2. Kedi Ne Zaman Alınmalı?

ursaminor

İlk başta aynı yaştaki yavru dönemini kaçırdık doğal olarak :D
6,5 aylık oldu kızım. İkinci kediyi de dişi istiyorum ben ve mümkünse dünyanın en sakin kedisi olmalı. Çünkü bu canavar halıları kaldırıp altına girip tavandan uçuyor. Umarım biraz (çok değil ama biraz :) sakinleşir yetişkinliğinde...

İkincisi Scottish olabilir aslında tombilik tombilik... Yine de ırk ayrımı asla yapmam elbette.
Geçen veterinerde vardı bir tane aynı yaşlarda Scottish bizimki krize girdi çantadan çıkmadı. O da zavalım gelip burnunu filan dayıyor çantaya nasıl serseri kıyamam.
Bu arada Fıstığı kısırlaştıracağız 11 aylık olduğunda. Daha önce yapmam diye tutturdu veteriner. Bu durum etkiler mi?
Bizim kız insanlarla çok iyi anlaşıyor. Evde 13 kişi vardı geçen gün salonda, herkesin ortasında oturup bir onunla bir bununla oynaştı. (Sevdirmek değil, oyun oynuyor, top filan. Mümkün mertebe sevdirmez. O sırtını ellemeye çalış göbeği yere kadar değer kaçınmak için :P Ama asla tırmalamaz, ısırmaz veya tıslamaz. Aylar oldu bak bir kere duymadım tısladığını...) Acaba kedilerle de anlaşabilir mi sizce?

Siz ne önerirsiniz?

30 CEVAP

patili

  1. kedi mümkün olan en kısa sürede alınmalı. tepkisinden korkup geciktirirseniz, ileride o tepki artarak büyiycek o yüzden ne kadar erken o kadar iyi.

Reyyanhan

Şimdi bana haziran da minik bir bela daha geliyo. Kızlat kabul etmez diye korkuyorum. Ama scotish cidden çok uysal . ( su an ki en miniğim hariç )

benede ne kadr erken o kadar iyi

patili

ciddi misin? bir tane se bebek bana ayarla reyyan :)) ne kadar erken o kadar iyi diye diye 5 yaşındayız .p

Reyyanhan

Sana da benim yavrular dan vericem. Zaten . Matmoni yi ciftlestircem :( ♡♡♡

ursaminor

Bu filmin sonunu biliyorum ben... :))
Benim çok yakın bir arkadaşım var... Evde tam 14 tane kedisi var. Bahçede de iki kedi var. Biri de yavrulayıp bahçeye getirmiş çocuğunu :D
Geçen koli kemiriyor Fıstık diye söyleniyordum ben; bana dedi ki bizimkiler koltuğu yedi Sinem o yüzden hiç şikayet etme.. utandım yahu :P

Reyyanhan

Ben köpekleri çok seviyorum hemde böyle görünce şeklim semalim değişiyor. Ama bakabilecegimi düşünmüyorum hiç. Çok küçükken evimizde kopek ölmüştü. Ve tek sorumlusu bendim. O günden beri evimize kopek girmiyo . Hala hatırladıkça vicdanım beni tüketiyor.

ursaminor

Koltuğun arkasını kemire kemire yok etmişler yaa 14 tane düşünsene :D
O yüzden bir ayak frende olsun diyorum ;)

Reyyanhan

Hediye mi :) adresi yazıyorum :P o değilde benim evim bildiğin petshop oldu patili. Lüzumlu lüzumsuz ne varsa almışım . Düşün.

patili

ah bi de gel bizi gör. heryer koli. kolilerin içleri de dolu .p

Reyyanhan

Evet nisan 20 de doğum yaptı kedicik. Birini bana veriyor :) az var ya evde . Pispisladi bana

Reyyanhan

Kizim gelinlik çağa girdi :)

Havanese_Siri

İkna edersem annemi küçük bir ihtimal, yavrularınızdan birini bana ayarlarsınız artık :))

Reyyanhan

Tabiki ♡ ama köpeğin yavrum a nasil alışır onları araştır :)

Havanese_Siri

Tabi araştırıcam :) Ben de size Siri'nin yavrularından veririm isterseniz