Bu 2. (Nolur Yardım Edin)

Bundan önve kedim mutfağa kaka yapmıştı şimdi de yatak odasına. Kumuna yapmıypr yere yapıyor. Bana yardımcı olabilir misiniz kedim neden böyle yapıyor? Lütfen bana veterinere götürmek dışında bir çözüm sunun. Bakın altını çiziyorum VETERİNER dışında. Çünkü annem ve babam şehir dışında 5 gün de gelmeyecekler.

17 CEVAP

Merkan

Kum kabının yerini sevmemiş olabilir en başta benimkinde de oldu yani kum kabının etrafına yaptı kabın yerini daha sakin kullanmadıgım odaya koyunca düzeldi. Birde kabı sakin bir yerdeyse kumdan kaynaklı da olabilir... kakasını atmak yerine kumuna koyup ona gösterebilirsiniz o da işe yarayabilir.. başka fikir gelmedi benim aklıma

Merkan

Kakasında herhangi bir sorun yoksa veterinere götüreceğiniz bir durum yoktur zaten davranışla ilgili bence şuan

Elifsuel

Benimki de öyleydi mama ve su kabının hemen yanındaydı tuvaleti, ona tepki olarak yapıyormuş, mama ve su kabını tuvaletinden uzak bir yere götür ona rağmen hala yapıyorsa bil ki sana kızmış demektir kolay gelsin şimdiden eğer kızdıysa onu bol bol sev ve ödül mamalardan fazla olmayacak şekilde ver o bunu mutlu eder

Elifsuel

Kesinlikle kum dan %100 eminim bizde yaşadık. Siz hangi kumu kullanıyorsunuz

Merkan

Kumdan kaynaklı olabilir oZaman sevmemiş olabilir alışması için kakasını kumuna koyup gösterin birde o şekilde deneyin alışmak istemiyorsa en kötü kumunu değiştirirsiniz ve hiçbiri çare değilse arkadaşın dediği gibi kızmış olabilir tepki olarak yapıyor olabilir çok sebep olabilir yani kediler işte ☺️ Benimki misafir geldiği günün gecesinde tepki olarak yapıp şalla kapatmıştı üstünü görünce şok geçirmiştim olabiliyor 😂

Nazliig

Kum kabının yerini değiştirmişseniz veya farklı bir kum kabı kullanmaya başlamışsanız alışamamış olabilir. Kakasını yaptığında kumuna götürün ve sonra koklatın sürekli. Hatta kum kabının içinde ona eşeleme hareketi yaptırabilirsiniz. Anlıyorum, ancak 5 gün benim ve arkadaşların çözüm önerilerini uygulayın, aileniz gelince veterinere danışmak da fayda var. İyi akşamlar😊

Teşekkür ederim size de iyi akşamlar

Ayyy hepiniz sağ olun valla morelim çok bozuktu kedim başka yere kaka yaptı diye hatta ölürse nereye gömeceğimi falan düşünüyordum ajdahsfs şimdi moralim çok düzeldi siz böyle diyince. telaşlanacak bir durum yoksa sadakatsiz izlemeye devam ediyorum🤣😊

Ben 12 yaşındayım tek veterinere götüremem

Kedimin kakası çok cıvık isal gibi ama ben bunu mamaya bağlıyorum şuan bonacibo kullanıyorum ve kademeli geçiş yapmadım mamadan mı kaynaklı ölçmek için bir ara pro planla karıştırarak verdim evde biraz vardı pro plan verince kakasının kıvamı ve rengi düzeldi yani kakası yine de cıvıktı biraz ama rengi felan normale döndü ben biraz cıvık olmasını da pro planla karıştırmama bağlıyorum yani tamamen pro plan versem kakasının kıvamı düzelir

Adger

Kumu kalitesizse beğenmeyip yapmıyor olabilir. Mama ve su kabına Yakınsa Yapmıyo olabilir. Kum kabı küçük olabilir.

Superisi814

Bazi arkadaslar kokulu kum tercih ediyorlar , evleri adina ama şu var ki kediler kokulara cok duyarlidir.Mesela limon ve turuncgil kolanyasini ya da insan parfumunu bir cogu sevmez.Bu da nedenlerden biri olabilir.Ölmez ama sebebini iyi tespit etmez ve kaka yaptigi yerleri iyi temizlemezseniz isiniz zor.Kokulu alani tuvalet olarak kodlarsa hep ayni yere yapmaya baslar.Dikkat edin.

Çok teşekkür ederim ama kedim eve geldiğinden beri yani 3 aydır kum kabı aynı yerde hiç böyle bir sıkıntı yaşamadık ama bu kumu ilk defa kullanıyoruz kokulu kum o yüzden olabilir mi acaba

Ben sandy candy (sakın kullanmayın topaklanma sıfır tozlanma acayip fazla kokusu çok rahatsız) kullanıyorum elma kokulu bir kum zatien kedim bu kuma uzun süre alışamadı birkaç sefer başka yere idrarını yaptı ama ill defa bir yere kaka yaptı

Superisi814

Kokulu kumu her kedi sevmez evet olabilir.Mümkünse kokusuz olani yeniden deneyin.Bakin ne yapicak?
Kediler zekidir , bize konusurlar anlamamiz gerekli.
Bazen kizip da yapabilirler.Tepki veriyor olabilir.Iyi gözlemleyin ..