Ötenazi Kararı

Öncelikle merhaba, bu soruyu yazarken göz yaşlarıma hakim olamıyorum şu anda klavye başında. Kuşum Maviş, geçen seneden beri bir illetle mücadele ediyor. Bundan yaklaşık 4-5 ay önce karnındaki ur nedeniyle bir operasyon geçirdi. Fakat ur bağırsağa da dayanmış, o kısım alınamadı. Ameliyat sonrası kakasını yapma sıklığı arttı, oldukça da hareketliydi. Fakat yaklaşık 3 hafta sonra durumu kötüleşmeye başladı, hareketsizleşti ve kakasını yapamaz oldu. Tekrar kontrole gittik, ur büyümeye devam ediyormuş :((((( Şu anda çok dışarı çıkmak istese de hekim izin vermediği için kafesinde hapis, ısırıyor ve çok stresli. Diğer kuşum dışarı çıkabiliyorken o çıkamıyor ve kıskanıyor dolayısıyla. Şu anda özel bakımda, her gece popo masajı yapıyoruz kakasını yapabilmesi için. Acı çektiğini biliyorum, her halinden belli. Hekimimiz tabi ki acı çektiğini ama henüz yeme içmeden kesilmesine neden olacak kadar acısının dayanılmaz olmadığını söyledi. Ne yapsam bilemiyorum, sonuna kadar gitmeli miyiz onun bu acısına katlanarak?

11 CEVAP

Renklipati

Belki düzelir umuduyla yine sonuna kadar dayanırdım can çıkmadan Umut kesilmezmiş Alllah şifalar versin inşaAllah

Unabomberr

Zor bir karar ben yapamazdım, Allah yardımcınız olsun

Bence sonuna kadar gidin sonradan vicdan azabı çekebilirsiniz. Böyle ölürse de elinizden geleni yaptığınız için bir nebze de olsa içiniz rahat eder. Evet çok zor acı çekerken görmek onları ama bu karar daha kötü

Cookietobby

Kıyamam Allah şifa versin

Teşekkür ederim dualarınız için. İç organlarına her gün gittikçe büyüyen bir kitle baskı yapıyor, maalesef çözümü yok gibi duruyor ama sonuna kadar gideceğiz. Tekrar teşekkür ederim 😊

Bsrsr

İkinci bir hekim görüşü almalısınız bence duruma göre tekrar değerlendirirsiniz

bugün öldü :(((((

slmz

Bende yapmazdım asla

starthebudgie

Hangi şehirdesiniz?İzmirde iyi kuş veterinerleri var.

Aybuke22

4 ay önce ben de muhabbet kuşumu kaybettim çok acı bir olay hala hatırladığımda ağlıyorum eceline bırakmak daha iyi sanki sonradan vicdan azabı çekmemek için yine de her türlü çok zor Allah yardımcın olsun

tyguler

Çok geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Hayvan beslemek çok güzel bir şey ama böyle sonları da yaşamaya mecburuz maalesef. Keşke insanlar gibi 90 yıl yaşayabilseler. Siz kendinizi çok üzmeyin çünkü evde 1 kuşunuz daha varmış o da arkadaşının eksikliğini hissetmesin. Onunla ilgilenin.