Muhabbet Kuşuna Ek Besin Olarak Neler Verebilirim

İki tane yetişkin muhabbet kuşum var ve yavruları da var. Kuşlara ek besin olarak ne vermeliyim

6 CEVAP

drexssi

yumurta verebilirsiniz. havuç, yesillik, misir

Minikmuezza

Mor lahana brokolide verebilirsiniz

Tamam teşekkür ederim

drexssi

ceviz badem gibi seyler de verebilirsiniz ayda 1 2 kere 🙏🏻

HakanKara

Petlebide ek besinler var onlardan alip kullana bilirsin sora daldarida kullanabilirsin

gulf_

Kalamer kemikleri ve mineral taşları oluyor, kuşlar için faydalı. Bazen ballı krakerlerden de alıp veriyorum. Evde de yumurta haşlayabilir, marul, salatalık vs verebilirsiniz. Kuru yemiş türünü de çok seviyor benim papağanım, ara sıra siz de verebilirsiniz. Vitamin alıp 1-2 damla suyuna damlatabilirsiniz