Mantar Aşısı.

Reyyanhan

Mantar aşısı yaptıran var mı. Önemi nedir.

43 CEVAP

Edit: rahat etmeyecek..
Telefondan yazarken yazım hatası çok yapıyorum affola

Reyyanhan

Benim sorumdayiz ya düzeltme yapmam burada :)

canakavi

Bana veterinerim il mantar aşısı düşünüyorsan yapalım dedi samimi arkdasım veteriner, dedim samimi söyle gerçekten gerekli mi yoksa bana mı kakalıcan dedim oda yani dedi çok gerekli degil eğer mantar olayı çok tekrarlarsa o zaman başlarız dedi açıkcası ben yaptırmadım

Reyyanhan

Kafamda deli sorular :/

canakavi

bence haydangelen daha etkileyici konuştu veterinerden :D

Reyyanhan

Patili cevabını yeni görüyorum . Olduktan sonra yapılması da gecirmiyomuski hastalığı .

Reyyanhan

Bilen adam :) bence de. Ya bende istemiyorum kedilere bu kadar yüklenelim . Ama canları da acısın istemiyorum. Hapsurduklarinda bile acaba normal mi Hapsurdu yoksa hasta mı oldu diyip on saat peşlerinden dolanıyorum

izzy

Ben izzye ilk zamanlarda 3 kere 1 ay ara ile yaptirdim o zaman sırtında mantarı vardi üstüne de kremler surduk mantarli alanın ama iğnenin bir faydasi mi kremin mi oldu bilmiyorum keterolle yikadik sürekli suan geçti ama mantarli bir alan yoksa yaptirmaniz şart değil yapilsa da kotu olmaz karar sizin

dilabeyza

bu veterineler neden böyle anlamak mümkün değil :(

Reyyanhan

Yaptırmak mi gerekir yaptırmamak mi .

Reyyanhan

Ben hix birine yaptırmadı m

Reyyanhan

Ama veteriner bana sürekli mantarlar geliyo vs diye anlatınca kararsız kaldım . Hergün yıkamam gerektiğini vs vs anlattı anlattı beynim yandı.

Reyyanhan

Hergün yıkamak bide zararlıdır başka hastalıklar kaparlar . Bide biri olunca hepsine bulaşır :/ aman tanrummm

Reyyanhan

Ama olurlarsa diye korkuyorum

Reyyanhan

Ağır gelmez dimi. Hepsini götüreyim vurun diyim . Kafam da rahat olsun .