Topaklanmayan Çam Pelet Kedi Kumu

Önerir misiniz kullanip memnun kalan var mı? Normal kedi kumunda çöp sorunu oluyor. Her yer talaş olur mu? Koku tutması nasıldır? Bir de kedinin idrarinda normal kumda gariplik olduğunu anlayabiliyoruz. Yani kaç kez yaptıklarını falan iki kedim olduğu için hangisi hangisinin tahmin edebiliyorum. Ama bunda o şansım olmayacak. Kısacası önerir misiniz

21 CEVAP

Elmas35

Natural bastet markaya geçtik biz. Daha önce normal bentonit kum kullandık. Bentonit kumda evde oluşan idrar kokusu, kedimin üzerine sinen o koku çok rahatsız ediciydi, tabi birde eve yayılan kum tanelerinden ve düzgün temizlenmeyen kum kabından (dibine yapışan idrardan bıkmıştım artık). O sıra çam peleti önerenleri gördüm ve denemeye karar verdim. Öncelikle alışmaları biraz zaman aldı ama sonrasında sonuç müthiş. Topaklanması harika, temizlenmesi kolay ve hiç bir şekilde ağır bir kokusu yok. Tozutma yok. Fiyat performans olarak çok uygun bir ürün ve gerçekten son tanesine kadar kullanabiliyorsunuz, çünkü diğer kumlarda olduğu gibi idrar çok büyük alana yayılmıyor. Çam pelet minik toplar halinde topaklanıyor ve baya tasarruflu kullanmış oluyorsun.

starthebudgie

Natural Bastet var.Topaklnan çam pelet.Toz vs yok.Bentonitten katkat iyi

esmaseymen

Natural Bastet çam peleti kumlarının arasında en çok memnun olunan marka, videoları da var bakabilirisniz

Herkes topaklaşan pelet önerisi yazmış. 😒 Ben bir ara kullanmıştım. Argobit marka olandan satın almıştım. Kedim, kakasının üstünü çoğunlukla kapatmıyordu ama kapattığı zamanlarda koku problemi yaşanmıyordu. İdrar kokusu vardı lakin tüm odaya yayılan tarzda bir şey değil, sadece tuvaleti temizlerken hissediyordum bu kokuyu. Ben, temiz peletleri ellerimle avuçlayıp kaba boşaltıyordum ve biraz kaşıntıya sebebiyet veriyordu. Bunun, kedimin patilerini de rahatsız edebileceğini düşünmedim değil. Kokusu tam olarak çam gibi değildi. İdrar miktarını saptama sorunuza gelirsem de zaten bir müddet sonra toz miktarına bakarak anlamaya başlıyorsunuz. Benim deneyimlerim bu yönde. Zahmet konusuna gelirsek de elekli bir tuvalet ya da mutfakta kullanılan büyük süzgeçlerden alırsanız sıkıntı olmaz. İyi günler dilerim 😇

starthebudgie

Topallamayan pelet deneyimlemiş biri olarak kesinlikle önermiyorum.Ev çiş kaka kokuyor bildiğin.Mamaylada alakalı değil kum değişince sorun hemen kalktı

Orangemars

Ben topaklananların daha kolay olduğunu düşünüyorum. Natural bastet, noblecat ve bigcat arasında kalmıştım. Bigcat sipariş ettim gelecek. Bir çok kişi memnun kalmış bakalım ben kalacak mıyım

Elmas35

Markadan markaya temizliği değişiyor olabilir, benim kullandığım marka Natural bastet ve inanılmaz iyi. Keşke daha önce kullansaydım dedirtti. 14 hafta 14litre yazısı bence kesinlikle doğru. Ben iki kum kabını doldurdum (çünkü 2 kedim var) 10-10litre boşalttım. 4 hafta olacak kullanalı ve hala ciddi oranda azalma yok. 20 hafta kesin götürür eminim. Kumu temizlerken bentonit kumda komple dışkıyı sarıyor kum, ama çam pelette incecik tozu kalıyor üzerinde, yani sadece dışkıyı almış oluyorsunuz ve tuvalete atılıyor olması da çok büyük avantaj. Gerçi çöpe atsanız da ağır bir şey değil.

Elmas35

15kg 15 gün mü??? Kesinlikle çam pelete geçin, hiç pişman olmazsınız emin olun. Ben 20litre döktüm ve hala kum kabı dolu. 1 aydır kullanıyorum o 20 litreyi ve gerçekten ilk zamanlar çok gitmiş çam peletten, o da kumları karıştırıp kullandım alışmaları için ve çam peleti başka kumla karıştırınca verimi azalıyor ve fazladan harcamış oluyorsun. Ama sadece çam pelete geçince asıl farkı görecekseniz. Ben kampanyadan aldım ve yakında tekrar kampanyaları olacak. Stok yapmayı düşünüyorum

Biz de şu anda Bigcat kullanıyoruz, arada sorun yaşamıyoruz değil. Bazı paketlerin içerisinden daha az miktarda küçük parçacık çıkıyor ve topaklaşmayı da bu parçacıklar sağladığından sıkıntı oluyor. Her pakette sıkıntı yok tabi ama bu konuda istikrarsız olmaları hoşuma gitmedi. Ayrıca yeni yıla girmeden önce biraz stok yapayım dedim de yanlış paketi gönderdiler. (Farklı paketleri var, ben 95 tl olanından sipariş vermiştim ama 85 tl olandan gönderdiler.) Paketimin eksikliklerinin tamamlanması tam bir ay sürdü! Onu bile doğru düzgün yapamadılar zaten, eksik iki üründen sadece birini tamamladılar >:/ Her gün yazdım firmaya, yazmasaydım kim bilir ne olurdu. Bir insan, bir ay boyunca eşek yerine konulup firmanın hatası yüzünden nasıl koşturulur aklım almıyor doğrusu. Önümüzdeki ay ya Noble deneyeceğim ya da Naturalbastet (Buna sadece kampanya varken bütçe ayırabilirim ama olsun stok yaparız :)) Benim yaşadığım sıkıntıyı siz yaşamayabilirsiniz ama ben bundan sonra ne o firmayı tercih ederim ne de bir başkasına önerebilirim :(

Naturalbastet' te kargo alıcıya ait ama 250 tl ve üstü alımlarda ücretsizmiş. Büyük alımlarda Noble ile aynı maliyete geliyor yani ;)

Salihaylmz

Bunun için youtube da video var ona bakabilirsiniz ona göre kürek de alırsınız hem.
Ben de kullanacaktım ama arkadaşlarım pek önermediler cok uğraştırıyor diye heralde ama baya uygun fiyata

Bu arada patilere yapışmıyor. Benim kedimin patilerinin altı oldukça tüylü ona rağmen sadece ara sıra tüyler arasında kalmış birkaç toz tanesi görüyordum o kadar.

ruthiees

temizlemesi zahmetli oluyor

O zaman almıyım çok ucuzdu belki kum maliyetini düşürürüm dedim ama hiç tenezzül etmiyim en iyisi. Teşekkür ederim herkese

Natural bastet ne kadar gidiyor. Şimdi bana 15 kg normal kum en fazla 15 gün gider sonra koktuğu için temelli döküyorum. Natural bastet nasıl acaba