Çiftleştirdikten Sonra ?

meloniko

selamlar .erkek kedimi dişi bir kediyle çiftleştrdim.fakat kedim dişi kediden her ayrıldıgında yani onu başka odaya aldığımda erkek kedi sürekli miyavlıyor yada tuhaf sesler çıkartıyor.dişi kedi de eninde sonunda evine gitmek zorunda.iyi br sey yapayım derken kedmimin psikolojisini bozmaktan korkuyorum.şu an çiftleşmiyorlar amabenim erkek kedim illaki dişiyi görmek istiyor.dişi bi kenarda oturuyor oda ona bakacak sekilde yani görecek şekilde karsısına kıvrılıyor.ve bei o kadar unuttuki arada sevip okasamama bile izin vermiyor.kediler çiftleştikten sonra gelişen süreç hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi ne yapmalıyım.yani benimkedim sürekli ağlayacak yada o çiftleşme seslerinimi çıkartacak yoksa hemen unutacakmı ?
şimdiden teşekkür ederim.

36 CEVAP

nildogcat

Kısırlaştırılmayanları araştırdım hatta daha dün veterinerde denk geldim kedisi doğum yapmış ve kısırlaştırmamış bir kedi rahim kanseri olmuş...Hergün gidip serum takılacak hayvana..Yazıktır günahtır..

patili

kısırlaştırmaya karşı pardon*

Reyyanhan

Anlamsızlastirmayin. Bence gereksiz polemik yaratma yin

meloniko

baya bi zaman gecti anca forumlara bakabildim.kedim evet unuttu diğer dişiyi.yalnız yazılanları okuyunca nildogcat isimli kullanıcı arkadaşımın ''Nedense bu başlıkları açanlarında hep kedileri cins neden acaba?''
diye imalı sorusu çok tuhafıma gitti.ben herhangi bir kediyi beslemeyi düşünmüyorken sokakta kışın bu kediyi buldum ya eve alacaktım ya yuva bulacaktım fakat oyle mahsun oyle garip bir hali vardıki ne vazgecmeye kıyabildim ne nasıl yasayacağıza cozum bulabildim derken bi baktım vazgecemiyorum.bu seferdekedi bakımıyla alakalı biligi edinmeye çalıştım.evet çiftleştirmek istedim çünkü pasaya o kadar bağlandıkkı bir yavrusu olsun ondan bir parca daha olsun pasanın buyumesini göremedik bari bebişininkini görür birlikte yasarız dedik.ha pasanın bir bebeişi oldugundan belki haberi olmayacaktı ama ben bilecektim.ve cins kedi derdinde olsaydım cins bir kediyle ciftleştirirdim.ama ben tekir bir kediyle çiftleştirdim.sonuçta yavrumuz olmadı .bunları ön yargılı yorumları engelleyebilmek adına yazma ihtiyacı duydum.nildogcat arkadaşımızında bilgisi olsun hersey yada herkes sandığı kişi değil belki fark eder dedim.iyi günler hepinize..

Rainizer

Ev kedilerini kısırlaştırmamak tümöre neden oluyor çünkü. Bu yüzden kısırlaştırılma önerilir. Erkek kediler kızana girdiklerinde çiftleşmezlerse idrar yolları enfeksiyonu ve taşları oluyorlar. Tuvalete çıkamıyorlar. Ameliyat gerekebiliyor. Sürekli tedavi ve sıvı besin almalılar. Dişi kedilerdeyse dopğum çoğu zaman sııntılı geçiyor. Benim yavrum doğururken az daha ölecekti çünkü yavrular tersten geldi ve doğuramadı. Ayrıca dişi kedilerde uzun vade de çiftleştirilmez ya da kısırlaştırılmazsa meme tümörü olabiliyorlar. Arkadaşın da bu sebeple kısırlaştırın dediğini düşünüyorum

DogaM

@rainizer
Kısırlaştırmayınız olabilecekleri o kadar anlatmışsınız. Doğum konusunda da büyük riskler olduğunu belirtmişsiniz. Ama siz de kedinizi çiftleştirmişsiniz. Yani kısırlaştırma taraftarı ve doğum hakkındaki bunca riskleri bilip insanları uyarıyorken sizin tam tersini yapmanız garip değil mi? Ama eğer kedinizi siz çiftleştirmediyseniz bir şey demiyorum.