Kedimin Dışkısında Kan Var?

esma94

Bir yıldır kedimin dışkısında kan var, veterinerler de çözemedi ne olduğunu bir sürü antibiyotik, iç parazit, probiyotik uygulandı ama fayda etmedi. ilaçlar yüzünden böbrekler zarar görüyo diye tedavisi yarıda kaldı. kedimin tavuklu mamayada alerjisi var felica hipoalerjenik mama kullanıyor. bir tanı konamadı. bu durumu yaşayan var mı yardımcı olur musunuz???

28 CEVAP

Gizemmii

Geçmiş olsun öncelikle, bundan bir buçuk hafta önce aynı sorunla boğuşuyorduk. Balıklı mamaya geçmiştik bizde tavuğa alerjisi var diye. O gündem bu hama yaklaşık iki ay ishal oldu son zamanlarda kanlı mukuslu dışkı da gördüm. Kan alındı dışkı kontrolleri sizin gibi bir sürü ilaç derken kedim inanılmaz korktu ürktü. Son olarak fakülteye götürdüm ve bana kendi stresinizi de bir kenara bırakın çünkü yemesi enerjisi iyiyse bu sorun halledilir dedi. Tüm ilaçları bırakmamız gerektiğini bir ilacın üç günden fazlasının zarar olduğunu söyledi. Çok ishal olmuyordu ama dışkı kokulu ve yumuşaktı. Bağırsak temizleyici verdi bir şurup üç gün sabah akşam verdim aynı zamanda her gün bir çay kaşığı dolusu kendi yaptığım yoğurdu üstüne kuru maya dökerek yedirdim. Gastro mama kullandım ardından RY sensible mama kullandık. Şu an durumu çok şükür ki iyiye gidiyor hatta iyi de diyebilirim. Bence sindirim sistemi hassas olabilir mama değişikliği bünyesine ağır gelmiş olabilir. Şurubun adı diafuryl. 3.5 kilo kedime 2 cc verdim. Sabredin mutlaka geçecektir

GarfiE

Bizde yaşadık aynı durumu senelerce teşhis konulamadı. Mide hassasiyetinden olduğunu düşünüyorum.bağırsak yangısı Son 2 yıldır çok nadir ara ara gelmeye başladı kan probiyotik ürünlerle destekliyorum

Kzcbusra

Geçmiş olsun öncelikle umarım biran once iyileşir kediniz bizdede aynı sorun vardı eve geldıgınden beri 4 5 aydır kanlı kaka yapıyodu bizim de mama felicia tavukluydu vet önce mamayı degiştirin dedi bize bi mama önerdi bizde onu aldık ve hani inanilmaz gibi anında düzelltti hatta eski mamadan verim dedim yani direkt kakası yumusuyo falan yani öncelikle mamayı degıştrın bence

mrysckn

önce başka bi vet e danışın bence. özel mamalar takviyeler gerekebilir. bazı doğal yöntemler var. vet inize sorabilirsiniz. bi de belki stressel bi durum olabilir. kendi yaşam alanıyla ilgili olabilir evde veya sahibinde olumsuz durumlar varsa buna bağlı da vücutları böyle tepki gösterebiliyor. gözlemlemenizi öneririm. bi tanıdığımın kedisinde vardı bağırsak sorunu yıllarca uğraştı çiğ beslendi kuru beslendi bir sürü şey denedi. en son çok farklı bi marka (tr de yok) kuru mamaya geçti ve kronik olduğundan tümüyle olmasa da iyileşti. umarım sizin kronikleşmeden düzelir. çok geçmiş olsun.

Palyaco

Oncelikle ilk yapmanız gereken mama değişimi ardından gimcat yoğurt ve latte kullanmanız ve orijen mamaya geçmeniz bunları deneyin sorun ortadan hemen kalkicak ayrıca hergun wanpy puding kullanın tamamen iyilesicek emin olabilirsiniz

Palyaco

Bağırsak florası bozulmuş üste yazdıklarımı yapın kesin duzelicek

esma94

hepinize çok teşekkür ederim. gerçekten yıpratıcı bi süreç evde bebeğimiz gibi oldu. herkes çok üstüne titriyo sadece baya alerjik bi kedi vetimiz hepsini denedi o da artık bu olay beni aştı dedi, başka vete gidin dedi. kime gittiysek hep ilaç denediler. bebeğim çok yoruldu ilaçlar kullanmak istemiyorum artık doğal yollar denemek istiyorum. umarım en kısa zamanda düzelir artık yalvarıyorum dua ediyorum düzelmesi için.çalmadığım kapı kalmadı.

Catworldd

Ben bizimkisinin stres kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü 3 ay önce evden kaçtı ve 6 saat bulamadık ertesi gün kan başladı 3 ayda 4 kere parazit ilacı kullanıldı. Antibiyotikler probiyotikler ilaçlar falan derken sürekli evin içinde ki peşinden koşturma onu daha da strese soktu büyük ihtimalle artık bende bıraktım sadece ek gıda kullanıyoruz mamasının üzerine döküyoruz onu bağırsak florasi düzelsin diye. 10 gün sonra tekrar bir gıda takviyesi yapacağız. Eğer sizinde mama değişikliğinizde falan düzelme olursa lütfen bilgilendirir misiniz. Bizim içinde yol gösterme olur. Bu arada ben hills id diyetik mama kullanıyorum hiçbir halta yaramadı tavsiye ederlerse almayın

esma94

Catworldd tabiki ki bi gelişeme olursa burda paylaşırım tekrar umarım düzelir sizinki de😔

Gizemmii

Veterinerinize bir danışıp böyle bir süreç izleyebilirsiniz

Cook

Toksoplazma ve giardia testlerine baktırabilirsiniz

kasksksk

ben nedenini bilmiyorum ama bir arkadaş midesi hassas olabilir demiş. benim eski kedimin de (tekir) midesi çok hassastı kuru mama yiyince kusuyordu bir arkadaşım advance hairball önerdi ve bu mamayı kullanmaya başlayınca sorun geçmişti.

Dumbii

Bir zamanlar bende böyle bir sorun yaşamıştım hem dışkıda kan hemde kusma sikayeti vardır birsuru testler vs hicbi sorun bulunamadı en son bir veteriner pro plan delicate mama önerdi kuzu etli olan onu kullandık ne kusma kaldı ne dışkıda kan kaldı

ezgirem10

tuvaletini yaparken poposunun zorlanıyor olma ihtimali var mı

cerenruya

Kan mukus şeklinde, parazit olamaz mı?