Çiftleştirdikten Sonra ?

meloniko

selamlar .erkek kedimi dişi bir kediyle çiftleştrdim.fakat kedim dişi kediden her ayrıldıgında yani onu başka odaya aldığımda erkek kedi sürekli miyavlıyor yada tuhaf sesler çıkartıyor.dişi kedi de eninde sonunda evine gitmek zorunda.iyi br sey yapayım derken kedmimin psikolojisini bozmaktan korkuyorum.şu an çiftleşmiyorlar amabenim erkek kedim illaki dişiyi görmek istiyor.dişi bi kenarda oturuyor oda ona bakacak sekilde yani görecek şekilde karsısına kıvrılıyor.ve bei o kadar unuttuki arada sevip okasamama bile izin vermiyor.kediler çiftleştikten sonra gelişen süreç hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi ne yapmalıyım.yani benimkedim sürekli ağlayacak yada o çiftleşme seslerinimi çıkartacak yoksa hemen unutacakmı ?
şimdiden teşekkür ederim.

36 CEVAP

Kedinizi tekrardan çiftleştirmeyi düşünmüyorsanız bence kısırlaştırın.
Sokak binlerce sahipsiz kedi dolu bir de siz eklemeyin.
Sahiplendirecek olabilirsiniz ama dışarıda yardıma muhtaç bir sürü kedi varken bu gereksiz bir davranış.

kedicigim1054

benim kedim sokağa kaçtı ve öyle hamile kaldı... onu bulduğum kediyle ayırırken çok miyavladı ama onu almama engel olmadı.... dişi kedi eve gittikten sonra düzelir siz hiç endişelenmeyin...

kedilikizzz

Aynen öyle nildogcat. İşte herkesin kendi fikri ama bazı şeyler kendi fikrimize kalmamalı.

nildogcat

Benim Lokum kızımda cins ama hiç bir zaman kendi çıkarlarım için gidipte ben bunu çiftleştireyim para kazanırım olarak düşünmedim e düşünenler var mı var elbette:)Valla ben tekir kızımla chinchilla kızım arasında hiçbir fark göremiyorum.

nildogcat

Nedense bu başlıkları açanlarında hep kedileri cins neden acaba?

kedilikizzz

Meloniko nun böyle bir amacı olup olmadığını bilemeyiz tabikide suçlamıyorum kimseyi sadece soru sormuş ama konu buralara geldi. Yorumlarım kimsenin şahsına değil ama evet nildogcat dediğim gibi tekirler çifleştirilmek yavrulatılmak istenmez genelde güzelim cinsler dururken :(

nildogcat

Tabiki kimsenin şahsına değil bende genel konuştum zaten.Kesinlikle haklısınız,cidden çok üzücü.İkisinide kısırlaştırıp sağlıklı bir hayat sürmek varken hayvancağızları zora sokmak çok üzücü:(

ayseeny

Bir canlının elinden doğum hakkını almak en büyük haksızlık bence, benimde erkek kedim var ve mutlaka bir defa çiftleşsin ondan sonra kısırlaştırıyım diyorum bence yanlış bir şey değil çok güzel bir şey yapmışsınız dedikleri gibi geçici bir durummuş canınızı sıkmayın torunları bekleyin :)

patili

bence konu sahibi kısırlaştırmayı düşünüyordur. kedisini köpeğini ömür boyu kısırlaştırmam diyecek birini tahayyül edemiyorum. benim yazdıklarım, konu sahibi sormadıgı halde sorusuyka alakasız yanıt verip bence kısırlaştırıp durum vahim tarzı konuşmalar yapan kişiler içim geçerliydi. Her kedi ve köpek 2. veya 3. çiftleşmeyi yaşamamalı. benim de telöransım tek bir seferlik çiftleşmedir. özellikle dişi kedilerde daha uysal daha sevecen merhametli olmalarını saglayan bir durum. çiftleşmek erkek kedilere hiçbirşey katmadıgı gibi dişi kedilere çok şey katar. hormonları yenilenir mesela. annelik duygusu tatmakla ilgisi yok konunun. eğer bir dişi kedi yetişkin olmuş defalarca da kızgınlığa girmişse, onu direkt kısırlaştırmak rahim kanseri veya meme tümörlrinden korumaz. bunu araştırabilirsiniz. hastalık kapmayacagı tüm testleri uygulanmış bir erkek kediyle çiftleşince yıllarca biriken hormonlarını atıcak önce sonra da kısırlaştırılcak. benim dişi kedimi kısırlaştıramama sebebim bu şuanda. 5 yaşında ve hiç çiftleşmedi. şu durumda pat diye kısırlaştıramıyorum. onedio gibi bir kaynak zaten benim rehberim olamaz. kimsenin olmamalı. hayvan çiftleştirmeye karşı biri yok zannediyorum zaten konu başlıgı altında.

Koşulsuz şartsız kısırlaştırın demiyorum. Sokakta binlerce yavru kedi var. Arabanın altında ezilen, kör, sağır, üç ayaklı, açlıktan kaburgaları sayılan, annesiz kalan, her gününü köpek korkusuyla geçiren.. Böyle hayvanların üremesine sebep oluyorsunuz. Kediniz safkansa da bırakın şcr ve üretim izni olanlar soylarını devam ettirsin. Kedinizin yavrularnın hepsinin güvencede olacağına emin olduğunuz çok iyi bakacak yakınlarınız veya tüm yavrulara bakacak durumunuz varsa sokaktaki kedileri sahiplendirebilir / sahiplenebilirsiniz.

Her kedi/köpeğin bir kere çiftleştiğini varsayalım. Sokakta 1000 köpek varsa bu sayı minimum 5000 köpeğe ulaşacak. Ha hepsinin vebali benim boynuma derseniz tabiki ben de oğlumu çiftleştiririm.

meloniko

achill_the_pekemix neden iyi birşey yapmıyorum açıklayabilirmisiniz.

Reyyanhan

Ciftlesmeden kisirlastirilan kedileri araştırdinizmi

nildogcat

Bu linke bir göz atın derim