Migrostan Almak Zorundayım, Yardım :(

Kedim 7 aylık yeni kısırlaştırıldı. Şu an proplan junior kullanıyorum ama maması bitmek üzere. Geçici bir yerdeyim ondan migrostan almak zorundayım. Purina one/ purina friskies arasındayım yorumlarınız neler? Croque de var ama junior yok.. kısırlaştırılmış mama kullanmak için henüz erken geldi.

22 CEVAP

tyguler

Yeni kısırlaştırıldıysa kaliteli mama yemesi lazım. Ama illa ondan ya da ondan alacağım diyorsaniz purina one. Ama illa bir yerlerde petshop vardır veya internetten getirttirin

tyguler

O zaman purina one alın.
Bu arada kısır mama kullanabilirsiniz gelişimi güzelse
veterineriniz ne demişti bu konuda.

Merkan

Veterinerlerde mama satıyor acaba araştırsanız bulabilir misiniz ? Benimde başıma geldi benim memleketimde küçük bir ilçeydi petshopta yoktu ama 3 4 veteriner gezince bit tanesinde en azından reflexi bulmuştum migrosa gitmek zorunda kalmamıştım . Belki bulabilirsiniz ☺️

gozdeyilmaz

Sizi anlıyorum bazı küçük yerlere kargo arkadaşların düşündüğü kadar çabuk gelmiyor panik yapmayın isterseniz kendinizde tavuk falan alıp mama yapabilirsiniz 1 haftalık bir süreçte merak etmeyin bir şey olmaz bencede purina one alın. Küçük yerlerin petshopların da zaten öyle kaliteli mama bulunmaz

Aynen burası da hep büyükbaş.. cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)) evden kendim neler verebilirim ihtiyaç durumunda ya da siz ne veriyorsunuz? Ev Yoğurdu verdim mesela yemedi

Merkan

Memlekete gitmeden önde evde etli yemekler yapacağım zaman haşlayıp suyuyla karıştırıp verdiğimde bayıla bayıla yerdi ama oraya gittikten sonra kuru mamadan başka şeyleri yemedi o zamandan beridirde koklayıp gidiyor valla konserve yaş mama dışında.. ama yiyorsa et tavuk ciğer falan haşlayıp yedirebilirsiniz

Teşekkür ederim 👍🏼☺️

Elifsu17

Bence zorunda değilsiniz her zaman yakınlarda olmasa da bi petshop vardır, intten sipariş etseniz oralarda kargo şirketi vardır. Kötü mama almaya bahane yoktur benim için en azından

Elifsu17

Özellikle yeni kısırlaştırılmış kedilerin iyi bir mama tüketmesi gerekiyor toparlaması için

Şu an toparladı zaten 1 ay olacak kısırlaştırılalı.. küçük bir ilçedeyim petshop sınırlı sayıda zaten ve hiç bilmediğim markalar var onlar daha riskli geldi

tyguler

1 ay olduysa yine neyse. Bilmediğiniz marka almayın. İnternetten getirtme şansınız yok mi

1 hafta sonra buradan ayrılacağım mama söylersem 5 6 güne geliyor zaten daha önce yaşadım..

Gelişimi iyi kendi veterinere henüz götüremedim geçici bir yerde olduğum için. 1 yaşına kadar normal mamayla beslemek daha iyi olmaz mı?

tyguler

Bize veterinerimiz 7-8 aylıkken yetişkin mamasına başlattı, 10 aylıkken kısırlaşınca kısır mamaya geçtik.

Proplandan fiyat performans olarak daha iyi bir mama önerebilir misiniz?