Whiskas Kedi Çorbası

Kedisevercat

Anket

Sağlıklıdır
(3 oy)
Sağlıksızdır
(9 oy)
Önermem
(1 oy)
Mükemmel
(1 oy)
diğerleri gibi berbat
(5 oy)
idare eder
(3 oy)
güzel
(0 oy)
Toplam (22 oy)

Kalın Yazı Ya ben whiskas çok sağlıksız diye biliyorum ama whiskas kedi çorbası yapmış o yararlı mıdır? buradan bakabilirsiniz

20 CEVAP

Havanese_Siri

Her ne kadar kuzulu tavuklu gibi çeşitleri de olsa orada yazan et çeşidinin oranı %4, hayvansal yan ürünler içeriyor, tahıl ve şeker miktarı çok yüksek ki normalde şeker içermemeli

Kedisevercat

aynen

Kedisevercat

evet ama ben felixi çooooook seviyorum

yasement

ben çorba olayını anlayamadım şu an. zaten bütün yaş mamalara su ekleyince çorba gibi oluyor.

Havanese_Siri

felix purinanın :/

Ahmetemind

Evet felix purinanın bende kullanmıştım bir süre sonra şekerli olduğunu öğrendiğim için bıraktım.Whiskas ve goody e göre daha iyi

Bu kadar mı zor kendiniz yapmak ? İnternette binlerce harika tarif mevcut lütfen evde taze taze yapın.

Havanese_Siri

Kazara sağlıklıdır dedim

Havanese_Siri

Diğerleri gibi berbat

Kedisevercat

sağolun ona göre alacağım

Kedisevercat

demek öyle o zaman almayız

Kedisevercat

gördüm evet yanlışıkla sağlıklıdır a oy vermişsiniz içeriğinde tahıl varmış

Ahmetemind

Whiskas,felix,goody piyasadaki en kötü mamalarından.Mümkünse almamak gerek

Kedisevercat

evet

yasement

Gourmet, royal canin gibi yaş mamalarla Felix içeriği çok çok benziyor ben de arada alıyorum. Orta kalite yaş mamaların çoğunluğunda şeker var malesef. Hatta kullandığım nd kuru mamada da kurutulmuş pancar küspesi var içerikte, ki ucuz ve alerjen bir madde bu. Bazı mamalarda mannan-oligosakkarit ve fruktosakkarit yazar, bunlar da doğal ve faydalı şeker olarak kabul edilmiş birileri tarafından. Araştırdığımda mamalardaki eser miktarda şekerin zararsız olduğunu öğrenmiştim. Yaş mamanın zaten yüzde 80inin su olduğunu düşünürsek çok az şeker içeriyorlar. Ben şeker ibaresine çok takılmıyorum yani yaş mama seçerken.