Kedim Halsiz

Hayrullah19

Kedim dün çok iyiyken bugün yemek yemeyip çok halsiz duruyor ve sürekli karnının üstüne oturuyor son 2 gündür başka marka mama yiyor (yaş mama) ama karnıda fazla olmasada sert kabızlıktan olduğunu düşünüyorum zeytin yağı içirmeye çalıştık tam içerken geri kaçtı kediye iyi olması için nasıl bişey içirip yada yedirebilirim hiç birşey yiyip içmiyor ve demin kustu

20 CEVAP

ReisGae

BENDE İNTERNETTEN CEVABI ARIYODUM LAN :'s OLM ÇOK ÜZÜLDÜM BENİMDE KEDİM ÖLDÜ

ReisGae

BAŞIN SAĞOLSUN ÜZME KENDNİ ZOR BİR DURUM 3':

Cook

Kusması hangi renkti,mama var mıydı,kamburunu çıkararak mı oturuyor,ishalde kan var mıydı,ateşi var mı?Tüm bunları göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.Kedilerde hemen hemen tüm hastalıklar ishal,kusma ve halsizlikle seyrediyor.

Cook

Sarı ve köpüklü kusması kısmen iyi,safra kusmuş.Akut bir gastrit yaşıyor olabilir.Sindiremeyeceği bir şey yemiş olabilir.Bu yabancı cisim de olabilir,ya da midesine dokunacak veya bozulmuş yemek yemiş olabilir.Yakın zamanda strese gireceği bir olay yaşadıysa buna bağlı da olabilir.Sizin yapacağınız tek şey kusması devam ediyorsa her kustuğunda 3 4 saat bir şey vermeyin.Devam etmiyorsa da çok küçük porsiyonlarla verin.Yemek istemiyorsa da zorlamayın,midesi almazsa tekrar kusar

Hayrullah19

maalesef 30 dk önce kaybettim kedimi gözümün önünde eridi gitti çırpına çırpına öldü ;(

alizee41

çok üzüldüm :(

Cook

Başınız sağolsun :( Maalesef geçer herhalde kendi kendine diye düşündüğümüz şeyler çok tehlikeli olabiliyor:( Evde başka bir kediniz varsa dikkatli olmanızda fayda var bu kadar kısa süre içerisinde ölüm gerçekleşmesi normal değil büyük ihtimalle gençlik veya başka bir viral enfeksiyon vardı çocukta

Hayrullah19

sağolun allah kimseye göstermesin. yani artık neyi vardı bilmiyorum gençlik olabilir ama 24 saatin içinde öldüreceği hiç aklıma gelmezdi evde onun kardeşi var o da öldüğünü anladı evin içinde arıyor kardeşini.

starthebudgie

Veterinere danışın lütfen

pisicikimm

Mama dışında tavuk,balık veya kırmızı et vermeyi denerseniz yer belki. Kediler pek dayanamaz öyle şeylere bilirsiniz. Kabızlık ve kusma konusu için de veterinere danışmalısınız.

pisicikimm

Mama dışında tavuk,balık veya kırmızı et vermeyi denerseniz yer belki. Kediler pek dayanamaz öyle şeylere bilirsiniz. Kabızlık ve kusma konusu için de veterinere danışmalısınız.

Hayrullah19

öyle çok önemli bir şey olmaz veterinere para vermeye gerek yok dedim ama bugün çok kustu ve biraz ishal olmuş hem ishal hem normal dışkı yaptı yarın veterinere soracağım

Hayrullah19

kusması sarı ve köpüklüydü, ishali kahverengiydi ama bir cıvık yaptı bir katı yaptı, evet kamburunu çıkararak yatıyor ne verirsem vereyim yüzüne bile bakmıyor 2 gün önce önüne ne gelirse yiyen kedi şimdi hiçbirşeyin yüzüne bakmamaya başladı sabah vet e götüreceğim ama götürene kadar ne yapabilirim. Artık fazla yürümemeye başladı nereye koyarsam hemen oraya çöküyor.

ketzleh

bir sey yutmuş olabilir mi

Hayrullah19

off bilmiyorum ne yemiş olabilir hiçbirşey yemiyor ve şuan sadece öylece yatıyor ölecek gibi tek bir yere bakakalıyor açık veteriner de yok üzüntüden sadece ağlıyorum onu kaybedecekmişim gibi hissediyorum çok çaresiz kaldım