Sokak Kedilerine Mama

Hiilaal

Merhaba bahçede ve kapı önünde beslediğim kediler için mama arayışındayım. 15KG max. 250TL civarı önerebileceğiniz mamalar hangileri?

17 CEVAP

Andrea

Bütçe müsaitse biraz kaliteli,güzel mamalar almak gerek ki sizin bütçe buna uygun. Ben en son Felicia somonlu aldım. Sonucta Felicia evde beslenen kediler için de çokça kullanılan güzel bir mama. Felicia tavsiye ederim.

Hiilaal

@andrea Felicia ve Bonacibonun içerik olarak aynı sadece etiket farkı olduğu söyleniyor.

10-15 KG mama alacağım için çöpe gitsin istemiyorum her kedinin kesin yiyeceği bir mama olsun :)

Andrea

@Hiilaal bhic boyle bir sey duymamistim. O zaman bu konuyu arastirayim (:

diablerose

aroyu her kedi yemiyor diye biliyorum. bi arkadasim kendi kedisi icin reflex kullaniyor. kedisi severek yiyormus.

Sselin1

Butceniz uygun bence de felicia mama kullanin hem kediler cok seviyor hem de protein ve yag orani dusuk degil enjoy, trendline vs bu mamalarin malesef yag ve protein orani sokak kedileri icin cok yetersiz ama mecbur aliyoruz.

Sselin1

Andrea zaten yerli mamalar icerik olarak cok benzer. Zaten cogunda firma ayni. Ama degerler farklilik gosteriyor illaki. icine koyulan hayvansal urunun miktarina gore fiyat artiyor. Ben felicia yi ev kedileri icin yeterli bulmyorum. Ama sokak kedileri icin gercekten cok besleyici ve lezzetli. Diger ucuz mamalara bakarsaniz yag orani %9 protein orani %27 icinde tahildan baska bir sey yok neredeyse.

baddem

Ben petshoptan 10 kiloluk paket aldım 55 tl. Fiyatı baya iyi ve kediler iştahla yiyor

mihriii

mito mix veya micho alıyorum ben de kilosu 13,5 civarı değişebiliyor

Hiilaal

10kg 55TL baya uygun. Petshop’a markasını sorup bizimle paylaşmanız mümkün mü

baddem

@Hiilaal Aro isimli bir marka

tyguler

Ben kendi kısır kedime de felicia kısır somonlu veriyorum. Bütçenize de uygun. Bence felicia iyi saģlıklı. Tabiiki nd yle falan kıyaslamıyorum ama bence yanında ek multivitaminle falan yeterli olur

Trendline daha uygun fiyatlı. Felicia, mystic de 250 limite uygun iyi mamalar.

starthebudgie

Felicia 12 KG 210-250 TL
Mystic 15 KG 190-220 TL

Mümkünse yavru kedi maması tercih edin.

starthebudgie

Hangi marka acaba

starthebudgie

Belki besleme zamanı bende kullanırım :)