Yoldan Her Gelen Geçenin Paçalarına Atlıyor Herkese De Havlıyor

Luckyssss

Bu derdimizi nasıl aşabiliriz gerçekten artık tak etti yani havlama huyunu nasıl en aza indirebiiliriz artık park gibi yerlerde tasmasız gezdirmek istiyorum onu ama bu huyu yüzünden insanlara saldırması yüzünden yapamıyorum bunu

19 CEVAP

patili

hayır demek ve burun dokunması vs için geç kalınmış bir yaş. o bebeklikten alıştırılmalı. bazı hayvanların huyu değişmez. tasmasını açmazsın cok önemli birşey değil :) hep yanında durur öis gibi.

patili

ben küçük boyların pek eğitilebildiğine inanmıyorum bir shih tzu annesi olarak :))
eğitilmiş gibi yapıyolar. aynı kedoşlar gibi.

Denizzzzzz

Ödül ve ceza yöntemini deneyin siz köpeğinizi iyi tanırsınız birisine gereksiz havlayıp tepki verdiğinde kız. Ve oan uygun bir ceza verin mahrum olunca en üzüleceği şeyi seçin ve sevdirdiğinde ödül maması gibi veya en sevdiği neyse onla ödüllendirin bir süre sonra doğru davranış ödül yanlış davranış ceza kavramını anlayacaktır

Cotontzu_Siri

kızmalısınız

Luckyssss

Dinlemiyoki kac kere kızdım hayır dedim burnuna yavaşca dokundurdum hatta baska insanlara da sevmesi için teşvik etmeye başladım insanlara havlamasın diye

Cotontzu_Siri

davranış bozuklukları eğitimine gönderseniz

patili

mis gibi*

Cotontzu_Siri

Açıkçası ben köpeklerin her yaşta eğitilebileceğine inanıyorum ama yavru kadar kolay alışmaz tabi

Luckyssss

Yavruykende benimle degildi ben 2 yasındayken sahiplendim 1 sene olucak haziranda

Cotontzu_Siri

Boyla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Shih-tzu ve maltese aynı değil.

patili

aynı olsalar isimleri farklı olmazdı zaten öyle dimi? ;)

Cotontzu_Siri

evet ;)

Luckyssss

Denizzzcim çok tesekkür ederim bu ihtimali değerlendiricem ilerleme olmazsa bu konuda bi eğitmene başvurucam :) bide patili malteseler bazı şeyleri kolay öğrenebilir yazıyor internette bende denizin dediğini uygulucam olmadı bi eğitmene onda da geçersiz olursa artık oluruna bırakıcam :)

kedilikizzz

Kendini kedi mi sanıyor acaba :) o da olabilir :)

Luckyssss

Belkide :)