Kuşumun Tüyleri Neden Böyle Lütfen Yardım...

drexssi

kuşumun tüyleri uzun zamandır böyle. haftada 3 gün suyuna vitamin damlatiyoruz. ama pek fayda etmiyor. artık bir çözüm bulamıyorum kime sorsam bilmiyorum diyor. çıkmaza girdik resmen. streste bağlı olmadığını düşünüyorum. her gün en az 3 4 saat dışarı çıkıyor. oyuncakları var kafesinde. kafes dışında da oyuncakları var. hemen hemen her gün güneşlendirmeye de çalışıyorum ama nafile. vitamin de pek fayda etmiyor. tüy dökme mevsimi geldi geçti ama hala aynı.

12 CEVAP

drexssi

rengi mavimsi yeşildi ama karın tüyleri gri oldu

drexssi

????????

shoto

Sağlıksız beslenmeden kaynaklı gibi duruyor.Hangi şeyindesiniz.Kuşlara bakan bi veterinere gidin bence.Eğee gidemezseniz beslenme düzeni değişsin ve hijyene daha fazla dikkat edin.

shoto

Şehirdesiniz olacaktı

shoto

Sadece yem mi veriyorsunuz.Sadece yem vermek yeterli değil.Hangi marka yem?

Renklipati

Birde hangi vitamini veriyorsunuz aminosal mı ?

drexssi

vitaminin adını hatırlamıyorum şuanda ama bölünmüş olarak aldım kuşun üreticisi önerdi.

yemin adını da unuttum 🤭🤭🤭😁😁sadece yem vermiyorum vitamin bloğu, taşı, kalamar kemiği, kızıl daldarısı ve ek gıdaları var. biber, havuç, marul, muz, elma vs vs.

Renklipati

Kuşlara iyi gelen aminosal vitamin var ona bakın derim netten çok olumlu sonuçlarını duydum

drexssi

çok teşekkür ederim... dediklerinizin hepsini yapıyorum ama bu kadar düzenli değil düzene sokayım bende o zaman. tekrarda teşekkür ederim.

Minikmuezza

Fransiz tuy dokumu gibi bisey var.ondan olmus olabilir bi arastirin isterseniz

drexssi

Ankara'dayım ama kuşum egzotik hayvan kategorisine girdiği için herkes anlamıyor maalesef. en iyi papağan yeminden alıyorum oysaki..

shoto

Eskiden şöyle bir liste yapmıştım.

BESLENMESİ
~Haftada 1 yada 2 kez Dal Darı tercihen 1
~Fındık,ceviz Ayda 1 kez
~Haftada 2 kez yumurta yada yumurta maması
~Haftada 2 veya 2 günde 1 meyve-sebze

Yumurta mamasıda verin bence çok faydalı.Ayrıca buğday çimlendirmekte gerek.Youtubeda var videoları.Yem olarak versele laga iyi diye biliyorum.Çeşitli tohumlar var.Onun dışında versele laganın yabani tohumlarıda verirseniz iyi olur ara sıra.İsterseniz egzotik okumuş bi veterinerede soru atabilirsiniz.İnstagramda @kushastahanesi ve yanlış hatırlamıyorsam meydan park veteriner yada şirin veteriner var.Googleda aratıp telefonlarına ulaşabilirsiniz.