Kuşum Kafesten Çıktığında Geri Girmek İstemiyor. Ne Yapmalıyım?

Pluss

Muhabbet Kuşum Çıtır Yavru. Kafesten Çıktığında Geri Girmek İstemiyor. Daha 3-4 Gündür Bizimle. İlk Günden Kafesin İçinde Elime Yavaş Yavaş Gelmeye Başladı. 2. Gün Unutmuş Gibiydi Neyse Asıl Sorum Onu Kafese Koyarken Nasıl Bir Yöntem Kulanmalıyım? Dal Darından Başka Bir Yöntem Var Mı? Kısa Bir Özet Geçeyim Ele Çoğu Zaman Geliyor Bacağıma Ve Omzuma Birer Kere Geldi Bugün. Rahatlatıcı Bir Müzik Açtığımda İçeri Sokmam Kolaylaşıyor.

7 CEVAP

Pluss

Cevap Yok Mu Flood Yaptım Ama Neyse. Eğer Cevap Yazmanız İçin Kuşum "Çıtır" İle İlgili Sorularınız Varsa Cevaplayabilirim.

Henüz yeni gelmiş size ve kafesine alışması zaman alıcaktır. Kendi ancak acıkınca kafesine girer. Karanlıkta yakalayıp kafese sokabilirsiniz

Pluss

Aslında İstediği Zaman Giriyor Ama Bir İşim Olduğunda Kafesin Dışında Bırakıp Gidemiyorum.

Pluss

Kendine Zarar Verebilir Diye Korkuyorum Bir de Ben Uzağa Gidince Hemen Ötüyor Çağırıyor Güya :)

Pluss

Başka Önerisi Olan Var Mı?

Yakalamayın sakın sizden ve elinizden nefret eder. Kafesi kendisine götürün bir şekilde girmesini sağlayın.

Bizde de tam tersi 1 bucuk ay olcak bizde yavru kus baya bi sure kafesinde durdu ben cikarttim parmagima geliyor o sekilde cikarttim ama hemen giriyor snra kendi halinr biraktim alistikca kapisina cikti durdu simdi de kendi cikip giriyor ama bazen ugrastirabiliyorlar:) yakalayarak koymayin cok darda kalmadikca elinize parmaginiza geliyorsa o sekilde kafesin kapisina yaklaştırın