Kedi Aknesi Bıktırdı

Policlal

Kedimde kedi aknesi var hafif derecede. 5 gündür sabahları crystalin akşamları sirkeli su ile siliyorum ve geçmiyor. Sildikçe bir daha siyah siyah daha çok çıkıyor. Veteriner antibiyotikli bir krem kullanabiliriz dedi. Öneriniz nedir? Yaşayan var mı?

16 CEVAP

diablerose

https://www.suzionline.com/kedi/kedi-aknesi-cene-alti-siyah-noktalar/

mama ve su kabını sık sık temizliyor musunuz?

diablerose

hangi mamayi kullaniyorsunuz

DoraFiko

Akne problemi bizdede geçmek bilmedi. Yani akne oldu geçti. Ama çene altı simsiyah kaldı. Deri siyahlaştı.
Çenesini traş ettim hergün temizledim. Diş fırçasıyla çok acıtmadan gözenekleri açtım. Ama yok yani geçmedi. İlerlemiyorda orası kaldı öyle siyah kaç aydır

golsahyildirim

Kabukları soyuyor musunuz, sık sık soyup temizlemek gerekiyor dediğiniz gibi. Mama kabını da gün aşırı yıkamaya özen gösterin.🙏🏻🙏🏻

aleyn

bir hafta boyunca veteriner önerisiyle bir şampuan ve antibiyotik kullandık epey azaldı sonrasında bikaç ay daha haftada bir şampuanı kullanmaya devam ettik. hemen hemen geçti bazen ayda bir tek tük siyahlık görüyorum ama bi iki gün crstalyn sıkıp temizliyorum yeterli oluyor. veterinerin önerdiği kremi denemediyseniz bi hafta kadar deneyin belki yeterli gelir.

pablopicasso

Mama ve su kaplarınız plastik ise ivedilikle değiştirmenizi öneririm.

melist35

batikon ile silmeniz gerekiyor. bizimki öyle geçti kısa sürede

DTDamla

Kedi aknesi zaten uzun sureden sonra geciyor baya inatci 5 günde gecmez yani. O yuzden sizin de israrla her gun aksatmadan silmeniz gerekir. Eger hafif duzeydeyse bence antibiyotik kullanmayın. Benim kedimde de vardi dr animal spreyle hergun sabah aksam sildim. Uzun sure ugrastim bunun icin ama sonunda gecti. Siz de böyle yaparsaniz 1 ayda son bulur. 1 ay uzun bir sure gibi gelebilir ama toplasam sabah aksam 1 dk bile surmuyordur uygulamak. Bence antibiyotik kullanmaktan iyidir. Sildikçe yayiliyor demissiniz, sildikce o siyah nokta gibi akneler yerinden cikip baska tuylere yapiyor o yüzden size oyle gelmis olabilir.

DTDamla

Baska tüylere yapışıyor olacakti yanlis yazmisim :)

Policlal

Her gün temizliyorum. Bunu yazıyıyı okudum daha önce :(

Policlal

Virbac klinik mama

Policlal

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Şubat ayı bitmeden kilosuna baktırmaya götüreceğim. Veterinerde o zaman baktıracağım. O zamana kadar sık sık sabahları crystalin akşamları sirkeli su ile silmeye devam edeceğim umarım geçer

Policlal

Mama ve su kapları plastik değil. Her gün yıkanıyor

Policlal

Ne kadar sürmemiz gerekiyor? Yalarsa sorun olmaz mı?

melist35

batikonu pamuğa döküp biraz bastırarak silmeniz gerekiyor ki dökülsün akneler, peeling yapar gibi