insallah hallolur.

Cook

Of uzatayım çarşaf ama alanı daha çok daraltmaz mı?Napcam bilmiyorum normalde elime de alamam korkarım güvercinden ama elime almayı bile denedim tutamadım.Acaba bizim kuşu banyoya çıkarsam sesine gelir mi

mervedoganay

Alanını daraltmaması için çarşafı kesebilirsiniz. Yardım isteyeceğiniz biri yok mu apartmanda ya da çevrenizde?

Cook

İyice dibe girmiş sanırım kontrol edeyim dedim görünmüyordu.Ben çıkmak zorundayım evden antibiyotik saati gelmiş kedinin komşuya söyledim ama ne kadar ilgilenir bilmiyorum

Adger

İtfaiyeyi arayın acil

starthebudgie

Son durum nedir

Cook

Ben evde değilim şu an veterinerdeyiz,itfaiyeyi aradım henüz gelmemişler,anahtar bıraktım çıkmadan komşuya bemim de haberim yok şu an noldu

mervedoganay

Tekrar merhaba, kuş kurtarıldı mı acaba? Merak ettim.

Nazliig

Miniği kurtarabildiniz mi? Sopayla denememeniz iyi olmuş, çok korkardı. Sizin her davranışınızdan ürküyordur zaten. Çıkamadığı için iyice panik olmuştur. Ne oldu, durumu nasıl şu an? Umarım kurtulmuştur.

Cook

Kurtulmuş fakat kanadını yaralamış,salmışlar dışarı,ne oldu bilmiyorum maalesef:(

berkeozdede

Kurtulduğunu çok sevindim şükür 🙏🏻