Nolur Kedi Kumu Önerisi

drexssi

arkadaşlar doğru düzgün bir kedi kumu kullanamadım şu zamana kadar (5 aydır)
pisi pisi kum aldım ilk başta topaklanması ve tozutmaması çok iyiydi ama aşırı derecede koku yapıyordu.
vancat aldım böyle bir tozutma yok. 1 kere kullandım geri kalan tüm kumu çöpe attım.
proline kullandım koku ve tozutmama bakımından çok iyiydi ama topaklanmıyor parçalanıyor onu da 3 hafta zar zor kullandım.
şimdi marketten felin diye bir kum aldım. koku asla yapmıyor ve hiç tozutmuyor ama topaklanması iyi değil. proline gibi o da dağılıyor.
ve hepsinde yaşadığım sorun var, kumu 10 santim de koysam kedimin çişi tuvaletin zeminine yapışıyor. benim kedim mi çok derine yapıyor çişini bilmiyorum.
lütfen fiyat performans açısından güzel bir kum önerin. pahalı olmasın bursumla karşılıyorum masraflarını 🙏🏽

26 CEVAP

Sabritilki

Kardeş en iyi kum ever clean dır pahalı ama mükemmel

Elmas35

Çam pelet kumu öneririm. Tozutma yok, ne size ne dostunuza bir zararı yok. Ömrü diğer kumlara göre çok uzun çünkü her tanesini kullanabiliyorsunuz. Ev mis gibi çam kokuyor, rahatsız edici kaka kokusu yok. Ayrıca topaklanması 10 numara. Ben yeni başladım kullanmaya ve bir kaç gün kedilerim girmedi kutuya. Şu an 1 kutuda bentonit kum dururken diğer kutuda çam pelet var ve bentonit kumdan kendi istekleriyle vazgeçtiler.

Guner11

En iyisi kapalı kedi tuvaleti almak ben 1 aydır kullanıyorum ne koku derdi kaldı ne başka bir şey.kum olarak proline kullanıyorum.10lt kumun tamamını döküyorum yaklaşık 25-30 gün gidiyor topaklanması iyi temizlerken biraz tozuyor.her gün temizliyorum.bence kum aramak yerine kapalı kedi tuvaleti ve bir kedi paspası alın.biraz maliyetli olabilir ama kokudan kurtulmanın tek çaresi diyebilirim

Ben tüm kumları denedim ever-clean in çeşitleri de dahil hepsinde ayrı bir sorun 1 yıldır çam peleti kullanıyorum aşırı memnunum koku yok topaklanma çok çok iyi toz yok eve dağılma yok ve tuvalete atabiliyorsunuz çöp derdi yok ben tüm kedi sahiplerine öneriyorum deneyen herkes çok memnun

ferhat05

Çam pelet veya selüloz peleti alın derim.

schembri2

Reflex deneyebilirsiniz.

diablerose

akkum dan cok memnunum. kotu koku yok, topaklanma mukemmel, dagilma yok. acik kum kabi kullaniyorum ustelik. daha once reflex kum ve proline denedim. en cok akkum dan memnun kaldim

x_queen

Guner11 10 lt kumun hepsini döküyorum 25-30 gün gidiyor demişsiniz. 25-30 gün sonra kalan kumu tamamen döküp yenisini mi koyuyorsunuz? Üzerine ekleme mi yapıyorsunuz?

Ben en son micho kalın taneli aldım topaklanmasi güzel tozutma var ama vancat berbat bu çok çok daha iyi. Koku sorunu da yok ve hesapli oneririm

Iremcrk

Kapalı tuvalete rağmen kedinizin dışkısı kokuyorsa kumla bir ilgisi yoktur diye düşünüyorum. Kediniz erkekse erkek kedilerin idrarları ağır kokar.

öncelikle kaliteli mama(proplan gibi) SONRA PROLİNE KOKU YOK

shWelS

Ben mırmır alıyorum

SevvalO

kapalı kedi tuvaletini düşündüm ben de ama kum tozuttuğu ve kapalı ortam olduğu için sağlık açısından hiç iyi olmadığına karar verdim. ben 2 marka kullandım en son proline aldım ama topaklanması kötü, çoğu kişi vancat aktif karbon önerdi bir de pisi pisi. ben vancat deneyeceğim.

Elmas35

Benim 2 kedi kum kabım da kapalı ve kokuyu, hiç bir şey gidermiyor. Düzenli olarak yıkamak zorunda kalıyordum çünkü bentonit kumda idrar vs dibe yapışıyor. Bu sefer patiler vs de kokuyordu. Çam pelette öyle bir sorun kalmadı cidden öneririm. Az araştırın mutlaka denemek isteyeceksiniz

Elifsu17

ben de çok kum denedim, en çok memnun kaldığım Lindocat Advanced Multicat oldu. içinde karbonat da olduğu için koku sıfıra inmiş oldu. 12L neredeyse 2-3 ay dayanıyor bize :) A.m.a.z.o.n dan satın alıyorum indirim beklerseniz 34 tl ye iniyor arada bir