Sizce Hangi Kumu Kullanmalıyım?

MiaPotter

Evde kedim için bir kum kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Markası proline topaklanan kum fakat idrarını alırken parça parça oluyor yani parçalanıyor. İnternette bir sürü araştırma yaptım ama sebebini bulamadım. Sizce cristal kum mu kullanmalıyım? Daha önce hiç cristal denemedim ve idrarı Nasıl alınıyor bilmiyorum. Sonuçta topaklanmıyor. Yani siz hangi marka önerirsiniz? Kararsız kaldım. Yani birde o kadar pahalı olmasını istemiyorum açıkcası:)

23 CEVAP

Havanese_Siri

Fiyatının hakkını en iyi veren kum sahilden kendiniz getirdiğiniz, bedava :)

Reyyanhan

Haydan gelen adam hayat koçu gibisin :) bravo .

Aslında daha ekonomik oluyor. Diğer kumun ömrünü de uzatıyor böylece. İyi topaklandığı için kum kolay kirlenmiyor ;) ben bi 10lt ever clean + 20kg pisi pisi kumla 4 ay idare ettim. Aylık ortalama 25 tl gibi bi rakam çıkıyor.

Estafurullah:)

gursoy10

Kristal kum hijyenik değil. Dibe doğru süzülüyor her yere temas ediyor. Benim kedim kristal kum kullandığımda kesinlikle kakasını gömmüyor. İşini görür görmez hiçbir şeye dokunmadan olay mahallini terk ediyor. *********nın ince taneli kumu gayet güzel. Ara sıra topaklarla parçalanma oluyor ancak bu kumdan dolayı değil. Son icraatını gömerken önceki topaklara çarpan pati sonucu oluyor parçalanma.

MiaPotter

Benimki parçalanıyor

kedilikizzz

Ben quik kullnanıyorum ince taneli pudra kokulu öneririm. Açıkçası ben kristal kumdan tiksiniyorum bana tanecikli kum daha hijyenik geliyor.

Reyyanhan

Bentonit

MiaPotter

###Teşekkür ederim

Reyyanhan

Okadar para vermeye ne gerek var ki. :)

Reyyanhan

Toz olmamasına dikkat et bide sürekli Tem izle elinde kürekle dolaş mümkünse :) kediye zarar vermesin yeterli . Toz ve kokulu olanların zarar vereceğini düşünüyorum .. ben yanlışlıkla bir kere kokulu aldım

Reyyanhan

Bir kere yolluyorum çift gidiyor. :/

MiaPotter

Birde koku sorunu var

Reyyanhan

Bende pro line kullanıyorum memnunum .

MiaPotter

Peki cristal mi?