Scotısh Fold Dişi Kedi İştahsızlık

YasinCoskun

15 gün önce çiftleşen kedim sürekli uyku halinde ve 2 gündür kuru mamasını çok az yemekte yaş mama ile karıştırdım oda fayda etmedi elimle veriyorum aç kalmasın diye ..Sizce hamılelık sürecinden dolayımıdır.. Bilgisi olan daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı?

18 CEVAP

Thekedi

Gerçekten yargılıyormuş gibi gözükmeyeyim, bir şey söylemiyim, insanları yargılamıyım diyorum , cins kedi karşıtı da değilim ama ANLAMIYORUM neden scottish foldları yavrulatıyorsunuz ya!

Cahillikten mi ya anlamıyorum ya, neden? O kadar bilimsel araştırma var, neden?

Thekedi

Yukarıda benim yer vermediğim, aksi bir sonuç elde elden bilimsel bir çalışma varsa lütfen yorumlar kısmına kaynağı yazın. Ben de okuyum boş laflarla akademik makaleler çürümez. Ha yok, ben catterylerden, dünyaca ünlü üretici&yetiştirici derneklerinden okudum diyorsanız(şuan yaptığınız gibi), gidip kaynakçalarına bakın. Sonuç olarak bilimsel bir çalışma, bir veteriner hekim makalesi yoksa zaten okuduğunuz şeyin geçerliliği yok.

Tabi ki de kedinizi atmıyın gidip kısırlaştırın ve yavruları sahiplendirceğiniz kişilerde kısırlaştırma şartı koyun.

Kedinizin sağlık durumunu kabul edin, inkarın kimseye faydası yok, kedinize ve size zararı var. Onu veteriner hekime götürüp check up yaptırın ve bu check up'ları bir rutine dönüştürün. Veteriner hekiminiz kedinizin durumuna göre belli aralıklarla verir zaten. Umarım hastalığın ilerlemesi aşırı yavaş olur ve ömrü boyunca tespit edilemicek seviyede kalır.

ruthiees

hayvan ticaretinden para kazanacağım diye kedinizi bu bencilliğiniz için kullanmasaydınız kedinizin bunu yaşamazdı

Superisi814

Sorunuza yanit vermek isterdim ama benimki Sarman.🙃Sarmanlarin ve Scottishlerin hastalik belirtileri farkli olabikir düşuncesindeyim.Yaniltmayim sizi simdi..🐾🐱

Thekedi

Bir veteriner hekimin konuşması
https://youtu.be/eUbAIDxOaM0

Kaynağa bak "dünyada kedi federasyonları" bu adamlar bunun ticaretini yapıyor. Kdldkdidjddşf

Bu kediler kendi ana vatanlarında bile yasaklı. "Bağnaz bağnazdır, değişmez" derdi anam doğru söylüyormuş.

Mahmet

Dünyada ki kedi federasyonları tarafından sağlıklı ırk olarak kabul edilmiş bir cins olduğunu nerenden uydurdun.

Ne GCCF ne de FIFe...gibi kuruluşlar bu kedilerin yaşadığı acı ve ıstırap nedeniyle scottish foldları cins olarak tanımıyorlar. Kırık kulaklı ile düz kulaklı çiftleştirmesinin sağlıklı olacağını savunan diğer yetiştiricilerede zamanında bir idda sunuldu. 300'den fazla yetiştiriciye, bu teoriyi kanıtlamak için kedilerini ücretsiz olarak röntgen çektirme fırsatı sunuldu. Reddettiler, reddetmeleri çok şey ifade ediyor: açıkça kedilerinin sağlığı konusunda yalan söylüyorlardı...başka bir deyişle, kedilerinin hasta ve acı çektiğini biliyorlar ve buna devam ediyorlar.

Canann61

Mamasindan sıkılmış olabilir mamasını değiştirin bende bu yüzden veterinerlerde kalmıştım 1 haftada 600 lira harcadım meğerse mamadan sıkılmış zilli :D

Cook

Çiftleştirdiğiniz kedinin aşıları tam mıydı,herhangi bir hastalığı enfeksiyonu var mıydı?

YasinCoskun

mama olarak acana kullanıyorum aşıları tam bugun yemeye başladı

YasinCoskun

Scotısh cinsler hakkında yargıladığınız bilimsel makaleyi atabilirseniz bakalım

Buyurun bu makalede benden olsun.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2868141/

Okumaya üşenirseniz kısaca sonda şu yazıyor: The proposed solution is to cease breeding cats with folded ears and restrict breeding to cats with a normal ear conformation such as Scottish straight cats.

YasinCoskun

Ne kadar iyisiniz. Simdi ben bu kediyi sokağamı atayım bırakın bu işleri .. Daha scotısh fold cinsinin adını soyleyemeyen bır veterineremi inanacağımı zannettınız. Dunyada kı kedı federasyonları tarafından sağlıklı ırk olarak kabul edilmiş bir cinstir. Bırakın duyar kasmayı

YasinCoskun

Yapacak birşey yok o zaman 😁